جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱

خوزستان قدرت اول کشتی فرنگی است

محمد بنا: فاکتور سنی تیم‌ ملی پایین آمده

محمد بنا: فاکتور سنی تیم‌ ملی پایین آمده

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی معتقد است، خوزستان قدرت اول کشتی فرنگی از نظر کمیت و کیفیت خوزستان بوده و خواهد بود

به گزارش ایران ورزشی، محمد بنا در حاشیه چهل و دومین دوره رقابت های فرنگی جام تختی گفت:

این رقابت ها تنها مسابقات جام تختی نیست و چرخه نهایی داخل تیم ملی کشتی فرنگی است که از صبح روز گذشته آغاز شد که البته کشتی های صبح دلچسب نبود اما کشتی های عصر دیروز عالی بود.
او افزود:

حساسیت کشتی ها امروز بیشتر می شود ولی در مجموع همه داشته های ما به جز هفت نفری که از حضور در این مسابقات معاف شده اند، در اهواز حاضر هستند و فکر می کنم کادر فنی و کمیته فنی نیز راضی باشند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت:

طی صحبتی که با آقای باوفا سرمربی تیم ملی جوانان داشتیم، در این رقابت ها به خیلی از کشتی گیران جوان شانس دادیم. در مجموع فاکتور سنی تیم ملی بزرگسالان خیلی پایین آمده است و یک نسل جدید ساخته شده است و با پیگیری هایی که فدراسیون در رده پایه انجام می دهد، روز به روز این فاکتور سنی جوان نیز می شود. همه کشتی گیران که در جام تختی کشتی گرفتند برای ما پدیده هستند.
او در ادامه نیز بیان کرد:

جام تختی مرحله نهایی انتخابی تیم ملی است اما نه اینکه همه چیز صد درصد باشد و کشتی گیران مجدداً در فیلتر مسابقات خارجی قرار می گیرند و در نهایت می توانیم از نفرات که از دل این مسابقات انتخاب می شوند و هفت کشتی گیری که در مسابقات اهواز شرکت نکردند، برای اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا، مسابقات کشورهای اسلامی، بازی های آسیایی و جهانی صربستان استفاده کنیم.
بنا درباره کشتی فرنگی خوزستان نیز گفت:

خوزستان همیشه خوب بوده است و وقتی صحبت از کشتی فرنگی می شود، اول خوزستان و بعد در کنار آن از فارس و مازندران نام برده می شود. اما به نظر من قدرت اول کشتی فرنگی از نظر کمیت و کیفیت خوزستان بوده و خواهد بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.