سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

زینچنکو: اگر به خاطر خانواده ام نبود، الان در اوکراین بودم و می جنگیدم

زینچنکو: اگر به خاطر خانواده ام نبود، الان در اوکراین بودم و می جنگیدم

الکساندر زینچنکو می گوید مردم کشورش ترجیح می دهند بمیرند اما تسلیم نشوند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، حمله روسیه به اوکراین باعث شده است تا تمام دنیا تحت تاثیر قرار بگیرد و دنیای فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. الکساندر زینچنکو یکی از چندین بازیکن اوکراینی است که در خارج از این کشور توپ می زند و این بازیکن می گوید برایش سخت است که رنج کشیدن مردم کشورش را ببیند. او در این باره گفت:

نیمه شب به وقت انگلیس همسرم در حالی که گریه می کرد، مرا از خواب بیدار کرد. شوکه بودم. ویدیوها و تصاویری به من نشان داد که وضعیت اوکراین را نشان می داد. شاید نزدیک ترین حسم به آن لحظه مثل وقتی بود که یکی از نزدیکانتان فوت می کند. از درون حس بدی دارید اما این خیلی بدتر بود. خیلی گریه می کنم. فرقی نمی کند چه اتفاقی بیافتد، سر هر موضوع کوچکی گریه ام می گیرد. ذهنم خیلی مشغول است. تصور کنید زادگاهتان، جایی که در آن بزرگ شدید ناگهان تبدیل به یک زمین خالی شده باشد.
بازیکن اوکراینی از تمایلش برای کمک به کشورش سخن گفت:

صادقانه می گویم. اگر به خاطر دختر و خانواده ام نبود، الان در اوکراین بودم. من این طور به دنیا آمده ام. مردم کشورم را می شناسم و تفکر همه آنها مثل من است. افتخار می کنم که اوکراینی هستم و تا آخر عمرم به این موضوع افتخار خواهم کرد. مردمم را می شناسم، ترجیح می دهند بمیرند ولی تسلیم نشوند.

زینچنکو در ادامه از مردم جهان بابت حمایتشان تشکر کرد و افزود:

خیلی متشکرم. از تمام مردم برای حمایتشان ممنونم. فکر نمی کردم چنین اتفاقی بیافتد. به همین خاطر می خواهم از همه تشکر کنم. پیام های زیادی از اوکراین دریافت می کنم که ویدیوهای حمایتی را به من نشان می دهند. به نظرم مردم می خواهند به اوکراینی ها کمک کنند تا تسلیم نشوند و مردمم را می شناسم و می دانم تسلیم نمی شوند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.