یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

محرومیتی در کار نبود

ذوب‌آهن فرصتی برای بیاتلو

ذوب‌آهن فرصتی برای بیاتلو
عرشیا یاری
عرشیا یاری

به هر حال وحید بیاتلو صاحب بهترین فرصت شده که اگر نتایج قابل قبولی کسب کند، ماشین‌سازی برایش سکوی پرتاب خواهد بود و به همان اندازه هم اگر ناکام باشد شاید فرصت نشستن روی نیمکت تیم لیگ برتری را حداقل برای مدتی از دست بدهد. البته باشگاه ماشین‌سازی دست به کار جالبی زد و خیلی زود قرارداد این سرمربی جوان را به مدت ۲ فصل دیگر تمدید کرد.

ایران ورزشی: شاید برای کسی که اولین روز مربیگری‌اش را در لیگ برتر تجربه می‌کرد کمی زود بود که بعد از بازی و باخت به شهرخودرو صحبت‌هایی را به زبان بیاورد که ما معمولاً در هفته‌های پایانی شاهد آن بودیم. همه چیز از همان موقع شروع شد که وحید بیاتلو سرمربی جوان ماشین‌سازی تبریز در بیان دلایل شکست تیمش پای دلال‌ها و مسئول ایفمارک را به وسط کشید. بعد از این حرف‌ها و شکایت دکتر زهره هراتیان گمانه‌زنی‌ها درباره محرومیت او مطرح شد اما بیانیه باشگاه و عذرخواهی آنها باعث شد حداقل تا امروز محرومیتی شامل حال او نشود. بیاتلو اینطور گفت: «قبل از آغاز مسابقه اتفاقاتی رقم خورد که تمرکز ما را به‌هم زد و به بنده اعلام شد ایفمارک اجازه حضور شش تن از بازیکنان اصلی تیمم را نمی‌دهد و مجبور شدم حین گرم کردن سه بار ارنج تیم را عوض کنم و بازیکنان امید تیم را در ترکیب اصلی بدون گرم کردن قرار دهم. این اتفاقات موجب شد تا در نشست خبری پس از بازی مسائلی مطرح شود که خواسته و تفکرات قبلی من نبود و من از عوامل ایفمارک و دکتر هراتیان معذرت‌خواهی می‌کنم و امیدوارم تمامی سوءتفاهمات حل شود.»

به نظر می‌رسد این عذرخواهی کار خودش را کرده چون اگر غیر این بود تا الان احکامش صادر شده بود.
حالا این تیم در دومین بازی‌اش باید از ذوب‌آهن پذیرایی کند. تیمی که در هفته اول و در ثانیه‌های پایانی پیروزی را با تساوی عوض کرد. بیاتلو می‌خواهد هر طور شده باخت هفته گذشته را جبران کند. آنها کادرفنی‌شان را تقویت کرده‌اند اما به دلیل پر بودن لیست بازیکنان بزرگسال‌شان نمی‌توانند بازیکنی در این سطح جذب کنند. این تیم نسبت به لیگ نوزدهم تغییرات بسیاری داشته و جدایی نفراتی همچون شاهین توکلی، بابک مرادی، حامد لک، محمد خرم‌الحسینی، محمد قادری، محمد مسلمی‌پور، علی آل‌کثیر، قائم اسلامی‌خواه، مسیح زاهدی، فرید بهزادی‌کریمی و عزیز معبودی از ماشین‌سازی تیمی ساخته با شکل و شمایل جدید. شاید بودجه این تیم نسبت به فصل گذشته کمتر باشد اما به هر حال بیاتلو تیمی بسته با تفکرات خودش که می‌داند باید پاسخگوی عملکردش باشد.
رسول خطیبی سرمربی آلومینیوم اراک هم بعد از بازی اولش و باخت خانگی به نساجی استعفا داد که این مدل رفتاری او جواب داد و باشگاهش با جذب چند بازیکن خوب و تقویت تیم خیال سرمربی‌اش را راحت کرد اما برای ماشین‌سازی این اتفاق به دلیل کامل بودن لیست نفرات بزرگسال شدنی نیست.
به هر حال وحید بیاتلو صاحب بهترین فرصت شده که اگر نتایج قابل قبولی کسب کند، ماشین‌سازی برایش سکوی پرتاب خواهد بود و به همان اندازه هم اگر ناکام باشد شاید فرصت نشستن روی نیمکت تیم لیگ برتری را حداقل برای مدتی از دست بدهد. البته باشگاه ماشین‌سازی دست به کار جالبی زد و خیلی زود قرارداد این سرمربی جوان را به مدت ۲ فصل دیگر تمدید کرد. بیاتلو تیمی اقتصادی، بومی و جوان بسته که این مسأله رضایت هیأت مدیره ماشین‌سازی را به دنبال داشت. به همین دلیل قرارداد این سرمربی ۳۲ ساله تا فصل بیست و دوم تمدید شد که این اتفاق می‌تواند به بالا رفتن اعتماد به نفس بیاتلو کمک کند تا با خیال راحت‌تری کارش را دنبال کند.
تیم او بعد از بازی با ذوب‌آهن باید برای بازی با استقلال، گل‌گهر سیرجان، آلومینیوم اراک و تراکتور آماده شود.
بازی با ذوب‌آهن و رویارویی با شاگردان رحمان رضایی، محک جدی برای مربی جوان ماشین‌سازی خواهد بود. کسب پیروزی در این بازی می‌تواند تمام اتفاقات دو هفته قبل را تحت‌الشعاع خود قرار دهد و به نوعی هواداران این تیم فراموش‌اش کنند اما اگر ماشین‌سازی نتیجه نگیرد ادامه کار از همین ابتدا برای مربی جوان سخت خواهد شد.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.