سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱

هیأت رئیسه فدراسیون هنوز کاری نکرده که بتوانیم درباره‌اش قضاوت کنیم

ذوالفقارنسب: مدیریت ناقصی بر فوتبال حکومت می‌کرد

ذوالفقارنسب: مدیریت ناقصی بر فوتبال حکومت می‌کرد

بعد از استعفا از حضور در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس و ریاست کمیته فنی فدراسیون فوتبال، بیژن ذوالفقارنسب حالا فقط به‌عنوان مشاور وزیر ورزش فعالیت می‌کند.

ایران ورزشی - بعد از استعفا از حضور در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس و ریاست کمیته فنی فدراسیون فوتبال، بیژن ذوالفقارنسب حالا فقط به‌عنوان مشاور وزیر ورزش فعالیت می‌کند. هر چند انتخاب او به‌عنوان مدیر فنی خیلی مدت زمانی طولانی نبود اما او طی جلساتی که با شهاب‌الدین عزیزی‌خادم داشت، دیدی کلی نسبت به او و مدیریتش پیدا کرده است و طبیعتاً به‌عنوان مشاور وزیر، به شرایط فدراسیون فوتبال هم نظر داشته. ذوالفقارنسب درباره تغییرات رخ داده در مدیریت فدراسیون فوتبال و تأثیر آن بر تیم‌های ملی، مواردی را مطرح کرده است.

نظرتان درباره برکناری رئیس فدراسیون فوتبال و نشستن سرپرست موقت به جای او چیست؟
بسیار متأسفم که شرایط غیرمترقبه‌ای پیش آمد تا به طور غیرمتعارفی، اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال که بیشتر آنها منتخبین خود رئیس فدراسیون بودند، تصمیم به عزل او بگیرند. این اتفاق واقعاً شوک‌آور بود. تا جایی که خیلی‌ها فکر می‌کردند هیأت رئیسه این کار را نکرده است. با این حال اما صورت گرفتن این کار را باید به فال نیک گرفت که خیلی زود در این رابطه تصمیم‌گیری شد و اقدامات لازم صورت گرفت.
شما در ابتدای صحبت‌تان ابراز تأسف کردید اما بعد این اتفاق را به فال نیک گرفتید. در مجموع با این جریان موافق هستید؟
هیأت رئیسه قطعاً بدرستی اقدام کردند و رئیس فدراسیون فوتبال را عزل کردند. اگر هیأت رئیسه از مشکل موجود نمی‌گفتند ما از کجا متوجه می‌شدیم که اشکالی وجود دارد. آنها اشکال را کنار گذاشتند و این اتفاق خوبی است. چون مدیریت ناقصی بر فوتبال ما حاکمیت می‌کرد که نسبت به وظایفش بدرستی عمل نکرد. این موضوع را خود هیأت رئیسه از فدراسیون فوتبال و از میان کسانی که خود عزیزی‌خادم انتخاب کرده بود، مطرح کرد که باید از آنها تقدیر کرد.
خیلی‌ها البته به خود هیأت رئیسه هم نقدهایی را وارد می‌دانند.
هیأت رئیسه هنوز اقدامی انجام نداده که بتوانیم بگوییم درست است یا غلط؟ حالا در ادامه ببینیم هیأت رئیسه چه اقداماتی انجام می‌دهد.
فکر می‌کنید شخص مناسبی بتواند جایگزین او شود؟
امیدم این است که شخص اصلح و مطمئنی برای به عهده گرفتن این وظیفه مهم انتخاب شود و مسائل فوتبال را در آستانه جام جهانی سر و سامان دهد.
میرشاد ماجدی در نخستین قدم بعد از سرپرستی فدراسیون فوتبال، با بلاتکلیفی تیم امید و از دست رفتن زمان برای ارسال لیست مواجه است.
این کار باید بسیار با اطمینان و دقت لازم انجام شود تا یک کادرفنی توانمند به استخدام درآید و تمریناتش را شروع کند. همه آقایان باید شرایط برنامه‌ریزی و تدوین یکسری برنامه‌های اصولی را برای تیم ملی و امید فراهم کنند و این تیم‌ها به آمادگی لازم برسند.
معمولاً شرایط سرمربی تیم ملی هم تحت تأثیر تغییرات مدیریتی قرار می‌گیرد. شما معتقدید که اسکوچیچ باید بماند یا تغییر کند؟
به اعتقاد من کادرفنی نتایج خوبی را به دست آورده و در حال حاضر مورد تأیید جامعه است. ضمن اینکه براساس شنیده‌ها، بازیکنان تیم هم رابطه خوبی با او دارند و این تأییدیه‌ دیگری برای ماندن اوست. وقتی اسکوچیچ آمد، خیلی‌ها فقط به‌دلیل اینکه دیر شده بود و باید یک مربی برای تیم ملی انتخاب می‌شد، با او موافقت کردند اما اسکوچیچ توانست روز به روز بهتر شود. باید او را حمایت کنیم تا اگر مشکلاتی هم دارد، در آرامش اصلاح کند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.