دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

همدانی: استقلال به تمرکز نیاز دارد

همدانی: استقلال به تمرکز نیاز دارد

هافبک پیشین استقلال با بیان اینکه کادر فنی و بازیکنان استقلال نباید در این شرایط خود را وارد حاشیه کنند گفت: استقلال فقط به تمرکز نیاز دارد تا بتواند تا پایان فصل صدرنشینی اش را تداوم ببخشد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از مهر، ستار همدانی در خصوص پیروزی استقلال برابر تراکتور گفت: استقلال توانست در یک بازی خوب حریفش را که روزهای خوبی را سپری نمی‌کند شکست داده و همچنان صدرنشین لیگ باقی بماند.
وی در مورد انتقاداتی که از فرهاد مجیدی به خاطر زیبا بازی نکردن تیم استقلال صورت می‌گیرد تاکید کرد: باید ببینیم کسانی که انتقاد می‌کنند زیبا بازی نکردن استقلال را با کدام لیگ قیاس می‌کنند. اگر با لیگ‌های اروپایی آن را قیاس می‌کنند که بحث دیگری است اما در لیگ داخلی مگر تیمی هست که بتواند خیلی زیبا بازی کند؟ تیم‌های فوتبال ما تفاوتی با یکدیگر ندارند ضمن اینکه زیبا بازی کردن یک تیم فاکتورهایی دارد که یکی از آنها چمن بسیار خوب است که بتوان در آن فرامین تاکتیکی را پیاده کرده تا شاهد فوتبال زیبا باشیم اما متأسفانه در اکثر ورزشگاه‌های ما زمین‌های بی کیفیتی وجود دارد که نمی‌توان در آن چند پاس سالم داد که چه برسد به اینکه بخواهیم زیبا هم بازی کنیم.

همدانی ادامه داد: استقلال در چند سال اخیر به خاطر مدیریت‌های ضعیف رو به نابودی بود اما خوشبختانه در این فصل با درایت مصطفی آجورلو و هماهنگی که بین او و کادر فنی و هیئت مدیره وجود دارد آبی‌ها روند رو به رشدی داشته اند. مشکلات برای استقلال با توجه به اینکه از گذشته به جا مانده یک شبه حل نخواهد شد و اعتقاد دارم هر چه از زمان بازی‌ها بگذرد آرامش بیشتری به تیم تزریق می‌شود.

وی تاکید کرد: برخی از بازیکنان استقلال به دلیل پست و نوع بازی خود در گذشته با مشکلاتی که داشتند در زمین عصبی می‌شدند و خیلی زود توسط داور با کارت زرد و یا قرمز روبرو می‌شدند اما خوشبختانه در این روزها که آرامش به تیم بازگشته آنها هم عملکرد بهتری داشته و حالا می‌بینیم که استقلال صدرنشین لیگ است و توانسته ۱۸ هفته بدون باخت را سپری کند.

هافبک پیشین استقلال در خصوص شرایط این روزهای تراکتور تبریز هم گفت: متأسفانه سوءمدیریت فوتبال آذربایجان را به نابودی کشانده است. تراکتور و ماشین سازی دو تیم پرطرفدار در تبریز بودند، مشکل مالی نداشتند اما مدیریت غلط، این دو تیم را از مسیر اصلی خارج کرد و هواداران را ناامید. اما یک سوال دارم و آن این است که آیا آقای نصیرزاده خوب است یا بد؟ اگر خوب است چرا کنارش می‌گذارند و اگر بد است چرا برای همیشه نمی‌رود. این رفت و آمد او در تراکتور عجیب است. امیدوارم شرایطی به وجود بیاید که این دو تیم به روزهای خوبشان بازگردند و دوباره شاهد حضور تماشاگران پرشور این دو تیم در ورزشگاه‌ها باشیم.

وی در خصوص دیدار روز چهارشنبه استقلال برابر فجر سپاسی هم گفت: فجر یک تیم خطرناک است. در گذشته هم برای استقلال دردسرساز می شده است. آبی‌ها باید با آرامش کامل مقابل این تیم به میدان رفته و بازی خوبی از خود ارائه دهند. با توجه به اینکه رقیب سنتی استقلال همپای آبی پوشان در حال حرکت است استقلال باید ارائه گر یک بازی خوب باشد تا بتواند همچنان فاصله خود را با سرخپوشان تهرانی حفظ کند.

همدانی در پایان خاطرنشان کرد: استقلال روزهای حساسی را در پیش خواهد داشت. فاکتور اصلی که می‌تواند صدرنشینی این تیم را تداوم ببخشد حفظ آرامش و دور بودن از حواشی است. نقش مجیدی در این موضوع پررنگ است و او می‌تواند به آرامشی که در خود به وجود می‌آورد آن را به تیم انتقال داده تا استقلال بتواند با دوری از حواشی تنها تمرکزش برای قهرمانی در پایان فصل باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.