دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

احتمال برخی جدایی‌ها در نیم‌فصل قوت گرفت

فکری: کاهش قراردادها بازی دو سر باخت است

فکری: کاهش قراردادها بازی دو سر باخت است

فکری: می‌دانم باشگاه هم حق دارد و با مشکلاتی برای تأمین دستمزدهای بازیکنان مواجه است. از طرفی بازیکنان هم به امید دستمزدهایی که در قراردادهای‌شان درج شده با استقلال قرارداد بسته‌اند و آنها هم حق دارند بابت کاهش قراردادهای خود نگران شوند. ما در وضعیتی قرار گرفته‌ایم که هر تصمیمی بگیریم برای‌مان نوعی شکست محسوب می‌شود. در واقع با یک بازی دو سر باخت مواجه هستیم و نمی‌دانیم باید چه کنیم. من تصمیم‌گیری را بر عهده باشگاه گذاشته‌ام و امیدوارم این موضوع

ایران ورزشی: اگر باشگاه استقلال قرارداد بازیکنان خود را در فاصله اندک باقی‌مانده تا پایان زمان نقل‌وانتقالات کم نکند با فشارهای بیشتری از سوی نهادهای نظارتی مواجه خواهد شد و از طرفی هم معضل بزرگتری در پرداخت دستمزدهایی خواهد داشت که مشخص است در توان مالی این باشگاه نیست.

اگر هم چنین اقدامی را انجام دهد و به سمت کسر قرارداد بازیکنان برود که احتمال دومی خیلی بیشتر از اولی است، آنگاه ممکن است در طول فصل با بازیکنان خود وارد چالشی اساسی شود. از کجا معلوم برخی بازیکنان که قراردادشان کم می‌شود و از فرصت لژیونر شدن بی‌بهره شده‌اند ساز جدایی کوک نکنند؟! محمد دانشگر که گفته می‌شود قبل از شروع فصل با پیشنهاد مالی خوبی از سوی قطری‌ها روبه‌رو شده به امید اینکه برای دو فصل از استقلال 11میلیارد دستمزد خواهد گرفت راضی به تمدید قراردادش شده است. مهدی قایدی نیز که با پیشنهادهایی مواجه بود اما وقتی دید باشگاه قراردادش را چند برابر افزایش داده (گفته می‌شود به 5/4میلیارد رسانده) راضی به ماندن شد وگرنه او بارش را به سمت لیگ قطر می‌بست و حق رضایتنامه‌اش را هم تیم قطری پرداخت می‌کرد. برخی بازیکنان تازه‌وارد نیز همین شرایط را داشته‌اند و چنانچه با کاهش قرارداد مواجه شوند ممکن است واکنش‌هایی نشان دهند.

نگرانی محمود فکری که در هفته جاری در جریان کاهش قرارداد بازیکنان قرار گرفته از همین نقطه نشأت می‌گیرد. سرمربی استقلال بر این باور است کسر قرارداد بازیکنان در هر شرایطی با واکنش آنها مواجه خواهد شد. فکری نگران بی‌انگیزگی برخی بازیکنان است. حتی بعید نیست کم‌کاری‌هایی در طول فصل شود و برخی بازیکنان که به خواسته‌های مالی خود نرسیده‌اند واکنش‌هایی از این دست داشته باشند. این فضا بدون شک کار را برای محمود فکری دشوار می‌کند اما از طرفی منافع باشگاه استقلال هم در میان است که باید به آن توجه داشت. فکری که از به وجود آمدن فضای یأس و بی‌انگیزگی در آینده ناراحت است درباره وضعیت به وجود آمده این جملات را به زبان می‌آورد: «می‌دانم باشگاه هم حق دارد و با مشکلاتی برای تأمین دستمزدهای بازیکنان مواجه است. از طرفی بازیکنان هم به امید دستمزدهایی که در قراردادهای‌شان درج شده با استقلال قرارداد بسته‌اند و آنها هم حق دارند بابت کاهش قراردادهای خود نگران شوند. ما در وضعیتی قرار گرفته‌ایم که هر تصمیمی بگیریم برای‌مان نوعی شکست محسوب می‌شود.

در واقع با یک بازی دو سر باخت مواجه هستیم و نمی‌دانیم باید چه کنیم. من تصمیم‌گیری را بر عهده باشگاه گذاشته‌ام و امیدوارم این موضوع در روند ما تأثیر نگذارد. امیدوارم دو طرف به خواسته خود برسند.» فکری در شرایطی این واکنش را نشان می‌دهد که خودش در ماجرای قراردادها موضع سکوت اختیار کرده و هرگز با باشگاه استقلال درباره مسائل مالی وارد چالش نشده است. در واقع او امن‌ترین نقطه از نگاه مدیران باشگاه استقلال محسوب می‌شود که با عشق و علاقه پایش را به استقلال گذاشته و ترجیح می‌دهد باشگاه را با مسائل مالی به چالش نکشد. اما برخی بازیکنان استقلال هرگز چنین سیاستی ندارند و بر این باورند که باشگاه باید تا ریال آخر توافق را پرداخت کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.