سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

آندری شوچنکو خطاب به مردم روسیه: تمنا می‌کنم به خیابان‌ها بروید و جلوی جنگ را بگیرید

آندری شوچنکو خطاب به مردم روسیه: تمنا می‌کنم به خیابان‌ها بروید و جلوی جنگ را بگیرید

آندری شوچنکو راه حل پایان یافتن جنگ در خاک اوکراین را در دست مردم روسیه می‌بیند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، شوچنکو می‌گوید بخشی از خانواده‌اش هم اکنون در کیف حضور دارند و برخلاف اصرار او، حاضر به خروج از کشور نیستند. او در واکنش به تحریم‌های ورزشی صورت گرفته علیه روسیه گفته است:

نهادهایی همچون یوفا و فیفا واکنش خیلی خوبی داشتند و تصمیم درستی گرفتند. فکر نمی‌کنم تصمیم سختی بوده باشد. وقتی بمب‌ها و سربازان سرازیر می‌شوند، دیگر کشمکشی در کار نیست، بلکه آن یک جنگ واقعی است. به نظرم این که تا زمان متوقف نشدن جنگ اجازه ندهیم ورزشکاران روسی در هیچ مسابقاتی شرکت کنند تصمیم درستی است. فوتبال دیگر برای من وجود خارجی ندارد. من به آن فکر نمی‌کنم چون الان وقتش نیست. من دیگر چیزی تماشا نمی‌کنم؛ هیچ ورزشی، هیچ چیز. تمام تمرکز من پس از بیدار شدن معطوف به این است که چطور می‌توانم به کشورم کمک کنم. من به والدین و دوستانم زنگ می‌زنم تا از وقایع اوکراین مطلع شوم. تمرکز من در حال حاضر روی این موضوعات قرار دارد.
شوچنکو در بخشی از این مصاحبه در استودیوی اسکای انگلیس، به زبان روسی از مردم روسیه درخواستی داشت:

دوست دارم با مردم روسیه صحبت کنم. دوست دارم بپرسم که چطور می‌توانید چنین چیزی را تحمل کنید؟ من از شما تمنا می‌کنم تا زمانی که فرصت هست، جلوی جنگ را بگیرید. به خیابان‌ها بروید و عقایدتان را بیان کنید. شما می‌توانید جلوی جنگ را بگیرید و باید این کار را انجام دهید. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.