سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

گناه علی خطیر انتقاد از فدراسیون فوتبال بود

شاهرخ بیانی: تخلفات فدراسیون فوتبال آشکار است

شاهرخ بیانی: تخلفات فدراسیون فوتبال آشکار است

شاهرخ بیانی از حکم کمیته اخلاق در خصوص محمد حسین کنعانی زادگان انتقاد کرد

به گزارش ایران ورزشی، شاهرخ بیانی پیشکسوت فوتبال درباره تصمیم برخی اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال برای برکناری شهاب عزیزی خادم، گفت:

من در فدراسیون پستی ندارم ولی دوستانی هستند که از نزدیک دیدند و در مورد اشکالات مدیریت این دوره بارها صحبت کردند. عزیزی خادم در این مدتی که ریاست فدراسیون را بر عهده داشته و فعلا هم دارد تصمیم هایی را گرفته است که در حقیقت تصمیم های مورد قبولی نبود. در انتخابهایش هرگز نظر هیات رئیسه را نمی پرسیده، در بحث مالی تخلفات آشکاری داشته، بحث حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا هم مورد کوچکی نیست به هر صورت فدراسیون هم در این اتفاق تلخ دخیل بوده و قطعا می توانست کاری انجام دهد اما کوتاهی کرده است. بحث حضور بازیکن ملی پوش خاطی در تیم ملی خطای کوچکی نبود.

او افزود:

چرا باید کمیته انضباطی چنین حمکی را برای این بازیکن صادر کند؟ قطعا فدراسیون باید در این رابطه سختگیرانه عمل می کرد. 100 میلیون مبلغ ناچیزی است و اصلا بحث مالی در اینجا خیلی ارزش و اعتبار ندارد بیشتر باید با محرومیت و تنبیه مقابل چنین رفتارهایی گرفته شود. تیم ملی با تیم باشگاهی متفاوت است نباید شان تیم ملی را به سخره گرفت. این رفتارها باعث می شود آیندگان ما در تیم ملی به راحتی ارزش ها را زیر پا بگذارند. بنابراین اگر همین موارد را بررسی کنیم پی خواهیم برد که تصمیم هیات رئیسه تصمیم مناسبی بوده است.
شاهرخ بیانی در ادامه گفتگویش با یکتا پرس، در پاسخ به این پرسش که آیا عزل عزیزی خادم به سود فوتبال کشورمان است، توضیح داد:

کاری به برکناری عزیزی خادم ندارم چون در خصوص عملکردش صحبت کردیم. اما طبیعی است که فدراسیون بدون رییس و با هدایت سرپرست موقت دشواری هایی را در پیش خواهد داشت. البته ورزش ایران در ساختار مدیریتی همیشه این مشکل را داشته و هیچ زمانی هم برای برطرف کردن این مشکلات عزم جدی از مسئولان ندیدیم. تیم ملی با توانایی های خودش به جام جهانی صعود کرد اما نباید پشت این صعود پنهان شویم و تصور کنیم همه چیز خوب است. فدراسیون فوتبال، فدراسیون بزرگی است و خیلی از رده های سنی در این رشته زیر پوشش این فدراسیون هستند، از طرفی جام جهانی را در پیش داریم و باید هرچه سریعتر برای بهبود اوضاع تصمیم های درست و به موقعی گرفته شود.
بیانی در پایان در خصوص فعالیت‌های عجیب کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و صدور حکم محرومیت 6 ماهه مهرداد سراجی به عنوان یکی از امضاکنندگان نامه عزل عزیزی خادم، گفت:

این کمیته برای صدور چنین حکمی باید ادله کافی داشته باشد. در گذشته هم شاهد محرومیت خطیر بودیم تنها گناه خطیر انتقاد از فدراسیون بود. در این باره هم عزیزی خادم به نوعی تلاش کرده از قدرت خودش استفاده کند ولی فراموش نکنیم که قدرت جایگاهی برای سواستفاده نیست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.