دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

صالحی امیری: پس از تایید IOC یک ماه بعد انتخابات برگزار می شود

صالحی امیری: پس از تایید  IOC یک ماه بعد انتخابات برگزار می شود

رییس کمیته ملی المپیک گفت: شخصا پیگیر برگزاری انتخابات در اولین فرصت هستم و نمی‌توان کمیته ملی المپیک را در شرایط غیر ثبات نگه داشت.

به گزارش ایران ورزشی،  رضا صالحی امیری در مورد بازدید از اردوی تیروکمان در جمع خبرنگاران بیان کرد: مدیریت فدراسیون و کادرفنی با شجاعت تصمیم به جوانگرایی گرفت. ارزیابی این است تیروکمان در بازی های آسیایی خواهد درخشید و روی سکو می‌رود. تیروکمان به دلیل مدیریت خوبی که روی قهرمانان دارد، فدراسیون بی حاشیه ای است. انتظاراتی که ورزشکاران داشتند به حق است. ما کمک های خود را ادامه می دهیم و یکی از فدراسیون‌هایی است که در اولویت ما قرار دارد.

او در مورد تعویق انتخابات بیان کرد: من مصمم بوده و هستم انتخابات هر چه زودتر برگزار شود. به صلاح کمیته و ربیس کمیته این است انتخابات در تواین فرصت برگزار شود. ما با سه رویداد در سال ۱۴۰۱ روبرو هستیم و  باید تکلیف رییس روشن باشد تا بتواند برنامه ریزی ها را انجام دهد. تنها  مانع ایین نامه نحوه برگزاری انتخابات است.  جلسات فوق العاده برای تصویب آیین نامه گذاشتیم که نیمی از آن روز گذشته انجام شد و بقیه در هفته آتی انجام می شود. ۱۷ اسفند مجمع سالیانه برای تصویب آیین نامه خواهیم داشت و سپس به کمیته بین المللی ارسال می کنیم. شخصا دنبال می کنم زودتر به تایید کمیته بین المللی برسد. پس از تایید  IOC یک ماه بعد انتخابات را برگزار می کنیم.

او ادامه داد: نمی توان دستگاه ستادی را در غیر ثبات نگه داشت و باید رییس مشخص باشد تا بتواند برای رویدادهای در پیش برنامه ریزی کرد.
دیروز با نمایندگان مجلس و قبلا با نمایندگان سازمان برنامه ریزی بودجه جلسه داشتم و پیگیر منابع بودجه و ارزی در این سه رویداد هستم. برآورد ما این است که این سه رویداد ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه دارد که ۴ میلیون یورو آن ارز است‌.

صالحی امیری همچنین گفت: فرایند حضور در سه رویداد و نحوه اعزام، استقرار در محل، تهیه لباس و ارز و اردوها  باید طی شود. این نیازمند این است که فردی قرار گیرد که با بودجه و سایر موارد آشنا باشد و در داخل با ساختار فدراسیون‌ها هماهنگ باشد. نمی توان یک دستگاه را در شرایط غیر ثبات نگه داشت و مدیریت عامل ثابت یک دستگاه است. من بیش از همه پیگیر برگزاری انتخابات در اولین فرصت ممکن هستم و این تعهد را داشته و دارم که کمیته ملی المپیک به ثبات مدیریتی برسد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.