یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

انصاری از هفته بعد در تمرین تیمی

تست شجاعی در خط حمله پرسپولیس

تست شجاعی در خط حمله پرسپولیس

محمدقراگزلو/ پرسپولیس برای بازی تدارکاتی عصر شنبه مقابل بادران بازیکنان زیادی در اختیار نداشت اما کادر فنی از این بازی به هدفش رسید. شاید برخی به از دست رفتن پیروزی طی سه دقیقه اشاره کنند اما واقعیت اینکه نتیجه در بازی دوستانه از کمترین میزان اهمیت برخوردار است. حتماً فراموش نکرده‌اید که پرسپولیس قبل از رفتن به قطر و بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در بازی تدارکاتی مقابل شهرخودرو قرار گرفت و با یک گل شکست خورد که اتفاقاً این تک‌بازی برای کادر فنی پرسپولیس دستاوردهای فنی بسیار خوبی داشت، اما در دوحه تیم فعلی یحیی با قدرت‌نمایی تا فینال رفت و تیم مشهدی با چهار باخت از مسابقات حذف شد.
البته کادر فنی پرسپولیس همواره به بازیکنان‌شان تأکید می‌کنند حتی در بازی محلی و خیابانی هم باید پیروز باشید چراکه نام پرسپولیس باید با برد و موفقیت عجین شود و شکست در هر میدانی تلخ است، اما مربیان معمولاً از انجام بازی دوستانه به‌دنبال اهداف فنی مهم‌تری هستند؛ مثل بازی با بادران که یحیی در نظر داشت در غیاب 5، 6 مهره اصلی‌اش، بازیکنانی که کمتر به میدان می‌روند در شرایط مسابقه قرار بگیرند.
 
مراقبت از سیدجلال
وقفه دو هفته‌ای لیگ برای سیدجلال خوب شد. او مقابل بادران نزدیک به 60 دقیقه بازی کرد و حالا شرایط خوبی برای دیدار با صنعت دارد. البته کادر فنی پرسپولیس هم از کاپیتان باتجربه‌اش مراقبت می‌کند و شاید اگر نتیجه بازی با بادران اهمیت داشت سید تا پایان در زمین می‌ماند، اما حالا او آماده دومین 90 دقیقه فصل است.
 
شجاعی در خط حمله
قاعدتاً اگر پرسپولیس مهاجم ششدانگ و برجسته‌ای داشت جای شجاعی در خط حمله نبود، اما بر خلاف صحبت‌های انجام‌شده درباره استفاده از عالیشاه، نعمتی یا برزگر در خط حمله، مربیان پرسپولیس از علی شجاعی در خط حمله تست گرفتند که تا حدودی هم امیدوارکننده بود. شجاعی به‌خاطر شرایط بدنی‌اش برای زمان‌هایی که پرسپولیس از رقبا پیش می‌افتد در خط حمله می‌تواند کارآمد باشد، اما اینکه در ادامه لیگ و از ابتدای مسابقه او را در خط حمله ببینیم فعلاً بعید به نظر می‌رسد.
 
انصاری در تمرین گروهی
محمد انصاری طی هفته‌های اخیر بیشتر در بحث تقویت عضلانی کار کرده و از نظر کار با توپ عقب است.
او از دیروز تحت اختیار مظاهر رحیم‌پور، مربی بدنساز پرسپولیس قرار گرفت و در اولین روز تمرین ویژه‌ای برای او طراحی شد. رحیم‌پور بسیار خوشبین است مدافع خوش‌اخلاق تیمش را به‌موقع آماده کند و برای این کار هم برنامه دارد. او می‌گوید کاری کرده تا ترس انصاری از مصدومیت کاملاً بریزد و خیلی قوی تمرین کند. انصاری حتی دیروز هم در اواخر کار به تمرین تیمی اضافه شد اما با پیش‌بینی مربی بدنساز تیم از هفته آینده وارد تمرین گروهی خواهد شد. در عین حال مربیان پرسپولیس معتقدند این بازیکن با وجود حضور در تمرینات گروهی برای رسیدن به فرم مسابقه حداقل 45 روز کار دارد و اگر اینگونه باشد شاید تا روز فینال آماده بازی نباشد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.