جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

تصمیم عجیب در آمریکای جنوبی

بازیکنان مبتلا به کرونا بازی می کنند

بازیکنان مبتلا به کرونا بازی می کنند

بوکا جونیورز اجازه آن را یافته که بازیکنانی که دچار ویروس کرونا شده‌اند را در دیدار کوپا لیبرتادورس برابر پاراگوئه به میدان بفرستد. 22 بازیکن اصلی این باشگاه آرژانتینی در تمرینات این تیم کرونا گرفته‌اند. اولین دور تست کرونا 10 روز پیش انجام شد، اما پس از آزمایش‌هایی که یکشنبه انجام شد، مشخص شد بیش از 50 درصد افرادی که نتیجه تست قبلی‌شان مثبت شده بود، همچنان مبتلا هستند.

با این حال، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی و مقامات بهداشت پاراگوئه به بوکا جونیورز اجازه آن را داده‌اند که برای دیدار جام لیبرتادورس برابر تیم لیبرتاد به این کشور سفر کند. به این ترتیب چندین بازیکن بوکا جونیورز در حالی به میدان می‌روند که ویروس کرونا را در بدن خود دارند.

باشگاه لیبرتاد به این حکم اعتراض کرده و در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده که این تصمیم باورنکردنی است و باعث خشم آنها شده است، و می‌تواند کل کشور پاراگوئه را در خطر قرار دهد.

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی توضیح داده که افرادی که هنوز مبتلا به کرونا بوده‌اند آن‌قدر ویروس در بدنشان ندارند که باعث به خطر افتادن بازیکنان حریف شوند. این بازیکنان علامتی ندارند، و در قرنطینه به سر برده‌اند، و به باور خودشان قادر به بازی هستند.

با این حال لیبرتاد در بیانیه‌ای خواستار آن شده که تجدید نظر انجام شود. آنها می‌گویند که این تصمیم بسیار به نفع بوکا بوده است، و کل مردم پاراگوئه ممکن است به خطر بیفتند.

دیدارهای این فصل لیبرتادورس پس از دور دوم بازی‌های گروهی به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد، و به‌تازگی امکان ازسرگیری آن مهیا شده است. فینال این مسابقات هم در ژانویه برگزار می‌شود.

بوکا در دو بازی اول خود در این فصل یک برد و یک تساوی داشته است، و لیبرتاد هر دو بازی‌اش را برده است. دو رقیب دیگر آنها ایندیپندینته مدیین و کاراکاس هستند.

در پاراگوئه، نتیجه آزمایش ویروس کرونای 28367 نفر مثبت شده و 539 نفر هم جان باخته‌اند، در حالی که تعداد مبتلایان رسمی در آرژانتین 565446 نفر است و در این کشور 11667 نفر جان خود را بر اثر ویروس کرونا از دست داده‌اند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.