چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

15 پیشگویی از سال جدید جهان فوتبال؛ از قهرمان جام جهانی تا لیگ قهرمانان اروپا

15 پیشگویی از سال جدید جهان فوتبال؛ از قهرمان جام جهانی تا لیگ قهرمانان اروپا

یک پیشگو درباره ۱۵ اتفاق فوتبالی سال ۲۰۲۲ پیش بینی‌هایی داشته که تعدادی از آن‌ها مایه شگفتی است!

به گزارش ایران ورزشی؛ هنوز حداقل در فوتبال ایران بحث پیشگویی رواج پیدا نکرده، چون احتمالا ریسک و دردسرش زیاد است. با این وجود این موضوع در فوتبال دنیا رایج است و به تازگی«یانیس آتزارو» معروف، درباره ۱۵ اتفاق پیش رو در دنیای فوتبال برای سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی‌هایی کرده که تعدادی از آن‌ها به نظر دم دستی است اما تعدادی از آن‌ها ریسک زیادی دارد.

لیگ قهرمانان را چه کسی می‌برد؟ برنده توپ طلا کیست؟ قهرمان جام جهانی چه تیمی می‌شود؟ این‌ها در کنار دیگر موضوعات مهم سال، سوژه این پیشگو شده است. هرچند که پیشگویی کار سختی است و باورش تقریبا غیرممکن اما از آنجا که در دنیای فوتبال غیرممکن وجود ندارد، این مباحث مطرح شده است. این که چقدر این موضوعات جدی باشند یا خیالی، پاسخش را انتهای سال ۲۰۲۲ می‌شود فهمید.

پاری سن ژرمن قهرمان فرانسه می‌شود
اولین پیشگویی مربوط به لیگ فرانسه است جایی که این پیشگو اعتقاد دارد بعد از ناکامی در فصل گذشته، این بار پاریسی‌ها جام قهرمانی در لیگ یک را بالای سر می‌برند. البته با توجه به ۱۱ امتیاز اختلافی که پاریس ثبت کرده شاید پیشگویی‌اش چندان کار سختی نباشد.

آینده ارلینگ هالند
همه می‌دانند هالند در تابستان پیش رو یکی از 2 ترانسفر بسیار پرسروصدای دنیای فوتبال خواهد شد. همین حالا 2  تیم رئال مادرید و بارسلونا از اسپانیا و منچسترسیتی از انگلیس خواهان هالند هستند. با این وجود این پیشگو می‌گوید: «هالند حساسیت زیادی روی انتخاب تیم آینده دارند و از این نظر با نگرانی زیادی در این موضوع فکر می‌کند. او قطعا از دورتموند می‌روند. پیشنهاد بسیار خوبی از غول بوندس‌لیگا یعنی بایرن مونیخ دریافت خواهد کرد اما ممکن است جانشین کیلیان امباپه در پاری سن ژرمن شود که می‌خواهد از این تیم جدا شود».

آینده کیلیان امباپه
در این یکی شک و تردید زیادی وجود ندارد و این پیشگو با قاطعیت امباپه را به رئال مادرید می‌فرستد. نکته جالب توجه اینکه پیش بینی می‌کند زوج امباپه با کریم بنزما تبدیل به یکی از زوج‌های مطرح فوتبال اروپا می‌شوند که تمامی ویژگی‌های فلکی برای درخشیدن کنار یکدیگر را دارند.

منچستریونایتد فاتح لیگ قهرمانان اروپا
هر سال، یکی از مهمترین سوال فوتبالی‌ها این است که چه تیمی فاتح لیگ قهرمانان اروپا می‌شود. این بار این پیشگو پاسخ جالبی می‌دهد و می‌گوید منچستریونایتد با وجود دشواری‌هایی که دارد لیگ قهرمانان را به دست می‌آورد. او می‌گوید رنگ قرمز رنگ تسلط است و این تسلط را در منچستریونایتدی‌ها دیده است.

مصر قهرمان جام ملت‌های آفریقا
قبل از برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا اما جام ملت‌های آفریفا این روز‌ها در حال برگزاری است و پیش بینی شده که مصر فاتح این رقابت‌ها می‌شود. یانیس می‌گوید: «مصری‌ها قهرمان این دوره می‌شوند. سنگال تیم قدرتمندی است اما در این دوره مصر جام قهرمانی را بالای سر می‌برد، با این حال سنگال در جام جهانی موفق‌تر از مصر می‌شود».

ایتالیا قهرمان جام جهانی می‌شود
این یکی بزرگترین سوال سال است؛ چه تیمی قهرمان جام جهانی می‌شود؟ پاسخش از سوی این پیشگو شاید شوکه کننده باشد: ایتالیا. این پیشگویی در شرایطی صورت گرفته که ایتالیا در پلی‌آف جام جهانی کار بسیار دشواری دارد و باید از سد پرتغال عبور کند. با این حال، این پیش بینی فقط مربوط به قهرمان نیست، چون او می‌گوید آرژانتین دوم، برزیل سوم و اسپانیا در جام جهانی چهارم می‌شود.

سنگال بهترین تیم آفریقایی جام جهانی
پیش بینی درباره بهترین تیم آفریقایی جام جهانی هم کار چندان ساده‌ای نیست با این حال او می‌گوید سنگال در جام جهانی پیش رو در بین دیگر تیم‌های آفریقایی وضعیت بهتری دارد و در مقایسه با سایر آفریقایی‌ها تا مراحل بالاتر صعود می‌کند.

ارلینگ هالند برنده توپ طلا
این دومین پیش بینی یانیس درباره ارلینگ هالند است. او ابتدا گفته تردیدی ندارد که این بازیکن دورتموند را ترک می‌کند و حالا در پاسخ به این سوال که پیش بینی می‌کند کدام بازیکن توپ طلای ۲۰۲۲ را به دست بیاورد می‌گوید: «ارلینگ هالند می‌تواند برنده توپ طلا بعدی باشد».

مسی به بارسلونا برنمی‌گردد
هنوز هم بسیاری از علاقمندان به دنیای فوتبال چشم انتظار بازگشت لیونل مسی به بارسلونا هستند با این حال یانیس آن‌ها را ناامید می‌کند. «مسی سال خوبی در پاری‌سن‌ژرمن نداشته اما سال ۲۰۲۲ در عرصه باشگاهی و از آن مهمتر در عرصه ملی خواهد درخشید. او یک سال دیگر در پاری‌سن‌ژرمن می‌ماند و بعد از این باشگاه جدا می‌شود. البته مقصدش بعد از پ اس ژ، بارسلونا نخواهد بود، بلکه او به تیمی دیگر می‌رود»

رونالدو در منچستریونایتد می‌ماند
بعد از مسی، نوبت به پیش بینی درباره شرایط کریستیانو رونالدو است: «رونالدو برای رقم زدن روز‌های بهتر با منچستریونایتد در این باشگاه ماندنی است. به ویژه اینکه من حس می‌کنم او به همراه این تیم امسال در لیگ قهرمانان اروپا خواهند درخشید».

زیدان سرمربی پاری سن ژرمن می‌شود
به غیر از بازیکنان، وضعیت سرمربیان دنیا هم می‌تواند زیرذره بین برود و برای پیشگو‌ها جالب باشد. یانیس در این مورد می‌گوید: «زیدان سرمربی بعدی پاری‌سن‌ژرمن است. او از ابتدای فصل آینده هدایت این تیم را به عهده می‌گیرد و تجربه اش در دنیای فوتبال به درد این باشگاه می‌خورد».

سقوط سن‌اتین به لیگ ۲
همان قدر که پیش بینی کردن درباره قهرمان فرانسه برای یانیس جذاب است، پیش بینی‌اش درباره تیمی که سقوط می‌کند هم اهمیت دارد: «متاسفانه معجزه‌ای برای این تیم سبزپوش نمی‌بینیم و آن‌ها دوباره به لیگ ۲ فرانسه سقوط می‌کنند»

نیوکاسل غول جدید اروپا
نیوکاسل چند وقتی می‌شود توسط عربستانی‌ها خریداری شده اما هنوز نتوانسته به روز‌های خوبی در فوتبال انگلیس برگردد. یانیس می‌گوید: «این باشگاه دسامبر ۱۸۹۲ تاسیس شده و پاییز گذشته خریداری شده است. با توجه به اتفاقاتی که در این 2 تاریخ رخ داده آن‌ها به روز‌های خوبی در فوتبال اروپا می‌رسند اما این موضوع حداقل ۳ سال زمان می‌برد».

دیدیه دشان سرمربی فرانسه باقی می‌ماند
با وجود آنکه شایعه شده دشان بعد از جام جهانی از تیم ملی فرانسه می‌رود و زیدان جایش را می‌گیرد اما یانیس نظر دیگری دارد: «دشان بعد از جام جهانی قطر، ۲ سال دیگر قراردادش را با تیم ملی فرانسه تمدید می‌کند».

بارسلونا به لیگ قهرمانان برمی گردد اما...
بارسلونا، یکی از پرافتخاترین تیم‌های دنیا کار سختی در دنیای فوتبال آنه م در این روز‌ها دارد. علاوه بر دشواری کار این تیم در لالیگا، بارسلونایی‌ها برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا هم باید سختی زیادی متحمل شوند. یانیس درباره بازگشت بارسلونا به لیگ قهرمانان می‌گوید: «بارسلونا باید چند فصل دیگر کار کند تا به روز‌های طلایی گذشته برگردد. آن‌ها البته می‌توانند به لیگ قهرمانان اروپا برگردند اما این اتفاق قطعا زودتر از سال ۲۰۲۳ و یا ۲۰۲۴ شدنی نیست».

کپی
نظرات
نظرات | 3 نظر
نوید
1400/11/21 - 15:40
آلمان قهرمان جام جهانی قطر 2022خواهد شد.
rateup 4
 ratedown 10
اسکندر
1400/11/30 - 18:32
پیش گویی های واقعا مضحکه کرده. ایتالیا حتی صعودش به جام جهانی به اگر و اما و کشیده. منچستریونایتد از زمان جدایی فرگوسن در سال 2013 رنگ قهرمانی لیگ برتر ندیده چه رسد له قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا. بایرن مونیخ در قبال غول هایی مثل رئال مادرید، منچسترسیتی و پاریس ژرمن که مالکان تریلیاردی دارند شانسی برای گرفتن هالند نداره. کلا چیزهای جالبی که مایعی خنده مخاطبانش بشه گفته. اما من شخصا دوست دارم آرژانتین قهرمان جام جهانی 2022 بشه.
rateup 5
 ratedown 2
محمد
1401/1/10 - 18:48
ایتالیا که حذف شد.مصر که قهرمان آفریقا نشد.منچستر کجایی لیگ قهرمانان. بارسا که قطعا در اروپا بازی مکنه
rateup 5
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.