شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

جاسم کرار و مجتبی انصافی طلب شان به استقلال را بخشیدند

جاسم کرار و مجتبی انصافی طلب شان به استقلال را بخشیدند

استقلال پرونده دو طلبکار دیگر خود را هم بست.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایسنا، باشگاه استقلال در این مدت با پرونده مطالبات داخلی چالش‌زایی روبه‌رو بود. این اتفاق باعث شد مشکلاتی بر سر ثبت قرارداد بازیکنان جدید به وجود بیاید اما در نهایت باشگاه استقلال با انجام پیگیری‌های لازم توانست قرارداد صالح حردانی و عزیزبک آمانوف را به ثبت برساند.

اما نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد این است که پرونده این مطالبات هم‌چنان باز است و باشگاه استقلال نتوانسته است برای این پرونده‌های دردسرساز راهکار نهایی پیدا کند. از مهم‌ترین پرونده‌های آبی‌پوشان می‌توان به پرونده شکایت فرشید باقری از استقلال اشاره کرد. باشگاه استقلال در زمان حضور این بازیکن در جمع آبی‌پوشان پایتخت و در دوران مدیریتی احمد مددی، مکلف شده بود تا طی قراردادی به فرشید باقری، مبلغ ۲ میلیارد تومان بپردازد. باشگاه استقلال در اوایل سال ۱۴۰۰، قرار بود در اقساط ۴ ماهه که ماهانه ۵۰۰ ملیلیون تومان بود، مطالبات فرشید باقری را بپردازد.

طبق این قرارداد، مهر ۱۴۰۰، آخرین قسط فرشید باقری باید به این بازیکن پرداخت می‌شد که باشگاه استقلال نتوانست هیچکدام از اقساط را بپردازد تا در نهایت موجب شد باقری از باشگاه استقلال به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کند و باشگاه استقلال محکوم به پرداخت این پول شود. البته این نکته را باید مد نظر داشت که این پول گویا مبلغی خارج از قرارداد فرشید باقری بوده است و همین مساله باعث دردسر برای مدیران باشگاه استقلال شده است.

هم‌چنین یکی دیگر از پرونده‌های مطالبات داخلی مربوط به فرشید اسماعیلی می‌شود که این بازیکن پس از جدایی خود از استقلال به دنبال دریافت مطالبات خود از این باشگاه است. فرشید باقری و هم فرشید اسماعیلی تا این‌جای کار مکاتباتی با AFC بر سر مطالبات خود داشته‌اند و مشخص نیست که سرانجام این اقدام به چه نتیجه‌ای ختم خواهد شد.

اما طبق پیگیری‌ها، در میان این پرونده‌ها ۲ استقلالی پیشین با انجام مذاکرات لازم با باشگاه استقلال طلب خود را بخشیدند. طلب اول مربوط به مجتبی انصافی بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال است که پس از مذاکراتی که با مدیران باشگاه داشت،  طلب ۱۲۰ میلیون تومانی خود را بخشید.

هم‌چنین جاسم کرار که در سال‌های گذشته پیراهن استقلال را به تن کرده بود، طلب ۴۰ میلیون تومانی از باشگاه استقلال داشت. مدیران این باشگاه برای این طلب با این بازیکن مذاکراتی انجام دادند اما در نهایت جاسم کرار تمایلی برای گرفتن این پول نداشت تا این بازیکن هم طلب خود را ببخشد.

با توجه به این مساله، باشگاه استقلال مجموعا برای بستن پرونده‌های پردردسر داخلی خود باید حدود ۲ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان پرداخت کند که از این مبلغ، ۲ میلیارد آن مربوط به پرونده فرشید باقری می‌شود و باید دید مذاکرات باشگاه استقلال با طلبکاران خود به سرانجامی ختم می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.