یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

مخالفت صریح مظاهری با پیشنهاد مددی

مظاهری زیر بار کسر قرارداد 2.5 میلیاردی نمی‌رود!

مظاهری زیر بار کسر قرارداد 2.5 میلیاردی نمی‌رود!

ماجرای کاهش قرارداد بازیکنان استقلال از دو هفته پیش داغ شد و سرپرست جدید باشگاه استقلال تلاش کرد با برخی بازیکنان به شکل تعاملی به نتیجه برسد اما هیچ‌یک از بازیکنان استقلال تا این لحظه که زمان اندکی به پایان نقل‌و‌انتقالات باقی مانده حاضر به کاهش قراردادهای خود نشده‌اند.

ایران ورزشی: ماجرای کاهش قرارداد بازیکنان استقلال از دو هفته پیش داغ شد و سرپرست جدید باشگاه استقلال تلاش کرد با برخی بازیکنان به شکل تعاملی به نتیجه برسد اما هیچ‌یک از بازیکنان استقلال تا این لحظه که زمان اندکی به پایان نقل‌و‌انتقالات باقی مانده حاضر به کاهش قراردادهای خود نشده‌اند.

بعد از مطرح شدن ماجرای قراردادهای خارج از عرف بازیکنان تصور بود که شاید فقط بازیکنان سال‌های گذشته استقلال هستند که قراردادشان به شکل نامتعارف زیاد شده اما تعیین دستمزدهای عجیب برای بازیکنان جدید هم لحاظ شده که حالا مشکلاتی برای باشگاه استقلال پدید آورده است. از جمله این بازیکنان محمدحسین مرادمند است که گفته می‌شود برای دو فصل رقمی بیش از 10میلیارد تومان از باشگاه دستمزد خواهد گرفت. حتی صحبت از دستمزد 13میلیاردی این مدافع است. اما دیگر بازیکنی که باشگاه استقلال برایش دست‌و‌دلبازی کرده رشید مظاهری است که قرارداد او برای یک فصل 5/5میلیارد تومان است. اساساً عقد قراردادهایی با این اعداد و ارقام در باشگاه استقلال عرف نبود اما برخی بازیکنان به بهانه اینکه قیمت دلار افزایش یافته شروع به چانه‌زنی با تیم‌های خواهان خود کردند تا دستمزد بیشتری بگیرند. به همین دلیل رشید مظاهری هم روزی که با احمد سعادتمند، مدیرعامل سابق مذاکره کرد خواستار دریافت دستمزد 5/5میلیاردی شد.

ورود نهادهای نظارتی به باشگاه استقلال اما سبب شد سرپرست جدید این باشگاه تلاش‌هایی در راستای کاستن از قراردادها انجام دهد. مددی در همین راستا به مظاهری پیشنهاد کرده قرارداد اولیه‌اش را به 5/2میلیارد تومان کاهش دهد تا میزان دریافتی‌اش برای یک فصل به دستمزد 3میلیارد تومانی برسد اما رشید مظاهری حاضر به کاهش قرارداد خود نشده و باشگاه استقلال همچنان به‌دنبال تعدیل این دستمزد است و حتی به مظاهری پیشنهاد داده برای جبران این کاهش قرارداد آپشن‌هایی را در قراردادش قرار می‌دهد تا این دروازه‌بان بیشتر از این متضرر نشود، اما مظاهری حاضر به تغییر دستمزد خود نیست. با توجه به اینکه مظاهری در فضایی به استقلال ملحق شد که انتقادهای زیادی به سیدحسین حسینی بود احتمالاً او حق خود می‌داند چنین دستمزدی را از استقلال دریافت کند، اما ماندن سیدحسین در استقلال تا حدی ماجرای او و باشگاه استقلال را پیچیده کرده و روشن نیست با پیشنهادهایی که اخیراً برای کاستن از قراردادش شده چه رویکردی را در آینده در نظر بگیرد.

به هر حال باشگاه استقلال با فشارهایی از سوی نهادهای نظارتی مواجه است و فقط موضوع کاهش قراردادها به مظاهری ختم نمی‌شود و دیگر بازیکنان هم باید تن بدهند به درخواست‌های مکرر باشگاه استقلال و قراردادهای خود را در روزهای باقی‌مانده تا پایان زمان نقل‌و‌انتقالات کسر کنند. بازیکنانی همچون وریا غفوری، محمد دانشگر و فرشید اسماعیلی قراردادهای 5میلیاردی منعقد کرده‌اند و هیچ‌یک از این بازیکنان نیز در رایزنی‌های اولیه باشگاه حاضر به کاهش قراردادهای خود نیستند. آنها بر این باورند که چون قراردادشان مکتوب شده به‌لحاظ حقوقی می‌توانند همه آنچه در قرارداد درج شده را از باشگاه مطالبه کنند اما بدون شک وقتی پای نهادهای نظارتی وسط بیاید اجرا طور دیگری رقم خواهد خورد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.