دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

پرواز نبود وگرنه فورا به ایران می‌آمدم

زاهدی: در شهری که من هستم جنگ نیست

زاهدی: در شهری که من هستم جنگ نیست
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

شهاب زاهدی مهاجم تیم زوریا که در لیگ اوکراین بازی می‌کند، به دلیل جنگ در این کشور، در متن اخبار ورزشی کشورمان قرار گرفته است. اهالی ورزش نگران سرنوشت مهاجم ملی‌پوش هستند به خصوص که جنگ در اوکراین، با اخبار غم‌انگیزی همراه است. به همین بهانه با او به گفت‌وگو پرداختیم:

ایران ورزشی - شهاب زاهدی مهاجم تیم زوریا که در لیگ اوکراین بازی می‌کند، به دلیل جنگ در این کشور، در متن اخبار ورزشی کشورمان قرار گرفته است. اهالی ورزش نگران سرنوشت مهاجم ملی‌پوش هستند به خصوص که جنگ در اوکراین، با اخبار غم‌انگیزی همراه است. به همین بهانه با او به گفت‌وگو پرداختیم:

محل برگزاری بازی تیم ملی اوکراین و تیم ملی روسیه در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. در این رابطه شرایط بازی‌های باشگاهی اوکراین چگونه است؟
ما به صورت روتین و روزانه تمرین داشتیم اما از روز پنجشنبه به ما اعلام شد که فعلاً تمرینات تعطیل است تا ببینیم داستان چه می‌شود و شرایط در ادامه چگونه پیش می‌رود.
همه در ایران نگران تو هستند. کی به کشورمان برمی‌گردی؟
اوکراینی‌های تیم ما به شهرهایشان رفته‌اند. من هم فعلاً اینجا هستم تا شرایط تغییر کند و به ایران برگردم.  به هر حال طبیعی است که در این وضعیت مورد لطف خانواده، دوستان و مردم عزیز ایران باشم و همه نگرانم شوند اما مدام با ایران در تماس هستم تا نگرانی اعضای خانواده را کم کنم.
مسئولان باشگاه‌تان چه تصمیمی در این شرایط برای تیم‌تان گرفته‌اند؟
تا روز پنجشنبه که تمرینات‌مان به شکل مرتب برگزار می‌شد  و موضوع جنگ روی تیم ما تاثیری نگذاشته بود اما از روز پنجشنبه که جنگ شدت بیشتری پیدا کرد، مسئولان باشگاه‌مان تصمصم گرفتند فعلاً همه کارها را تعلیق کنند و ما هم فعلا تعطیل شدیم.
با این حساب حتماً به ایران برمی‌گردی؟
به‌دلیل شرایط جنگی پروازی انجام نمی‌شود. به همین  علت فعلاً هستیم تا ببینیم راه‌ها کی باز می‌شود تا به ایران بیایم.
در شهری که زندگی می‌کنی شرایط جنگی وجود دارد؟
نه، من در شهر زاپوریژیا زندگی می‌کنم که در مرکز اوکراین قرار دارد. به همین دلیل اینجا اثری از درگیری و مسائل جنگی وجود ندارد. در شرایط بدی که در اوکراین به وجود آمده، شاید شهری که من در آن هستم، امن‌ترین نقطه کشور اوکراین باشد.
فوتبال ملی کشور اوکراین هم تحت تأثیر جنگ قرار گرفته؟
فدراسیون اوکراین به‌دلیل بازی که با روسیه باید انجام دهد با فیفا مکاتبه کرده تا فیفا محل و تاریخ بازی دو تیم را مشخص کند و باید دید فیفا چه تصمیمی می‌گیرد و زمان و‌مکان بازی دو تیم را چه کشوری اعلام می‌کند.
شرایط تیم زوریا چطور است؟
باور کنید الان که با شما صحبت می‌کنم به‌دلیل وضعیتی که وجود دارد، اصلاً تمرکز ندارم و شرایط روحی جالبی هم ندارم به همین دلیل نمی‌توانم صحبت خاصی داشته باشم .

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.