سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

شکار عراق توسط یوزها

ایران 1 - عراق 0؛ سلام جام جهانی!

ایران 1 - عراق 0؛ سلام جام جهانی!

ایران از ساعت 18:00 به مصاف عراق رفت و موفق شد با تک گل طارمی پیروز شود.

ایران ورزشی - در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی، ایران با عراق دیدار کرد و موفق شد با حساب 1-0 پیروز شود.

دو تیم در شرایطی امروز از ساعت 18 مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت که شاگردان اسکوچیچ به دنبال ثبت سریعترین صعودشان به جام جهانی هستند و در شرایطی که امشب بتوانند عراق را شکست دهند، جشن صعود به جام جهانی را برگزار خواهند کرد.

این مساله، مهمترین انگیزه تیم ملی برای پیروزی مقابل تیمی است که در چند سال گذشته تبدیل به گربه سیاه تیم ملی شده بود منتهی در دو تقابل قبلی‌اش با تیم ملی شکست خورده و حالا اسکوچیچ و شاگردانش به دنبال هت‌تریک مقابل این تیم هستند.

ایران یک - عراق صفر (دقیقه 48: مهدی طارمی): علیرضا جهانبخش از میانه میدان پاس زمینی و در عمق زیبایی به بین مدافعان عراق فرستاد که با اشتباه بازیکنان حریف در دفع توپ، مهدی طارمی در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با یک ضربه بغل پا گل اول بازی را به ثمر رساند.

لحظات حساس

دقیقه 2: دو حمله پیاپی و خطرناک عراقی‌ها می‌توانست منجر به خلق موقعیت جدی برای این تیم شود که ایمن حسین ضربه آخر را به بیرون زد.

دقیقه 6: کار تیمی بازیکنان ایران و شوت محکم نورافکن از زاویه بسته با واکنش فهد طالب به کرنر رفت.

دقیقه 8: جدی‌ترین موقعیت عراق با ارسال توپ از جناح راست زمین شکل گرفت که ضربه سر احمد فرهان را امیر عابدزاده با واکنش خوبی روی خط دروازه مهار کرد.

دقیقه 9: پاس در عمق سامان قدوس در موقعیت تک به تک به طارمی رسید و این مهاجم دروازه عراق را باز کرد، اما قبل از آن آفساید بازیکن ایران گرفته شده بود.

دقیقه 11: شوت ناگهانی و تماشایی جهانبخش از پشت محوطه جریمه به تیرک عمودی دروازه عراق اصابت کرد و دفع شد.

دقیقه 29: علی قلی‌زاده پس از چند بار عوض کردن پا در پشت محوطه جریمه شانس خود را برای شوت‌زنی امتحان کرد، اما توپ را در اختیار جهانبخش قرار داد که چرخش و شوت زمینی پای چپ این بازیکن را فهد طالب برگشت داد و در ریباند هم ضربه محرمی در موقعیت آفساید به اوت رفت.

دقیقه 34: ضربه ایستگاهی قلی‌زاده از سمت راست محوطه جریمه ثمری نداشت و از بالای دروازه عراق رد شد.

دقیقه 38: جهانبخش با تکل و توپ‌گیری عالی در میانه زمین و یک پاس بلند چشم‌نواز، منطقه بازی را عوض کرد و علیرضا جهانبخش را در فرصت خوب گلزنی قرار داد، اما شوت محکم پای چپ این بازیکن با واکنش دیدنی فهد طالب به کرنر رفت.

دقیقه 43: ضربه ایستگاهی ایمن حسین ثمری نداشت و عابدزاده با شیرجه به سمت چپ توپ را مهار کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.