دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

چلسی 0(10) - لیورپول 0(11)؛ بخت و داوری علیه توخل و شاگردانش

چلسی 0(10) - لیورپول 0(11)؛ بخت و داوری علیه توخل و شاگردانش

لیورپول قهرمان لیگ کاپ شد.

به گزارش ایران ورزشی؛ در دیداری که دو تیم موقعیت های گلزنی فراوانی را از دست دادند، در نهایت کپا آریزابالاگا پنالتی یازدهم چلسی را به بیرون زد و لیورپول به عنوان قهرمانی دست یافت.
چلسی بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقیقه شش و روی ارسال عرضی و دقیق سزار آسپلیکوئتا فرصت داشت به گل اول دست پیدا کند، اما کریستین پولیسیچ در موقعیتی تک به تک ضعیف عمل کرده و توپ را به بدن تیلو کهرر کوبید.
دقایقی بعد ترنت الکساندر آرنولد از سمت راست ارسال بسیار خوبی روی دروازه چلسی داشت، اما ضربه سر سادیو مانه بدون مدافع یارگیر دقیق نبود و با اختلاف قابل توجهی از کنار دروازه چلسی به بیرون رفت.
در دقیقه 29 لیورپول بهترین بخت ممکن برای گلزنی را از دست داد. ضربه زمینی نبی کیتا از پشت محوطه با مهار ادوارد مندی همراه شد و در ریباند سادیو مانه در دوقدمی دروازه نتوانست توپ را تبدیل به گل کند و سنگربان چلسی با عکس العملی فوق العاده دروازه را نجات داد.
در دقیقه 40 این سزار آسپلیکوئتا بود که از پشت محوطه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد، اما ضربه او دقیق نبود و از کنار دروازه به بیرون رفت. در لحظات پایانی نیمه اول و روی پاس عرضی و دقیق کای هاورتز بود که میسون مونت در مقابل دروازه لیورپول تک به تک شد، اما ضربه او با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت تا نیمه اول تماشایی با تساوی بدون گل به اتمام برسد.
چلسی نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و در همان لحظات ابتدایی میسون مونت در موقعیتی تک به تک قرار گرفته و می توانست گل اول را به ثمر برساند، اما ضربه زمینی این بازیکن به دیرک دروازه لیورپول برخورد کرد.
دقایقی بعد و روی پاس اشتباه مندی بود که در نهایت محمد صلاح در موقعیتی به تک قرار گرفت و فاصله ای تا زدن گل لیورپول نداشت، اما ضربه چپ این بازیکن آرام بود و تیاگو سیلوا در نزدیکی خط دروازه توپ را برگرداند.
در دقیقه 67 لیورپول توسط جوئل ماتیپ به گل رسید، اما داور بعد از بازبینی صحنه گل را مردود اعلام کرد. دقایقی بعد لوییس دیاز از سمت چپ محوطه نفوذ کرده و موقعیت بسیار خوبی برای باز کردن دروازه چلسی داشت، اما ضربه محکم او از زاویه ای دشوار با واکنش مندی همراه شد.
در دقیقه 90 و روی ارسال کرنر از سمت راست بود که فن دایک تا آستانه گلزنی پیش رفت، اما ضربه سر او با واکنش تماشایی مندی همراه شد. در ثانیه های پایانی ضربه روملو لوکاکو از درون شش قدم و روی ارسال آلونسو را کهرر همراه شد و  90 دقیقه جذاب با تساوی بدون گل به اتمام رسید. 
دقایق ابتدایی اوقات اضافی بود که روملو لوکاکو موفق شد دروازه لیورپول را باز کند، اما این گل با تصمیم مشکوک کمک داور مردود اعلام شد. در دقایق ابتدایی نیمه دوم این اتفاق تکرار شد و این بار گل کای هاورتز به علت قرار داشتن این بازیکن در آفساید رد شد. در ثانیه های پایانی کپا آریزابالاگا برای قرار گرفتن درون دروازه چلسی در ضربات پنالتی جای مندی را گرفت. در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

ضربات پنالتی:
جیمز میلنر: گل شد
مارکوس آلونسو: گل شد
فابینیو: گل شد
روملو لوکاکو: گل شد
فن دایک: گل شد
کای هاورتز: گل شد
آرنولد: گل شد
ریس جیمز: گل شد
محمد صلاح: گل شد
جورجینیو: گل شد
دیگو ژوتا: گل شد
آنتونی رودیگر: گل شد
دیووک اوریگی: گل شد
انگولو کانته: گل شد
اندرو رابرستون: گل شد
تیمو ورنر: گل شد
هاروی الیوت: گل شد
تیاگو سیلوا: گل شد
ابراهیما کوناته: گل شد
چالوبا: گل شد
تیلو کلهر: گل شد
کپا آریزابالاگا: به بیرون رفت

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.