شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

گل‌محمدی و امیری جانم را نجات دادند

پاکدل:استقلال را در بیداری می‌بریم نه خـــــــواب!

پاکدل:استقلال را در بیداری می‌بریم نه خـــــــواب!
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

امید پاکدل بازیکن پر خبر این روزهای پرسپولیس به حساب می‌آید. او در بازگشت به ترکیب اصلی تیمش توانست در نقش مهاجم نجات‌بخش ظاهر شود و گل‌های حساسی به ثمر برساند اما هفته قبل بود که بر اثر برخورد اتفاقی در محل تمرین با دروازه‌بان تیمش، بیهوش شد و کارش به بیمارستان کشید. با حامد برای دقایقی به صحبت پرداختیم که می‌خوانید

ایران ورزشی - حامد پاکدل بازیکن پر خبر این روزهای پرسپولیس به حساب می‌آید. او در بازگشت به ترکیب اصلی تیمش توانست در نقش مهاجم نجات‌بخش ظاهر شود و گل‌های حساسی به ثمر برساند اما هفته قبل بود که بر اثر برخورد اتفاقی در محل تمرین با دروازه‌بان تیمش، بیهوش شد و کارش به بیمارستان کشید. با حامد برای دقایقی به صحبت پرداختیم که می‌خوانید:

مصدومیت عجیبی برایت در تمرین پیش آمد. همه نگران شدند!
بله واقعاً خطر بزرگی از سرم گذشت. البته من هیچ چیزی از آن صحنه به یاد ندارم اما همبازیانم گفتند در تمرین، برای زدن ضربه سر به هوا بلند شده بودم که با احمد گوهری برخورد کردم و بعد از آن هم بیهوش شدم.
در ادامه چه پیش آمد؟
آنطور که برایم تعریف کردند، قادر به تنفس نبودم و شرایط بسیار خطرناکی داشتم. زبانم لای حلقم گیر کرده بود و نمی‌توانستم نفس بکشم. مثل اینکه سه ساعتی بیهوش بودم و شرایطم خیلی خطرناک شده بود اما دوستان به کمکم آمدند و جانم را نجات دادند.
می‌دانی چه کسانی این کار را کردند؟
یحیی گل‌‎محمدی و وحید امیری به کمک همدیگر، زبانم را از حلقم بیرون کشیدند تا بتوانم نفس بکشم. اقدام پزشکی فوری آنها باعث نجاتم از مرگ حتمی شد. آنها واقعاً لطف بزرگی به من کردند و نمی‌دانم چطور باید از این دو نفر تشکر کنم زیرا زندگی‌ام را نجات دادند.
بعد هم مجبور شدی بازی با مس رفسنجان را از خانه تماشا کنی!
نه من روز بعد از مصدومیتم هم در بیمارستان بودم و پزشکان مرا از تماشا و هیجانات بازی منع کردند. آنها می‌گفتند باید استراحت مطلق داشته باشم. به همین دلیل اصلاً شرایط تماشای بازی را پیدا نکردم اما موفق شدم قسمت‌هایی از خلاصه این دیدار را تماشا کنم. خدا را شکر که تیم‌مان پیروز شد و در شرایط بسیار حساس موفق شدیم مس را با نتیجه پر گل 3 بر یک شکست دهیم. مس تیم خوبی است؛ تیمی که چند هفته نباخته بود. به همین خاطر، این بازی برای ما خیلی حساس شد. اگر استقلال می‌برد و ما سه امتیاز را از دست می‌دادیم، اختلاف امتیازی‌مان با صدر جدول بیشتر می‌شد.
پرسپولیسی‌ها پیگیر شرایط سلامتی‌ات بودند؟
همه بازیکنان، مربیان و عوامل باشگاه به همراه هواداران پیگیر وضعیتم بودند و مرا شرمنده مهر و محبت خودشان کردند. آنها به من روحیه دادند. به همین دلیل لازم می‌دانم از همه این عزیزان تشکر خالصانه‌ داشته باشم.
می‌توانی همراه تیم تمرین کنی؟
خیر، فعلاً حق تمرین ندارم. در خصوص شرایطم هم برای بازی‌های آینده، کادرفنی و پزشکی تصمیم می‌گیرند.
چه نظری در مورد بازی با صنعت نفت آبادان داری؟
در نیم فصل دوم همه بازی‌ها برای ما حکم فینال دارد. در هیچ دیداری حق از دست دادن امتیاز نداریم. مطمئنم بچه‌ها فقط به قصد برد به آبادان می‌روند و همگی دنبال سه امتیاز هستند.
سه بازی تا پایان فصل پیش‌رو دارید. می‌توانید 9 امتیاز دشت کنید؟
اینجا پرسپولیس است و هزاران انگیزه برای قهرمانی و بردن هر بازی وجود دارد. ما هم حتماً طوری بازی خواهیم کرد که 9 امتیاز را قبل از پایان سال به دست بیاوریم.
هدف ما کسب قهرمانی و دبل‌ هت‌تریک است. طبیعی است که فقط با برد در بازی‌ها خصوصاً دربی به هدف‌مان می‌رسیم.
در شرایط خوبی قرار داشتی که مصدوم شدی. دوباره می‌توانی با گل به تیم برگردی؟
هر چه خواست خدا باشد، همان می‌شود. سعی می‌کنم اول برای تیمم مثمرثمر واقع شوم و بعد هم دوباره با گل ‌برمی‌گردم.
مهدی عبدی به ایران ورزشی گفته بود که یکی از گل‌هایش مقابل مس رفسنجان را به تو و گل دیگرش را تقدیم هواداران کرده است. در این رابطه صحبتی داری؟
از لطف مهدی ممنونم. همه ما یک خانواده هستیم و به معنای واقعی با هم رفیقیم. بهتر بگویم، برای هم جان هم می‌دهیم.
خواب گلزنی به استقلال در دربی را نمی‌بینی؟
ما با خواب کاری نداریم بلکه با تلاش به هدف‌مان می‌رسیم. با نتایجی که گرفتیم، نشان دادیم قدرت بردن استقلال را در واقعیت و داخل زمین داریم. استقلال تاکنون شکست نخورده اما ما با شکستن طلسم نباختن رقیب خود، به ششمین قهرمانی متوالی نزدیک‌تر می‌شویم. خودم هم قبلاً با پیراهن ماشین‌سازی به استقلال گل زدم و انگیزه دارم بار دیگر آن تجربه را این بار با پیراهن تیم محبوبم پرسپولیس تکرار کنم.
شنیدیم قرار است بخشی از سکوها برای حضور هواداران اختصاص یابد. این خبر درست است؟
بله من هم شنیدم که در دربی 30 درصد از سکوها به هواداران داده خواهد شد. اگر این اتفاق رخ بدهد، قدرت و روحیه ما برای بردن استقلال صد چندان می‌شود. در تیم ما بازیکنان و کادرفنی بسیار خوبی حاضرند که با وجود بعضی مشکلات، با همه توان و انگیزه می‌جنگند و بازی می‌کنند. بازیکنانی که به نظرم باید پای همه آنها را طلا گرفت چون تیم‌مان قابل ستایش است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.