دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

مصطفوی: شرایطی که برای استقلال ایجاد شده بسیار عجیب، خاص و نادر است

مصطفوی: شرایطی که برای استقلال ایجاد شده بسیار عجیب، خاص و نادر است

مربی استقلال گفت: با توجه به شرایط ظالمانه ای که به ما تحمیل شده است، باز هم حداکثر تلاشمان را در زمین خواهیم کرد

به گزارش ایران ورزشی، استقلال که طی روزهای اخیر با حاشیه های زیادی پیرامون بحث سربازی دو بازیکن خود به نام های سیاوش یزدانی و حسین مرادمند روبرو شده است، فردا به مصاف نساجی می رود. دیداری که به دلیل شرایط ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر، در مشهد برگزار می شود.

فرهاد مجیدی همچون پایان دیدار برابر فجرسپاسی، در این نشست خبری نیز حاضر نشد. صالح مصطفوی دستیار سرمربی استقلال با حضور در این کنفرانس مطبوعاتی درخصوص بازی فردا مقابل نساجی گفت: تیم نساجی تیم بسیار خوب و با برنامه ای است. آنها جزو معدود تیم هایی هستند که به اندازه کیفیتی که فوتبال بازی می کنند، امتیاز جمع نکرده اند. بازی با نساجی برای همه تیم ها، دیدار بسیار سنگینی خواهد بود. کیفیت این تیم را برابر پرسپولیس نیز دیدید و یک گل صحیح نیز حتی به ثمر رساندند.

وی گفت: نساجی واقعا تیم قدرتمندی است. دیدار بسیار سنگینی در پیش خواهیم داشت و جزو دشوارترین بازی های نیم فصل دوم استقلال است. با توجه به شرایط ظالمانه ای که به ما تحمیل شده است، باز هم حداکثر تلاشمان را در زمین خواهیم کرد. بچه ها با همدیگر هم قسم شده اند که بتوانند ان‌شاءالله با یک نمایش خوب و با کیفیت، دل بخشی از جامعه که متأسفانه مجددا مورد ظلم قرار گرفته اند را شاد کنند. بخشی از مردم ایران که تنها گناهشان طرفدار استقلال بودن است. بازیکنان باقی مانده ما برای آن بخش از مردم هم قسم شده اند تا تمام تلاششان را بکنند تا نتیجه مطلوب برای این هوادار کسب شود.

مربی آبی پوشان درباره اینکه با غیبت یزدانی و مرادمند، این تیم از سیستم سه دفاعه دست خواهد کشید یا خیر، گفت: من اجازه ندارم درباره ترکیب توضیح بدهم. ولی شرایطی که برای استقلال ایجاد شد، یک شرایط بسیار عجیب، خاص و نادر است. فکر نمی کنم تاکنون سابقه داشته باشد همچین چیزی در لیگ برتر رخ داده باشد که وسط بازی ها و زمانیکه پنجره نقل و انتقالاتی بسته است، 2 بازیکن اصلی یک تیم را از آن بگیرند. حال چه تیم قعر جدول باشد یا صدر جدول.

وی صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: در استقلال و طی این 5، 6 سال به انواع و اقسام ظلم ها و بی عدالتی ها عادت کرده ایم. هر ظلم و بی عدالتی که قرار است آغاز شود، اول از همه با تیم ما شروع شده است. جواب آن نیز این است که با تلاش درون زمین پاسخ این ظلم ها را بدهیم.

مربی آبی پوشان درباره بازیکنان محروم و مصدوم نیز گفت: بازیکن مصدوم فقط ابوالفضل جلالی را داریم ولی بازیکن محروم تحمیل شده زیاد هستند و از آن خبر دارید.

مصطفوی درخصوص صحبت های معاون سازمان نظام وظیفه که اعلام کرد از آبان ماه به مدیران استقلال اعلام شده است یزدانی و مرادمند مشکل سربازی دارند و مدیریت باشگاه چه زمانی در این خصوص به کادرفنی خبر داده است، گفت: این بحث که مدیریت باشگاه می دانسته یا نمی دانسته و چطور صحبت شده که کار به اینجا رسیده است را باید با خود مدیریت صحبت شود. ولی مسئله این است که به نظر می رسد یک استثناء برای استقلال در حال اتفاق افتادن است. چون در تاریخ لیگ برتر چنین اتفاقی رخ نداده که بازیکنی وسط فصل را به سربازی ببرند.

وی گفت: من از صحبت های آقای باران چشمه وام می گیرند که می گویند یک فرد عادی هم اگر مشکل خانوادگی داشته باشد و درخواست تعویق اعزام به سربازی را داشته باشد، هیچ اتفاقی رخ نمی دهد و معمولا با تعویق اعزام آن فرد نیز موافقت می شود. حالا برای دو بازیکن در سطح ملی که برای این کشور زحمت کشیده اند، این اتفاق رخ نمی دهد. همین مدافعین ما سال قبل در لیگ قهرمانان آسیا و در عربستان، بازی های درخشانی را در کشور عربستان سعودی و مقابل الاهلی انجام دادند و ما 5 گل به این تیم زدیم.

او ادامه داد: آن زمان که این بازیکنان برای پرچم این کشور و برای خوشحالی دل مردم و برای سربلندی نام ایران مقابل کشور عربستان، زانو، دست، پا و صورتشان را گذاشتند، اینها (یزدانی و مرادمند) سرباز وطن نبودند؟ الآن برای دو ماه عقب یا جلو شدن خدمت اینها باید اعزام شوند و تیم استقلال ضربه بخورد که بخش میلیونی از مردم کشور ناراحت شوند؟ در زمین حریف ما نشدند و می خواهند کاری کنند که بیرون زمین این اتفاق ها رخ دهد؟ احتمالا ناراحت هستند که استقلال اینگونه نتیجه می گیرد و ما از این موضوع جز این، چیز دیگری برداشت نمی کنیم.
وی درباره اینکه تقویم سخت و فشرده ای در اسفند پیش روی استقلال است و آیا تیم مهره کافی در اختیار دارد و می تواند مدافع جدید اضافه کند، پاسخ داد: اولا که یک جای خالی برای سهمیه بازیکن بزرگسال وجود دارد. حالا می تواند بازیکن آزاد خارجی باشد. ضمن اینکه آقای مجیدی به تیم امید ما نیز توجه ویژه ای دارند. احتمالا از بازیکنان امیدمان نیز بخواهند استفاده کنند. ضمن اینکه بازی های اسفند به فشردگی بازی های قبل از اسفند ماه نیست. اکنون بعد از بازی نساجی با 6 روز فاصله با گل گهر بازی می کنیم و بعد از بازی صنعت نفت با 6 روز فاصله باید با پرسپولیس دیدار کنیم، در حالیکه نیم فصل اول همه بازی ها برای تمام تیم ها با فاصله 5 روزه بود ولی دو بازی معوقه ما را با فاصله 4 روزه برگزار کردند. اکنون فاصله ها 6 روز است. یعنی اگر بخواهد کتابی درباره ظلم هایی که در این سالها به این تیم شده نوشته شود، فکر کنم مثنوی 70 من خواهد بود.

مصطفوی در پایان نیز درخصوص وضعیت وریا غفوری نیز پاسخ داد: من در نشست خبری بعد از بازی با فجرسپاسی نیز عرض کردم که آقای مجیدی درباره موضوع وریا صحبت کردند و بنده توضیح جدیدی درخصوص آن ندارم.

نوری فر، مدیررسانه ای استقلال پیش از نشست خبری امروز صالح مصطفوی در خصوص پرونده وحید امیری گفت:

حدود یک ماه است که تمام اطلاعات شخصی دو بازیکن استقلال، تمام اطلاعاتی که مربوط به بحث سربازی آنهاست کف رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است و هیچ اتفاقی هم نیافتاده است اما دوست عزیزمان در نظام وظیفه صحبت کرده و از محرمانه بودن پرونده پزشکی یک بازیکن صحبت کرده که عجیب است. کاش توضیحی در این رابطه بدهند. خجالت آور است که تمام اسناد و مدارک و مسائل مربوط به سربازی مرادمند و یزدانی توسط گروه‌های مختلف در شبکه‌های مجازی که مشخصا طرفدار تیم رقیب هستند، منتشر شده و کلی شیطنت شده، انقدر فضاسازی شده که همانطور شما در صحبت های دیروز آقای آجورلو هم دیدید و اشاره کردند، انقدر فضاسازی شده که خود نظام وظیفه در جلسات درونی این موضوع که بوده اشاره می کنند به فشار شبکه های اجتماعی. خب پس وقتی جواب می دهیم، صحبت می کنیم، بیانیه می دهیم، توییت می زنیم آقایان تازه یاد موعظه می افتند و مارا موعظه می کنند که حرف نزنید، حاشیه ایجاد نکنید اینها به نظر فقط برای استقلال است و برای آن تیم مقابل نیست و متاسفانه این مسئله ای است که به راحتی نمی شود از آن گذشت شرایط و ضربه ای که به تیم ما وارد شده به قول آقای مصطفوی که در کنفرانس قبلی اشاره کردند، واقعا به بخشی از جامعه ما ضربه زده شده است چرا فکر نمی کنید که این چندمیلیونی که طرفدار استقلال هستند هم ایرانی هستند و مثل شما و در خانواده های شما هستند چرا این میزان با احساسات هواداران بازی می کنید و ضربه کشنده به استقلال زدید که مطمئن باشید ماها به هر قیمتی که باشد به راحتی از کنارش نمی گذریم و با این موضوع کنار نمی آییم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.