دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

واکنش تند آرتم زیوبا به صحبت های بازیکنان اوکراینی: با افتخار یک روس هستم

واکنش تند آرتم زیوبا به صحبت های بازیکنان اوکراینی: با افتخار یک روس هستم

کاپیتان تیم ملی روسیه به انتقادات اوکراینی ها پاسخ داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از دیلی میل؛ جنگ روسیه و اوکراین روی فوتبال روس ها تاثیر گذاشته و آنها به دلیل تعلیق فدراسیون، نمی توانند در رقابت های بین المللی حضور پیدا کنند. طی روزهای اخیر بازیکنان سرشناس اوکراینی همچون ویتالی میکولنکو و آندری یارمولنکو به انتقاد از بازیکنان تیم ملی روسیه پرداختند و سکوت آنها در قبال وضعیت موجود را زیر سوال بردند. آرتم زیوبا، کاپیتان تیم ملی روسیه و مهاجم زنیت، به شرح زیر پاسخ اوکراینی ها را داده است:

قصد نداشتم در مورد اتفاقات اوکراین تا پایان آن صحبتی انجام دهم، نه به خاطر ترس، بلکه به خاطر این که کارشناس سیاسی نیستم؛ هیچ وقت به این موضوع علاقه ای نداشتم (بر خلاف خیلی از کارشناسان مسائل سیاسی و ویروس شناس هایی که اخیرا در اینترنت دیده شدند).اما به مانند هر شخص دیگری، نظر خودم را دارم. من مخالف هر گونه جنگ هستم، جنگ پدیده ترسناکی است. اما از طرف دیگر با هر گونه پرخاشگری و نفرت انسانی که هر روز مقیاس ویرانگرتری به خودش می گیرد هم مخالفم.
از این که اهل روسیه هستم شرمی ندارم، به روس بودنم افتخار می کنم و واقعا درک نمی کنم چرا در این وضعیت، ورزشکاران باید آسیب ببینند. من مخالف استانداردهای دوگانه هستم. چرا همه همیشه از جدایی ورزش از سیاست صحبت می کنند اما در اولین فرصت و وقتی نام روسیه در میان می آید، این اصول تماما به دست فراموشی سپرده می شوند؟ خطاب به همه توهین کنندگان می گویم، به صف شوید! این حرف ها را از سوی کسانی می شنوم که روسیه در طول زندگی شان به آنها خیلی چیزها داده، و این دو برابر عجیب تر است.

  جنگ تمام خواهد شد اما روابط انسانی باقی خواهد ماند و بازگشت به عقب غیرممکن خواهد بود. حواستان به این باشد. خطاب به دوستانی که در عمارت هایشان در انگلیس نشسته اند و حرف های زشت به زبان می آورند، این حرف ها به ما آسیبی نمی زنند! ما همه چیز را درک می کنیم. به امید صلح و سلامتی برای همه. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.