چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

جوزپه ماروتا: سری آ در لبه پرتگاه است؛ همچنان به صنعت فوتبال اهمیتی داده نمی‌شود

جوزپه ماروتا: سری آ در لبه پرتگاه است؛ همچنان به صنعت فوتبال اهمیتی داده نمی‌شود

جوزپه ماروتانسبت به آینده بالاترین سطح فوتبال ایتالیا هشدار داده است

به گزارش ایران ورزشی  و به نقل از خبرگزاری رویترز، ماروتا می‌گوید دولتمردان ایتالیا دیگر نمی‌توانند بحران مالی فوتبال این کشور را نادیده بگیرند و اگر هر چه سریع‌تر از باشگاه‌ها حمایت نکنند، خطر ورشکستگی دامن همه آن‌ها را خواهد گرفت.
این سیستم در لبه پرتگاه است که البته قبل از کرونا هم مشکلات خودش را داشت ولی در طول این دو سال پاندمی، عملا هیچ حمایتی از آن صورت نگرفت.
در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های کرونایی، ورزشگاه‌های سری آ تنها میزبان ۵ هزار هوادار هستند ولی ماروتا می‌گوید این تعداد کافی نیست.
فعالیت‌های به دور از اماکن سرپوشیده قطعا با استفاده از ماسک سه لایه، کارت واکسن و با ظرفیت ۵۰ درصدایمن هستند. کاهش تعداد تماشاگران به ۵ هزار نفر، اقدام جدی دیگری بود که باز هم فداکاری ما را می‌طلبید. در فرانسه بازی‌ها دوباره پذیرای ۱۰۰ درصد ظرفیت هستند و این اتفاق در انگلیس هم رخ می‌دهد. آیا پافشاری ما روی حضورتعداد کمی از تماشاگران، با عقل در جور می‌آید؟
مدیر پیشین یوونتوس اضافه کرد که فوتبال به اندازه سایر صنایع جدی گرفته‌ نمی‌شود و به همین خاطر از کمک‌های دولتی محروم است.
برخی هنوز هم فوتبال را دنیای رؤسای «پولدار و احمق» می‌دانند که پول را به خاطر سرگرمی هدر می‌دهند. جهان ما آن گونه که هست شناخته نمی‌شود ولی چطور می‌توان این حقیقت را نادیده گرفت که فوتبال حرفه‌ای هم، صنعتی است در کنار سایر صنایع؟

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.