جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

پرسپولیس از شرقی‌ها کمتر نیست

محرمی: گل‌محمدی‌ از برانکو مربی بهتری است

محرمی: گل‌محمدی‌ از برانکو مربی بهتری است
ناصر قراگزلو
ناصر قراگزلو

اگر شرق آسیایی‌ها بازیکن خارجی دارند ما هم بشار را به‌عنوان بازیکن آسیایی پرسپولیس داریم که یکی از بهترین‌های لیگ ایران و آسیاست. رادو را هم داریم که ثابت کرده هر وقت به او نیاز بوده کیفیت خوبی از خودش ارائه داده است، به همین دلیل با قاطعیت می‌گویم یکی از فینالیست‌ها پرسپولیس است و این تیم اسیر حریف شرق آسیایی نمی‌شود.

مجتبی محرمی، مدافع سرشناس سابق پرسپولیس می‌گوید بعد از موفقیت‌های بزرگ تیم محبوبش وظیفه داشته به تمرین پرسپولیس می‌رفته و به یحیی گل‌محمدی و بقیه کادر و بازیکنان تبریک می‌گفته، اما تأکید دارد امان از کرونا که در چند ماه اخیر آرامش او و مردم را سلب کرده است. با محرمی در خصوص بسیاری از موارد ریز و درشت و مشکلات متعدد این روزهای فینالیست آسیا صحبت کردیم که در ادامه می‌خوانید:

 
حساب باشگاه پرسپولیس خالی است و سرمربی تیم به همین دلیل برای جذب بازیکن با مشکلات زیادی مواجه شده است.
 به هر حال این مسأله مشکل بزرگی است اما تقصیر من و شما نیست. مطمئناً اگر من پول داشتم آن را صرف تیم و باشگاه محبوبم می‌کردم اما مشکل اینجاست که من و خیلی دیگر از پیشکسوتان کاری از دست‌مان برنمی‌آید.
 
مشکل کمبود بازیکن در بعضی از پست‌های حساس مانند دفاع میانی چگونه باید برطرف شود؟
 سید هست؛ محمدحسین کنعانی‌زادگان هم هست.
 
اما در صورت محرومیت، مصدومیت و مشکلات احتمالی برای این دو بازیکن، برای فینال چه بازیکنی می‌تواند در دفاع میانی کار کند؟
 میلاد سرلک هست، احمد نوراللهی و یکی دو بازکن دیگر هم هستند که می‌توانند جدا از بازی در پست خودشان اگر لازم شد در پست دفاع میانی هم بازی کنند. ما هم در زمان بازیگری‌مان در صورت نیاز در پست‌های دیگر بازی می‌کردیم، پس بازیکنان فعلی پرسپولیس هم می‌توانند در پست‌های دیگر جز پستی که بازی می‌کنند به میدان بروند.
 
اما بحث بازی مقابل فینالیست آسیاست و تیمی که احتمالاً بازیکن یا بازیکنان خارجی خوبی در فینال مقابل پرسپولیس خواهد داشت.
 اگر شرق آسیایی‌ها بازیکن خارجی دارند ما هم بشار را به‌عنوان بازیکن آسیایی پرسپولیس داریم که یکی از بهترین‌های لیگ ایران و آسیاست. رادو را هم داریم که ثابت کرده هر وقت به او نیاز بوده کیفیت خوبی از خودش ارائه داده است، به همین دلیل با قاطعیت می‌گویم یکی از فینالیست‌ها پرسپولیس است و این تیم اسیر حریف شرق آسیایی نمی‌شود. بازیکنان پرسپولیس با بازی‌هایی که در مراحل قبلی لیگ قهرمانان مقابل تیم‌های قوی غرب آسیا انجام دادند ثابت کردند از تیم‌های شرق آسیا عقب نیستند و چیزی از آنها کم ندارند. درست است، ما کمبودهایی داریم مثلاً عیسی، شجاع، چند محروم و... هم داریم اما فراموش نکنید قبلاً هم حماسه زیاد خلق کردیم؛ یعنی ایرانی‌ها مرد انجام کارهای بزرگ هستند مثلاً هشت سال با عراق جنگیدیم در حالی که در ابتدا خیلی کمبود و جنگی نابرابر را پیش رو داشتیم، اما دیدید هرچه زمان گذشت چطور با رشادت کشور متهاجم را عقب زدیم و یک وجب از خاک کشور عزیزمان را هم به کشور مهاجم نداریم.
 
با مشکلات مالی زیاد، حساب خالی و موانع بیشتر می‌توان امیدوار به موفقیت پرسپولیس و قهرمانی‌اش بود؟
 مشکلات مالی در همه تیم‌های ایرانی کمابیش وجود دارد و نمی‌توان کاری کرد، حتی خیلی از مشکلات پیش روی پرسپولیس هست که همه هم کمابیش از آنها باخبریم، اما بیایید کمی خوشبین باشیم و مرتب دم از مشکلات و موانع نزنیم. مدیرعامل جدید تازه کارش را در پرسپولیس شروع کرده و چند روز بیشتر از حضورش در تیم نمی‌گذرد، پس به او خوشبین باشیم و با بدبینی در مورد نتیجه تیم در فینال و حتی مدیریت صحبت نکنیم و خوشبین باشیم. البته تلاش‌مان را هم می‌کنیم. من اطمینان دارم کسی در باشگاه و تیم بی‌تفاوت نیست و همه در تلاشند موفق شوند تا پرسپولیس شرایطش بهتر شود.
 
آیا در خط حمله بضاعت پرسپولیس را با وجود در اختیار داشتن یک مهاجم به نام عبدی در غیاب آل‌کثیر برای فینال آسیا کافی می‌دانید؟!
 چرا فکر می‌کنید شاید عبدی نتواند موفق شود؟ او در آسیا گل زده و در دربی هم سابقه گلزنی دارد. یادم هست علیپور هم تازه به پرسپولیس آمده بود اما در همان مقطع در دربی گل زد. اصلاً خود علیپور هم در مقطعی در پرسپولیس به‌عنوان یک مهاجم با تجربه تنها بود اما با تلاش خودش و بقیه، کار را در فاز گلزنی برای تیم‌شان درآوردند، پس عبدی هم با تلاش خودش و بقیه بچه‌های تیم می‌تواند بهترین کارآیی را ارائه دهد ضمن اینکه هنوز هم یحیی از خرید چند بازیکن خوب ناامید نشده و ان‌شاءالله شاید در این رابطه اتفاق‌های خوبی برای پرسپولیس رخ دهد.
 
شما با وجود مشکلات، نسبت به شانس موفقیت پرسپولیس و قهرمانی‌اش در فینال خیلی خوشبین هستید!
 برای موفقیت باید خوشبینی منطقی داشت چون با بدبینی فقط فاز منفی به تیمت وارد می‌سازی از همین‌رو من به توانایی تیم محبوبم اطمینان دارم و با اطمینان می‌گویم پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شود.
 
بعضی‌ها هم معتقدند یحیی برای حل بسیاری از مشکلات تیمش تنهاست با این وجود شما فکر می‌کنید یحیی قادر به حل موانع متعدد پیش روی تیمش هست؟
 یحیی با شایستگی نشان داد در سخت‌ترین شرایط قادر است خودش و تیمش را به موفقیت‌های بزرگی برساند که نمونه‌اش هم بازی‌های قبلی پرسپولیس در قطر بود که مربی تیم در سخت‌ترین و کمترین فرصت زمانی در حالی که چند بازیکن بزرگ تیمش را از دست داده بود چند بازیکن دیگر را جایگزین کرد و از آنها بهترین بازی را گرفت تا نشان دهد در مربیگری یک استاد است و حتماً حقش بوده که به‌عنوان بهترین مربی آسیا در منطقه غرب انتخاب شده است. من آقایحیی را مستحق کسب عنوان بهترین می‌دانم.
 
در بین برانکو و یحیی شما کدام را بهترین می‌دانید؟
 قبل از اینکه جواب این سؤال‌تان را بدهم باید بگویم من وظیفه داشتم به دیدن آقایحیی و بقیه مربیان و بازیکنان بروم و به‌خاطر موفقیت‌های‌شان در آسیا و عملکرد خوبی که داشتند از آنها تشکر کنم، البته من با آقاکریم تماس داشتم اما متأسفانه به‌خاطر کرونا که امان من و بقیه مردم را بریده نتوانستم سر تمرین پرسپولیس بروم. برانکو خیلی زحمت کشید و خیلی هم برای پرسپولیس جام گرفت و ما ممنون او هستیم، اما از آنجا که یحیی هموطنم است و قبلاً در پرسپولیس با او همبازی بودم و حتی کاپیتان پرسپولیسی بودم که یحیی در آن حضور داشت دوست دارم به همبازی‌ام و هموطنم رأی بدهم و در بین برانکو و یحیی من به یحیی رأی می‌دهم.الان هم می‌گویم همه ایرانیان بخصوص پرسپولیسی‌ها باید از یحیی و تیمش حمایت کنند، هرچند متأسفانه در این بین بزرگانی هم هستند که خودشان را خیلی دوستدار پرسپولیس می‌دانند ولی دوست نداشتند یحیی در کارش موفق شود، اما یحیی با تلاشش به خیلی چیزها خاتمه داد و خدا را شکر موفق هم شد.
 
یحیی شاید مجبور شود در غیاب آل‌کثیر از بازیکنانی مانند شجاعی، نعمتی یا عالیشاه در کنار عبدی استفاده کند. این تغییرات احتمالی در فینال جواب می‌دهد؟
 هر سه بازیکنی که نام بردید بازیکنان خوبی هستند و ثابت کرده‌اند چندپسته‌اند. فکر می‌کنم اگر درصدی در گل زدن موفق نشوند در گل‌سازی موفق عمل می‌کنند، شاید هم یکی از این سه بازیکن که در موردشان صحبت کردید در فینال گل بزند. به هر حال فوتبال است و هر چیزی در آن امکانپذیر است و چیزی هم قابل پیش‌بینی نیست.
 
محمد انصاری هم به‌تازگی به تمرین پرسپولیس برگشته، هرچند به فینال نمی‌رسد و البته برای رسیدن به آمادگی مدنظر کادر فنی کار زیادی دارد، با این وجود و از آنجا که محمد دوبار رباط صلیبی‌اش پاره شده و دوباره برگشته فکر می‌کنید او در پرسپولیس موفق خواهد شد و برگرداندن او را تصمیمی منطقی می‌دانید؟
 پرسپولیس در دفاع میانی تا حدودی کمبود دارد، بنابراین بازگرداندن محمد در شرایطی که پرسپولیس مدافع میانی کم دارد تصمیم منطقی است. محمد برای پرسپولیس زحمت کشیده و امیدوارم این مدافع بااخلاق، با سختکوشی، کلر و تلاش فراوان خودش را برساند و به تیمش کمک کند؛ مدافعی که در زمان بازی‌اش در پرسپولیس در دو پست دفاع چپ و دفاع میانی بازی‌های خوب و قابل قبولی ارائه داد و من خیلی امیدوارم او دوباره آماده شده و دست یحیی و تیمش را بگیرد و کمک حال کادر فنی تیمش شود.
 
سؤال آخرمان هم به تیم ملی‌مان بازمی‌گردد؛ اسکوچیچ در دو بازی تدارکاتی که سرمربی تیم ملی بوده تیم ایران را به دو برد خوب نایل ساخته، با این وجود آیا به نتیجه‌گیری مقابل عراق و بحرین امیدوارید؟ چه‌بسا برد مقابل بوسنی هم امیدواری‌ها را مضاعف کرد.
 ما چند بازیکن شاخص‌مان را نداشتیم و بوسنی هم تا آنجا که اطلاع دارم غایبان زیادی داشت. برد همیشه شیرین است اما ما خوب می‌دانیم عراق و بحرین برای ما بیشتر اوقات مشکل‌ساز بوده‌اند به همین دلیل کار سختی داریم و نباید کار راحتی را برای خودمان متصور باشیم. به هر حال من هم مانند هر ایرانی دیگری آرزوی برد و صعود تیمم از بازی‌های سخت پیش رو را دارم.
 
شما نسبت به حضور اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی نظر مساعدی دارید؟
 من هر بار درباره فوتبال ایران صحبت کردم تاکید داشتم همه چیز باید از فوتبال پایه شروع شود چون ما واقعا در فوتبال پایه ضعیف هستیم و یک برنامه‌ریزی خوب باید داشته باشیم وگرنه الان تیم ملی بزرگسالان از نطر رده‌بندی و شرایط در جایگاه خوبی قرار دارد و بیشتر مربیان افتخار می‌کنند در تیم ملی ما کار کنند؛ حالا چه مربی داخلی باشد چه خارجی.تیم ما رنکینگ بالایی دارد و جزو تیم های بالای رنکینگ است. اسکوچیچ هم مربی خوبی است.بالاخره چند سال در فوتبال ایران کار کرده و شناخت دارد و امیدوارم موفق شود هر چند در این دوره کار ما خیلی سخت است.فکر کنم از چهار بازی باید سه تا را ببریم و جلوی بحرین و عراق کار یک مقدار سخت است چون آنها همیشه مقابل ما قد علم می‌کنند.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.