دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

مشکات الزهرا صفی: هدفم در سال آینده حضور در ۳ گرند اسلم است

مشکات الزهرا صفی: هدفم در سال آینده حضور در ۳ گرند اسلم است

بانوی تنیسور ایرانی گفت: در بخش دو نفره گرند اسلم استرالیا اگر با قرعه دیگری روبرو می‌شدیم احتمال داشت چند بازی را ببریم، زیرا هم تیمی من از آمادگی خوبی برخوردار بود

به گزارش ایران ورزشی، مشکات‌ الزهرا صفی درباره عملکردش در رقابت‌های تنیس گرند اسلم استرالیا و کسب یک پیروزی و یک شکست مقابل رقبایی از کشور میزبان و بلژیک به میزان گفت:

در بازی با رقیب استرالیایی توانستم مدیریت خوبی بر جریان بای داشته باشم و به پیروزی برسم. در دیدار دوم به مصاف تنیسور بلژیکی رفتم که جایگاه خوبی در رنکینگ جوانان جهان داشت و تنیسور بسیار خوب و باکیفیتی بود؛ البته شکی نیست که تمام بازیکنان حاضر در گرند اسلم جزو بهترین تنیسور‌های دنیا هستند و قطعا با آمادگی بسیار بالا مجوز حضور در گرنداسلم تنیس را دریافت کرده‌اند.
او افزود:

متاسفانه در دیدار دوم با رقیب بلژیکی نتوانستم خوب بازی کنم. این باخت برای من طبیعی بود، زیرا برای نخستین بار بود که در مسابقاتی در سطح گرند اسلم بازی می‌کردم و خوشحالم که توانستم به راند دوم مسابقات راه پیدا کنم. استرس و یا باخت در دور دوم برای من که اولین تجربه گرند اسلم بود، طبیعی بود، خیلی نرمال است. به هر حال در بای دوم نتوانستم عملکرد خوبی از خودم نشان دهم.

در بخش ۲ نفره قرعه بهتری داشتیم، می‌توانستیم چند بازی را ببریم

صفی در مورد رقابت‌های بخش دو نفره، عنوان کرد:

در بخش دو نفره با حریفان بسیار قوی روبرو شدیم و کمی هم مقداری بدشانسی آوردیم چرا که قرعه کشی مسابقات آنگونه که می‌خواستیم نشد و طبق جدول باید در همان راند نخست به مصاف سید یک مسابقات که بازیکنان آماده‌ای بودند، می‌رفتیم. اگر با قرعه دیگری روبرو می‌شدیم احتمال داشت چند بازی را ببریم، زیرا هم‌ تیمی من از آمادگی خوبی برخوردار بود، اما متاسفانه دچار بدشانسی شدیم.
این بانوی افتخار آفرین تنیس ایران درخصوص هدف‌گذاریش برای سال آینده، گفت:

هدفم برای سال جاری اینست که برای حضور در سه گرند اسلم دیگر آماده شوم و مجوز شرکت در آن گرند اسلم‌ها را بگیرم. امیدوارم در جدول اصلی و همچنین بحث روادید مشکلی برایم ایجاد نشود.
بازتاب رسانه‌ای در جذب اسپانسرها خیلی موثر است

او درباره بازتاب رسانه‌ای حضورش در مسابقات گرند اسلم و راهیابی به جمع ۱۰۰ تنیسور برتر جوان جهان، افزود:

خدا را شکر در ۲ هفته اخیر اتفاقات بزرگی برای تنیس ایران رقم خورد و امیدوارم بتوانم این راه را در مسابقات و گرنداسلم‌های بعدی ادامه دهم. خبرگزاری‌ها و همچنین بازیکنان زیادی از من تمجید کردند که این برایم افتخار بزرگی است. بیشتر خبرگزاری‌های معتبر جهان با من مصاحبه کردند. این که در کشوری دیگر از من به عنوان یک تنیسور ایرانی آنقدر حمایت شود تا دیگران دید بهتری داشته باشند، برایم ارزشمند است.
صفی در پایان افزود:

امیدوارم بتوانم در گرنداسلم‌های معتبر دیگری هم حضور داشته باشم و نتایج خوبی برای کشورم بگیرم. با اتفاقات خوبی که اخیرا برای من رخ داده، قطعا شرایط برای پیدا کردن اسپانسر راحت‌تر از قبل شده و می‌توانم با شرایط بهتری در گرنداسلم‌ها و مسابقات دیگر حضور داشته باشم و برای ایران افتخار آفرینی کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.