سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱

همزمان با ثبت قرارداد یزدانی و مرادمند در انزلی اتفاق افتاد

آجورلو در دیوان عدالت اداری؛ سربازها را برمی‌گردانم

آجورلو در دیوان عدالت اداری؛ سربازها را برمی‌گردانم
بهناز میرمطهریان
بهناز میرمطهریان خبرنگار

تصاویر قرارداد سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند با ملوان بندرانزلی دیروز (دوشنبه) در رسانه‌ها منتشر شد و حضور آنها در این تیم برای همه قطعی شده است. برای همه، جز مصطفی آجورلو که همزمان با عقد قرارداد دو مدافع این تیم در انزلی، دادخواست رسمی‌اش برای صدور دستور موقت درباره اعزام این دو بازیکن به سربازی را به دیوان عدالت اداری ارائه داد.

ایران ورزشی -  تصاویر قرارداد سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند با ملوان بندرانزلی دیروز (دوشنبه) در رسانه‌ها منتشر شد و حضور آنها در این تیم برای همه قطعی شده است. برای همه، جز مصطفی آجورلو که همزمان با عقد قرارداد دو مدافع این تیم در انزلی، دادخواست رسمی‌اش برای صدور دستور موقت درباره اعزام این دو بازیکن به سربازی را به دیوان عدالت اداری ارائه داد.
پیگیری‌های خبرنگار ایران ورزشی از دیوان عدالت اداری، با تأیید این خبر همراه بود اما سؤال اساسی این است که آیا دیوان عدالت اداری با درخواست مدیرعامل باشگاه استقلال مبنی بر صدور دستور موقت و برگشتن یزدانی و مرادمند به استقلال، با موافقت قاضی پرونده همراه خواهد بود؟ براساس قوانین موجود این موضوع اصلاً بعید نیست و کاملاً بستگی به مستندات و جزئیات پرونده و نوع درخواستی دارد که آجورلو به دیوان ارائه داده است. پیش از این هم بازیکنانی بوده‌اند که با پیگیری‌های باشگاه خود، دوره آموزشی‌شان را در باشگاه نظامی گذرانده‌ و دوباره به باشگاه خود برگشته‌اند تا زمان خدمت‌شان قدری به تأخیر بیفتد. آجورلو درخواست دارد که این اتفاق برای بازیکنان تیمش بیفتد. اتفاقاً به آنها این دلگرمی را هم داده که در ملوان جشن صعود بگیرید و بعد برای جشن قهرمانی به استقلال برگردید.
همه اینها در شرایطی اتفاق می‌افتد که مصطفی آجورلو این روزها از طرف سرمربی تیم هم حسابی تحت فشار است. او که در رسیدگی به امور سربازان تخصص دارد و اصلاً به خاطر حضور او در باشگاه تراکتورسازی، این باشگاه برای مدتی مجاز به جذب سرباز شده بود، مطمئن بود که می‌تواند زمان اعزام یزدانی و مرادمند را حداقل تا پایان این فصل به تعویق بیندازد و بابت همین موضوع هم به بازیکنان و هم به فرهاد مجیدی وعده داده بود.
این اتفاق اما نیفتاد و به مصاحبه تندی از سوی مجیدی در کنفرانس خبری پیش از بازی با گل‌گهر منجر شد. مصاحبه‌ای که فرهاد طی آن گفت که مرادمند و یزدانی چشمان او هستند و به طور غیرمستقیم به مدیرعامل باشگاه فهماند که اگر قهرمانی از دست رفت، به خاطر رفتن یزدانی و مرادمند بوده است.
آجورلو هم به خاطر همه انتقادهای یزدانی و حالا صحبت‌های مجیدی، می‌خواهد به هر طریقی شده، کار این دو بازیکن را برای بازگشت به استقلال و کمک به قهرمانی تیم درست کند. ضمن اینکه فشار فضای مجازی هم مزید بر علت شده تا با این اقدام به نوعی دل هوادارانی که از او رنجیده‌اند را هم به دست آورد؛ کاری که آجورلو تمایل زیادی به انجامش دارد.
آیا موفق می‌شود؟ هیچکس نمی‌داند و تا زمان رسیدگی به دادخواست او در دیوان عدالت اداری، نمی‌توان با اطمینان در این رابطه صحبت کرد. به نظر می‌رسد که آجورلو دارد از همه ظرفیت‌های موجود برای برگرداندن دو مدافع تیمش استفاده می‌کند، هرچند که بعید است همه این تلاش‌ها از دلخوری‌هایی که بین او و هواداران و بازیکنان و کادرفنی پیش آمده، به این زودی‌ها بکاهد. به هر حال اما اگر بعد از چند ماه یزدانی و مرادمند به استقلال برگشتند، تعجب نکنید که امید به صدور دستور موقت همچنان باقی است.

سازمان لیگ؛
یزدانی و مرادمند در لیست استقلال بمانند؟
با وجود اینکه محمدحسین مرادمند و سیاوش یزدانی دیروز برای پشت سر گذاشتن خدمت سربازی‌شان رسماً به باشگاه لیگ یکی ملوان ملحق شدند، سازمان لیگ اجازه نداده است باشگاه استقلال نام این 2 بازیکن را از لیست خارج کند.استناد مدیران سازمان لیگ به این موضوع است که مرادمند و یزدانی خارج از زمان نقل و انتقالات لیگ برتر از استقلال جدا شدند و به همین دلیل هم خروج نام‌شان از لیست آبی‌ها غیر قانونی است.
با این حال استقلالی‌ها مدعی هستند این دو بازیکن دقیقاً در فاصله زمانی قانونی از این تیم جدا شده‌اند و بنابراین سازمان لیگ باید فرصتی را فراهم کند تا استقلال بتواند به جای مرادمند و یزدانی بازیکن جذب کند.
این موضوعی است که مورد مخالفت سازمان لیگ قرار گرفته است و بنابر این آبی‌ها بعد از جذب رافائل سیلوا نمی‌توانند بازیکن دیگری جذب کنند چرا که لیست آنها پر است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.