دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

ژاوی: الان نسبت به آن تیمی که در ژانویه به سن مامس رفت، متفاوت هستیم

ژاوی: الان نسبت به آن تیمی که در ژانویه به سن مامس رفت، متفاوت هستیم

ژاوی، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از تقابل با اتلتیک بیلبائو در لالیگا حاضر شد و در مورد مسائل مختلفی از جمله این دیدار و وضعیت بازیکنانش صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دپورتیوو، ژاوی در این کنفرانس خبری گفت:

فکر نمی کنم مارسلینیو تفکراتش برای بازی را زیاد تغییر دهد. او سرمربی فوق العاده ای است که چیزهای زیادی از بازیکنانش می خواهد. اتلتیک بیلبائو رقیبی بسیار قدرتمند از نظر جسمانی است که می تواند ما را به شدت پرس کند. آن ها آخرین تیمی هستند که موفق به شکست دادن ما شدند. بیلبائو در روز چهارشنبه باید در کوپا دل ری به میدان برود و شاید آن مهم ترین بازی فصلشان باشد. ما می خواهیم خودمان را تثبیت کنیم. ما الان نسبت به آن تیمی که در ژانویه به سن مامس رفت، متفاوت هستیم. بازی پیچیده ای خواهد بود، حریفی بسیار سخت در انتظارمان است.
تغییرات؟

کمی تغییر خواهیم داشت و آن ها نیز همین طور خواهند بود اما ما پیشرفت کرده ایم و پویایی بیشتری داریم. بازیکنان اعتماد به نفس بیشتری دارند. ما پیشرفت کرده ایم اما باید این را در هر بازی اثبات کنیم. فردا باید این کار را مقابل رقیبی که بسیار روی فرم است انجام دهیم. آن ها با نتیجه 4-0 در دربی پیروز شدند، در نیمه نهایی کوپا دل ری حضور دارند و... باید نشان دهیم که پیشرفت کرده ایم.

ممفیس دیپای و لنگله؟

آن ها کاملاً آماده هستند و عالی تمرین می کنند. اگر مشکلی پیش نیاید، همراه ما خواهند بود. ممفیس و لنگله باید بازیکنانی مهم برای ما باشند. آن ها دو بازیکن مهم هستند و همه چیز به خودشان و عملکردشان بستگی دارد.
سرخوشی زیادی در تیم و از سوی لاپورتا؟

همه چیز خوب است اما باید واقع بین و محتاطر باشیم و با تواضع و خونسردی کار کنیم. باید بازی به بازی پیش برویم. هر بازی مانند یک فینال است. چیزی را رد نمی کنیم اما می دانیم قهرمانی در لیگ کار بسیار سختی خواهد بود. آمار و ارقام نیز گویای این مسئله هستند. خوشحالم که رئیس مشتاق و سرخوش است، او رهبری ذاتی است و فکر می کنم همه چیز خوب است.
ذهنیت لازم به تیم بازگشته است؟

اشتیاق زیادی در تیم وجود دارد و باید به کارمان با همان میزان فداکاری ادامه دهیم. حس ما این است که تیم چه ببرد، چه ببازد و چه مساوی کند، تمام توانش را به کار خواهد گرفت. نیاز داریم هواداران کنارمان باشند.
بارسای الان همان بارسایی است که می خواستی دیده شود؟

باید پیشرفت کنیم. هنوز توپ های زیادی را از دست می دهیم، گاهی باید بابت توپ هایی که از دست می دهیم شرمنده شویم. چیزهای زیادی برای پیشرفت کردن وجود دارد اما در کل پیشرفت مهمی داشته ایم. ما به کارمان ادامه می دهیم اما باید پیشرفت کنیم، نمی توانیم بگوییم که در سطح بسیار بالایی هستیم. گاهی بله اما نه همیشه.
گل های تیم؟

این DNA بارساست. اگر ما را از بالا پرس کنند، فضاهایی را برای ما خالی می گذارند. به یاد می آورم که ویا، هریستو استویچکوف و آنری از طریق همین فضاها گلزنی می کردند. این ضد حمله نیست، بلکه استفاده مناسب از فضاهای ایجاده شده است. این نیز DNA بارساست. گلزنی از روی ضربات کرنر سبک بازی ما را تغییر نمی دهد. مشکلی نیست.
فرنکی دی یونگ؟

شخصیت او را مورد توجه قرار دهید. او از خودش خواسته های زیادی دارد و مقابل ناپولی بازی فوق العاده ای انجام داد. بهتر از قبل بازی کردن، کار سختی است. ما اصرار داریم که او شوت زنی را امتحان کند و ماورایی باشد، او فوتبالیست فوق العاده ای است و در این موضوع شکی نیست. او ذهنیت بسیار قدرتمندی دارد، ما ویدیوهای انفرادی زیادی به او نشان دادیم و این به پیشرفت او کمک می کند. او بسیار متواضع است و یافتن چنین شخصیت و ویژگی هایی سخت است.
گلزنی با 22 لمس توپ مقابل ناپولی؟

می دانم کجا هستم، این موقعیتی است که مسئولیت بزرگی را به دنبال دارد و همه چیز در مورد عالی بودن، پیروزی و داشتن عملکردی بسیار خوب است. می دانم اینجا باشگاهی است که در آن خواسته های زیادی از شما دارند، باید پیروز شویم و عالی بازی کنیم و به سبک بازی ای که ما را به باشگاهی فوق العاده تبدیل کرد، بازگردیم. من می دانم در این هفته تیم مورد تشویق و تحسین قرار گرفت اما در عین حال، همه چیز می تواند برعکس پیش برود.
برادران ویلیامز؟

آن ها بسیار سریع و در ضد حملات بسیار باهوش هستند. آن ها از فضاها بهره می برند و تصور می کنم اتلتیک بیلبائو روی ضد حملات حساب می کند. باید آن ها را متوقف کنیم و این آسان نخواهد بود. آن ها سطح بسیار بالایی دارند، چه از نظر جسمی و چه از نظر فنی. در مورد اتلتیک بیلبائویی با نسل مهمی از بازیکنان صحبت می کنیم.
گل های خورده تیم؟ ضعف های خط دفاعی؟

این یکی از آن جنبه هایی است که باید در آن پیشرفت کنیم. باید سعی کنیم موفق به ثبت کلین شیت شویم. باور داریم که همیشه گل خواهیم زد و باید کلین شیت کنیم، اشتباهاتمان را کاهش دهیم، تمرکزمان را بالا ببریم. چیزهایی را خوب انجام می دهیم و چیزهایی نیز هست که در انجام آن ها بد هستیم، هنوز جا برای پیشرفت داریم تا مطمئن و مستحکم تر باشیم.
اهمیت زدن گل اول؟

این روزها، وقتی رقبا بسته بازی می کنند، پیش افتادن از آن ها اتفاقی مهم در بازی است. داشتن بازیکنانی چون آداما، فران یا اوبامیانگ حیاتی است. نحوه کار و همچنین پرس کردن آن ها، نحوه بازی سازی و درکشان از بازی، آن ها بسیار بالغ هستند. آن ها اختلافات را رقم می زنند.
شرط بندی پویول روی قهرمانی لیگ؟

در هر صورت به شام خواهیم رفت. او بسیار خوش بین است و اعتماد زیادی به من دارد. از این بابت خوشحالم. ای کاش او را در رختکن در کنار خودمان داشتیم.
سرجینیو دست؟

او ماه بسیار خوبی را سپری می کند. چیزهایی را در دفاع اصلاح کرده ایم، او شجاعت بیشتری در حملات پیدا کرده است. سرجینیو در سطح بسیار بالایی قرار دارد و ما خوشحالیم. او کمی از ناحیه کمر درد داشت و به همین علت اجازه نداشتیم زیاد او را بازی دهیم و او نشان داده که سطح لازم برای بازی کردن در رقابت های بیشتری را دارد.
نقل و انتقالات زمستانی؟

بدون آن ها، همه چیز سخت تر بود. اوبامیانگ مرا سورپرایز نمی کند، او همیشه این کیفیت را داشته و در خدمت تیم است. آداما در تصمیم گیری اش مرا سورپرایز کرده است. او بالغ شده است. فران به نظر من فوتبالیستی در سطحی دیگر است و بیش از همه مرا سورپرایز کرد. عملکرد تورس تماشایی است. درک او از فضاها، مشارکتش، حفظ توپش، او در سطح برتری است. او خریدی فوق العاده بود و بازیکنی عالی است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.