پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

توماس توخل: ملاقات با کلوپ و حضور مجدد در فینالی در ومبلی لذت بخش است

توماس توخل: ملاقات با کلوپ و حضور مجدد در فینالی در ومبلی لذت بخش است

توماس توخل معتقد است تصمیم یوفا برای تغییر مکان فینال لیگ قهرمانان تصمیمی کاملاً درست بوده است.

به گزارش ایران ورزشی، توماس توخل در این کنفرانس خبری در مورد وضعیت بازیکنانش گفت:

ما امروز با حضور تمام بازیکنانمان جز بن چیلول تمرین کردیم که این خبری فوق العاده است. کواچیچ و زیاش هر دو از امروز بدون مشکل همراه ما هستند. همه از اول تا آخر تمرین حضور داشتند. واکنشی جز واکنش مثبت وجود ندارد. امیدوارم همه چیز همین طور بماند. فردا جلسه تمرینی دیگری داریم و سپس یکشنبه فرا می رسد.
روملو لوکاکو
به نظرم او خوب است، مانند بقیه. شما می دانید و منم می دانم که او بازیکن مهمی است. این روزها وقتی پول زیادی برای یک بازیکن پرداخت می کنید، توجه زیادی روی آن بازیکن قرار می گیرد. او از ابتدا بازی های متوالی زیادی را برای ما انجام داد. شاید چنین وضعیتی را کمی با جورجینیو، یکی از کاپیتان های تیم تجربه کرده باشیم. او اخیراً زیاد فیکس نبود زیرا احساس می کنیم او کمی خسته است، او از نظر روانی خسته است. اما تمرکز همه به شدت روی روملو است اما شرایط کم و بیش مشابه جورجینیو است. گاهی این عادلانه نیست و زیادی است.
هر دو خودشان را بازیکنی در خدمت تیم می دانند و من توجه شدید روی آن ها را درک می کنم اما مسائل و تصمیمات در داخل رختکن واضح هستند. بازیکنان این ها را پذیرفته اند و وقتی برای چلسی بازی می کنید، می پذیرید که تیم بر شما ارجحیت دارد. به همین علت نه از سوی لوکاکو، نه از سوی من و نه از سوی هیچکس دیگری، احساس ناراحتی ای وجود ندارد. بازیکنان زیادی بودند که در بازی های اخیر خواهان حضور در زمین بودند اما بازی نکرده اند چون فقط یازده نفر می توانند در ترکیب اصلی قرار گیرند. این هرگز تغییر نخواهد کرد. به بازیکنانم و تمرکزشان اعتماد دارم. همه چیز در تیم آرام است، بازیکنان مصدوم برگشته اند و همه چیز خوب است.

تغییر مکان فینال لیگ قهرمانان اروپا
تصمیم کاملاً درستی بود و متاسفانه فکر می کنم این بدترین دلیل برای تغییر مکان است. کاملاً بدترین دلیل ممکن. به طور کلی در مورد آن حس وحشتناکی داریم. این موضوع روی ذهن و تمرکز ما تاثیر می گذارد. کاملاً می توانیم این تصمیم را درک کنیم. در حال حاضر زیاد به فینال لیگ قهرمانان فکر نمی کنیم. چیزهای مهم تری هست که باید روی آن ها تمرکز کنیم.
کپا مقابل لیورپول فیکس خواهد بود؟
اول از همه، به شما چیزی نخواهم گفت. بعداً تصمیم خواهیم گرفت اما قطعاً شما دلیلی برای پرسیدن این سوال دارید. در آخرین رقابت یعنی جام باشگاه های جهان که رقابتی کوتاه بود، کپا در نیمه نهایی بازی کرد و ما را به فینال رساند. سپس ما تصمیم گرفتیم ادوارد که از جام ملت های آفریقا برگشته بود، در فینال فیکس باشد. الان نیز شرایط تقریباً مشابه است. ما تصمیمان را پس از تمرینات خواهیم گرفت، مانند همیشه. الان وقتی هنوز یک جلسه تمرینی مانده، نیازی نیست تصمیمی بگیریم. کپا در دورانی که ادوارد را در اختیار نداشتیم، فوق العاده بود و در نتیجه، شرایط ناراحت و در عین حال راحتی را تجربه می کنیم.
کپا قطعاً لایق بازی کردن است و نمی توانم در مورد آن احساساتی باشم. باید کاری را انجام دهم که در نهایت به نظرم بهترین راه حل برای تیم است. من می دانم که این پست بازی، پست بسیار حساسی است. اگر کپا بازیکنی در پستی دیگر مانند ده بازیکن دیگر تیم بود، این بحث ها پیش نمی آمد. او در پستی بازی می کند که معمولاً در آن تغییر زیادی انجام نمی دهید اما هنوز هم کاملاً لایق بازی کردن است و در عین حال، من در تصمیم گیری در مورد این پست احساساتی عمل نخواهم کرد.
یورگن کلوپ
من و یورگن مرتباً با هم صحبت نمی کنیم. از بازی در برابر تیم های او لذت می برم؟ این فقط یک لذت خالص نیست چون آن ها لحظه ها را بر شما سخت می کنند و ما مقابل او و لیورپولی بسیار قدرتمند قرار می گیرم. این چالش بزرگی است اما اتفاق بزرگی نیز هست و ما بدون توجه به تقابل های اخیرمان با لیورپول، احساس رقابت طلب بودن می کنیم. این چیزی است که می خواهیم به آن ادامه دهیم. در نهایت و همان طور که می دانید منظورم چیست، ملاقات با یورگن و حضور مجدد در فینالی در ومبلی لذت بخش است. از این بابت بسیار قدردان هستم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.