چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

با هر قدم محرم ، بازیکن باید 10 قدم بردارد

کاظمی: یادشان رفته سپاهان 2 سال پیش کجا بود!

کاظمی: یادشان رفته سپاهان 2 سال پیش کجا بود!
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

در این روزها که محرم نویدکیا حال خوشی در باشگاه سپاهان ندارد و حتی بسیاری را در دیار سی و سه پل مخالف ادامه مربیگری خود می‌بیند، فرهاد کاظمی اما در نقش حامی او ظاهر شده است؛ مردی که در دومین دوره برگزاری لیگ برتر توانست جام قهرمانی را به اصفهان ببرد و با سپاهان قهرمان شود.

ایران ورزشی - در این روزها که محرم نویدکیا حال خوشی در باشگاه سپاهان ندارد و حتی بسیاری را در دیار سی و سه پل مخالف ادامه مربیگری خود می‌بیند، فرهاد کاظمی اما در نقش حامی او ظاهر شده است؛ مردی که در دومین دوره برگزاری لیگ برتر توانست جام قهرمانی را به اصفهان ببرد و با سپاهان قهرمان شود. در آن فصل محرم نویدکیا نیز یکی از شاگردان نامی فرهاد کاظمی در باشگاه سپاهان بود که نقشی انکار‌ناپذیر در موفقیت این باشگاه ایفا کرد. حالا بعد از سال‌ها چرخ روزگار چرخیده و فرهاد کاظمی که سابقه مربیگری در بیش از 20 تیم فوتبال ایران را دارد، کنار گود نشسته و سکان هدایت باشگاه سپاهان به دست محرم نویدکیا سپرده شده است و از بد روزگار سپاهان هرگز شرایط مطلوبی را سپری نمی‌کند. کاظمی اما  در تلاش است با حمایت‌هایش محرم را در این باشگاه احیا کند تا شاید بعد از سال‌ها سپاهان طعم شیرین یک مربی باتجربه و جام‌آور را بچشد و بتواند با فوتبالیستی که برای اصفهانی‌ها یادآور خاطرات بسیاری است به موفقیتی چشمگیر در عرصه مربیگری دست یابد. فرهاد کاظمی نیک می‌داند که اگر نویدکیا از این کوران سخت عبور کند و بتواند با نتایج مطلوب در نیم فصل دوم تیمش را احیا کند، شاید تا سال‌های سال هدایت این باشگاه را در دست داشته باشد. کاظمی خود از این پستی و بلندی‌ها کم در فوتبال ندیده است.


این روزها انتقادهایی از محرم نویدکیا به خاطر نتایج سپاهان مطرح می‌شود.
محرم در سن 19 سالگی توانست در اولین حضورش با ارائه توانایی‌ها و قابلیت‌ها خودش را معرفی کند و هر چه زمان گذشت او بهتر و بهتر شد اما هیچ‌وقت سپاهان و اصفهان را با وجود پیشنهادهای بسیار خوبی که داشت ترک نکرد تا وفاداری‌اش را به این تیم نشان دهد.
اما به نظر می‌رسد صبر هواداران سپاهان به اندازه سال‌های وفاداری نویدکیا نیست.
محرم یک تیم مرده را تحویل گرفت که نیاز به تغییر تفکر در این تیم داشت که آن را هم بخوبی انجام داد. الان هم نیاز به زمان دارد که به نظر من هواداران واقعی سپاهان به این مهم آگاهی کامل دارند. شما مطمئن باشید که محرم می‌تواند این تیم را به اوج قله برساند.
چطور اینقدر با اطمینان صحبت می‌کنید؟
برای این که او را و قابلیت‌های فنی‌اش را می‌شناسم و چقدر خوب که در رأس کادر فنی قرار دارد. ضمن این که باشگاه سپاهان مدیریت بسیار خوب و قوی دارد که باید نگاهی مثبت به افق و آینده این تیم داشته باشند. الان هم هیچ اتفاقی نیفتاده و اگر در بازی‌های رودررو با مدعیان آگاهانه‌تر عمل کنند موفق شده و به خواسته‌شان می‌رسند.
به نظر می‌رسد باخت در همین بازی‌های رودررو کار را برایش تا الان سخت کرده است.
شما تیم چلسی را هم ببینید. در بعضی بازی‌های رودرروی‌شان شکست خورده‌اند اما خیلی دوست داشتنی بازی می‌کنند. الان هواداران واقعی سپاهان باید شرایط تیم‌شان را درک و بیش از گذشته حمایت کنند. اگر می‌شد و قرار بر این بود که به تنهایی به سمت قهرمانی برود دیگر نیازی به حمایت آنها و حتی مسئولان باشگاه و هیأت مدیره نبود. اگر واقعاً شرایط یک تیم خوب باشد که نیازی به کسی ندارد. باز هم تکرار می‌کنم که الان زمان حمایت از محرم است.
نویدکیا تا قبل از بازی با آلومینیوم اراک همیشه خودش را سیبل قرار می‌داد تا بازیکنانش مورد انتقاد قرار نگیرند.
ببیند محرم وقتی یک قدم برای بازیکن برمی‌دارد و باشگاه به تمام تعهداتش عمل کرده وظیفه بازیکن است و باید 10 قدم برایش بردارد. آنها در هر بازی فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهند و محرم خودش که نمی‌تواند جای آنها گل بزند اگرچه مطمئنم اگر داخل زمین بود توپ‌ها را وارد دروازه می‌کرد.
بعد از باخت به مس رفسنجان محرم گفت بهترین تصمیم را می‌گیرد و باشگاه کفته جلسه‌ای در همین خصوص خواهند داشت.
امیدوارم مسئولا فولاد مبارکه و باشگاه سپاهن با تفحص کامل بهترین تصمیم را بگیرند و هواداران هم حمایت کنند.آن‌ها یادشان نرود که دو سال پیش سپاهان کجای جدول بود.
سؤال آخر این که نویدکیا با شما در ارتباط هست؟
ما سال گذشته خیلی در ارتباط بودیم اما امسال نه.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.