شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

ساکت برگشت،نساجی نباخت

وای که اگر قائمشهر ورزشگاه داشت!

وای که اگر قائمشهر ورزشگاه داشت!
رضا حمیدی
رضا حمیدی خبرنگار

در آن چهار هفته‌ای که ساکت الهامی به‌دلیل محرومیت مجوز همراهی تیمش را نداشت، قائمشهری‌ها فقط یک امتیاز به دست آوردند.

ایران ورزشی - در آن چهار هفته‌ای که ساکت الهامی به‌دلیل محرومیت مجوز همراهی تیمش را نداشت، قائمشهری‌ها فقط یک امتیاز به دست آوردند.
چهار هفته عذاب‌آور که با بازگشت ساکت الهامی تبدیل به روزهای خوش این باشگاه شد. طبق آماری که از زمان بازگشت این مربی به نیمکت نساجی وجود دارد، قائمشهری‌ها بعد از محرومیت سرمربی خود به هیچ تیمی نباختند.
این نشان می‌دهد که وجود ساکت الهامی تا چه اندازه در کنار بازیکنانش اثربخش است. برخی مربیان به اصطلاح مربیان «لب خطی»  نیستند و حضورشان در کنار زمین تأثیر آنچنانی ندارد. (مجید جلالی را دراین قاب قرار می‌دهند) اما ذات مربیگری الهامی به گونه‌ای است که با حضورش در کنار زمین شور و حال بسیاری را در تیمش ایجاد می‌کند. گرچه الهامی گاهی به‌دلیل بالارفتن آدرنالین و هیجانات درونی، رفتارهایی انجام داده که موجب محرومیتش شده اما پرواضح است که او جزو معدود مربیانی محسوب می‌شود که درکنار زمین عمیقاً مؤثر است و می‌تواند با سلسله رفتارهای خود حتی کفه ترازو را به سمت تیمش سنگین کند.
الهامی نه فقط از این منظر بلکه از بعد فوتبالی نیز مربی با استعدادی است. او در همین بازی آخر با فجر سپاسی درحالی که تیمش تا دقیقه 90 از حریف عقب بود با تعویض شاهین طاهرخانی از باخت گریخت و بازیکن تعویضی او موفق شد در واپسین ثانیه‌ها گل تساوی تیمش را به ثمر برساند.
آنچه الهامی و شاگردانش در نساجی خلق کرده‌اند، به گواه تاریخ و آمار بهترین نتایج تاریخ باشگاه نساجی محسوب می‌شود و این باشگاه با تیم چهارم جدول 5 امتیاز فاصله دارد. هدف الهامی و شاگردانش کاهش این امتیازات در نیم فصل دوم است اما این منوط به داشتن ورزشگاهی برای میزبانی از رقبا است. نساجی در بازی‌های باقیمانده خود در لیگ بیست و یکم در 8 بازی میزبان است اما به‌دلیل فقدان ورزشگاه برای برپایی بازی‌های این تیم در قائمشهر عملاً شانس استفاده از فرصت میزبانی از این تیم سلب شده است.
نساجی در نیم‌فصل اول لیگ بیست و یکم 3 بازی در ساری، 3 بازی در مشهد و یک بازی در اصفهان برگزار کرد و هیچ گاه طعم شیرین میزبانی را نچشید.
گرچه مسئولان قائمشهری درتلاشند این مشکل را برطرف کنند تا شاید نساجی در نیم فصل دوم از امتیاز میزبانی خود به نحو مطلوبی بهره بگیرد اما تا همین جا نیز الهامی و شاگردانش از نداشتن ورزشگاهی برای خود لطمه‌های بسیار دیده‌اند و چه بسا اگر این مشکل در میان نبود، این مربی به همراه شاگردانش در جایگاه بالاتری در جدول قرار می‌گرفت.
آنچه در این نیم فصل کاملاً هویدا بوده اینکه ساکت الهامی بار دیگر به‌عنوان یک مربی کاربلد اثربخشی خود را در فوتبال ایران نمایان ساخته و نشان داده قابلیت تبدیل شدن به یک مربی بزرگ را در فوتبال ایران دارد. الهامی امروز محصول سال‌ها مربیگری در سطوح گوناگون فوتبال ایران است و آنها که زیر و بم فوتبال ایران را بخوبی رصد می‌کنند، می‌دانند که ساکت از کدام نقاط مربیگری خود را آغاز کرد تا اکنون به یک مرد با تجربه در این عرصه پررمز و راز
تبدیل شود.
اینکه فصل پیش الهامی تا آستانه سرمربیگری در استقلال پیش رفت، هرگز اتفاقی نبود و هیچ بعید نیست که مرد پرجنب و جوش فوتبال ایران در آینده دروازه‌های بزرگ‌تری را پیش روی خود باز کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.