چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

مصطفی آجورلو: با مردم حق مان را از صدا و سیما پس می‌ گیریم

مصطفی آجورلو: با مردم حق مان را از صدا و سیما پس می‌ گیریم

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: اگر دو باشگاه به مردم واگذار شوند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و دیگر مردم صندلی ورزشگاهی که برای خودشان است نمی‌شکنند

به گزارش ایران ورزشی، مصطفی آجورلو در نشست خبری آغاز واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس به مردم گفت:

در این ایام مبارک کار بزرگ، انقلاب و جهادی که شاید تصور بود خواب و خیال و رویا است، به اقدام تبدیل شد. در ۱۵-۱۰ سال گذشته شنیده بودیم پایان سال، شش ماه یا یک سال دیگر استقلال و پرسپولیس خصوصی می‌شوند اما با تلاش دولت، رییس جمهور، خاندوزی، سجادی و قربان زاده این اتفاق افتاد.
او ادامه داد:

این اقدام صورت نمی‌گرفت مگر با تصمیم دولت محترم و اقدامات شبانه روزی قربان زاده که در این ۳-۲ ماه پوست ما را کند تا کار به سرانجام برسد! این انقلاب در ورزش و فوتبال ایران بزرگ است. فوتبال حرفه ای را از ۲۲ سال پیش آغاز کردیم اما از فردا دو باشگاه وارد دروازه های حرفه ای می‌شوند و مردم صاحب استقلال و پرسپولیس خواهند شد. سال ۵۷ امام خمینی(ره) اعلام کرد باید کار مردم را مردم سپرد. می‌خواهیم خانه شیشه ای درست کنیم و نمی‌خواهیم پنهان شویم.

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد:

می‌خواهیم همه بدانند چه عملیات مالی را می‌خواهیم انجام بدهیم. این کار بزرگ تولید ثروت می‌کند و می‌خواهیم از معدن فوتبال پول تولید کنیم. این اقدام شدنی است. وقتی مردم کنار ما نبودند در این چند سال حق ما را تضییع کردند. یکی از آنها صدا و سیما است. منصفانه نیست آنها دارا باشند و ما در تنگدستی و بی‌پولی باشیم. از ۵-۴ ماه قبل گفتیم پول تبلیغات، موضوع و محتوا برای ما است اما آن را نمی‌دانند اما امروز پایان این مسائل است با مردم و در بورس حق تضییع شده خود را می‌گیریم.
آجورلو عنوان کرد:

از همه به ویژه  آقای رئیسی که تصمیم به چنین کاری گرفت تشکر می‌کنم. همیشه می‌ترساندند که این بحث امنیتی است و واگذاری استقلال و پرسپولیس به مردم امنیتی می شود اما اگر دو باشگاه به مردم واگذار شوند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و دیگر مردم صندلی ورزشگاهی که برای خودشان است نمی‌شکنند. فردا آغاز یک اتفاق بزرگ در فوتبال حرفه ای ایران است. تا روز گذشته و امروز می‌گفتیم فوتبال حرفه ای اما فردا آغاز این کار است‌. مردم صاحب باشگاه‌هایی می‌شوند که برای آنها است و در سرما و گرما حامی اش بودند‌. در سفر اخیر به خراسان دیدم دخترها و پسرهایی که با گریه خواسته هایشان را طلب می‌کنند. بدهکار مردم هستیم و امیدوارم مردم سهامداران باشگاه بزرگ استقلال شوند‌‌.
او تاکید کرد:

من یک بار هم گفتم، اگر ما 35 میلیون نفر هوادار یک تیم داریم ولی این موضوع را فریاند اقتصادی چند میلیاردی نبینیم، اگر این را در قالب هر نفر هزار تومان ببینیم حدود 17/5 هزار میلیارد قیمت اقتصادی در می‌آید. در مورد قیمت استقلال و پرسپولیس نمی‌خواستیم بازی خراب شود بلکه می‌خواستیم این بازی انجام شود. هر چند در قیمت کلان آسیب دیدیم چون ملک دبی، باشگاه ایرانیان، باشگاه ترکیه، زمین تنیس، ساختمان مرکزی اداره کل استان تهران، استقلال جنوب و بیش از 50 مجموعه دیگر را ندیده‌اند، اما بعدا این املاک را اضافه می‌کنیم.
مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد:

به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک وارد چالشی جدی خواهیم شد چون من پخش زنده و  شبکه استقلال را دنبال نکردم، قول دادم این مسائل را دنبال کنم.وقتی ما شبکه می زنیم و می‌توانیم پول در بیاوریم یعنی شما حق ما را ضایع می‌کنید. تلاش ما این است که بر اساسا عقلانیت، و گفتمان کار را پیش ببریم. به یکی از مسئولان گفت کارهایی که کردید چه شد که ما هم همان را دنبال کنیم؟ آیا یقه خودتان را پاره کردید که داد بزنید؟باید بگویم ما در جایی هستیم که برای حق و حقوقمان حتما یقه پاره می‌کنیم و پولمان را در صندوق‌هایی که ذخیره شده برداشت می‌کنیم.
به نظر می‌رسد ساختمان‌های استقلال و پرسپولیس به فدراسیون تعلق دارد، آیا همه اعضای مجمع با واگذاری این ساختمان‌ها موافق هستند.آجورلو در پاسخ به این سوال گفت:

واقعیت این است که وقتی وارد باشگاه استقلال شدم تابلویی دیدم که نوشته شده بود اینجا توسط رئیس فدراسیون هبه یا واگذار شده است. وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در مجمع خودشان تصویب می‌کنند که تکلیف این ساختمان مشخص شود. حقیقتا آنقدر طلبکار داریم که ممکن است آن ساختمان و میز و صندلی‌اش را توقیف کنند به همین جهت ما ساختمان را واگذار نکردیم که توقیف نشود و در آینده در اختیار ما باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.