دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

اینتر تنها باشگاه جدا شده

آنیلی: یازده باشگاه همچنان عضو سوپر لیگ هستند؛ فوتبال اروپا نیاز به تغییر دارد

آنیلی: یازده باشگاه همچنان عضو سوپر لیگ هستند؛ فوتبال اروپا نیاز به تغییر دارد

رئیس باشگاه یوونتوس تمایلی به صحبت کردن درباره خاویر تباس نشان نداد.

آایران ورزشی - ندره‌آ آنیلی امروز در لندن با حضور در همایشی مربوط به حوزه تجارت فوتبال، راجع به شرایط سوپر لیگ اروپا و تحرکات جدید باشگاه‌ها در رابطه با این پروژه صحبت کرد:

پروژه سوپر لیگ شکست نخورده است. از نظر من، فوتبال اروپا نیازمند یک بازنگری دوباره است. به سوالاتی که درباره تباس باشند پاسخ نمی‌دهم.
یوفا می‌دانست که من به عنوان رئیس باشگاه یوونتوس در حال کار کردن روی پروژه‌ای متفاوت هستم. سوپر لیگ حاصل همکاری ۱۲ باشگاه است و برای فرد خاصی نیست. این ۱۲ باشگاه قراردادی ۱۲۰ صفحه‌ای را امضا کردند و ۱۱ باشگاه همچنان به آن پایبند هستند. توافق دوباره با یوفا دیگر گزینه‌ای برای ما نیست، نیاز به بازسازی عمیق در فوتبال داریم. فکر نمی‌کنم که یک نهاد اجرایی انحصاری برای اداره فوتبال مناسب باشد.

  امروز بیشتر از هر روز دیگری در زندگی‌ام عبارت سوپر لیگ را شنیده‌ام. ما فکر می‌کنیم که ساختار فعلی برای دست‌یابی به اهدافمان کافی نیست. به پروژه‌های جایگزین فکر نمی‌کنم و برای ایجاد تغییر در ساختار فعلی برنامه دارم.
آینده یوونتوس را در حال رقابت در تورنمنت اصلی فوتبال اروپا می‌بینم. از سازماندهی شفاف حمایت می‌کنم و منتظر می‌مانم تا شورای عدالت اروپا اعلام کند که ساختار فعلی برای دست‌یابی به اهداف ما مناسب است.

 آرانچا رودریگز از کوپه، باشگاه اینتر موفق به ترک سوپرلیگ اروپا به صورت رسمی شده است. در واقع اینتر در توافق امضا شده با سایر باشگاه‌ها، بندی تعیین کرده که در صورت عدم موافقت تمام اسپانسرهای آن‌ها با عضویت در پروژه سوپر لیگ، حق فسخ توافق را داشته باشند. به دلیل مخالفت برخی از اسپانسرهای اینتر، این باشگاه تصمیم به خروج از سوپر لیگ گرفت. گفتنی است که آندره‌آ آنیلی در مصاحبه اخیرش از ادامه حضور ۱۱ باشگاه در سوپر لیگ خبر داد و حالا مشخص می‌شود که تنها باشگاه خارج شده از پروژه، اینتر بوده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.