شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

تزریق آرامش برای کنترل موقت حواشی وزنه‌برداری

بنویسید بازنشسته بخوانیـد رئیس!

بنویسید بازنشسته بخوانیـد رئیس!
رضا عباسپور
رضا عباسپور خبرنگار

روز گذشته حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان پس از 2 ماه بلاتکلیفی عجیب فدراسیون وزنه‌برداری به واسطه موضوع بازنشستگی علی مرادی و حواشی متعددی که بعد از این ماجرا درخصوص ماندن یا خداحافظی او نقل محافل ورزشی و وزنه‌برداری شده بود، سرانجام در خصوص وضعیت رئیس فدراسیون وزنه‌برداری صحبت‌هایی مطرح کرد که بار دیگر شوک جدیدی را به مجموعه وزنه‌برداری ایران وارد کرد!

ایران ورزشی - روز گذشته حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان پس از 2 ماه بلاتکلیفی عجیب فدراسیون وزنه‌برداری به واسطه موضوع بازنشستگی علی مرادی و حواشی متعددی که بعد از این ماجرا درخصوص ماندن یا خداحافظی او نقل محافل ورزشی و وزنه‌برداری شده بود، سرانجام در خصوص وضعیت رئیس فدراسیون وزنه‌برداری صحبت‌هایی مطرح کرد که بار دیگر شوک جدیدی را به مجموعه وزنه‌برداری ایران وارد کرد! وزیر ورزش با تأکید بر اینکه هنوز تأییدیه قطعی بابت بازنشستگی علی مرادی به وزارت ورزش اعلام نشده است و او فعلاً می‌تواند تا تعیین تکلیف قطعی در این خصوص رئیس فدراسیون باقی بماند و کارش را ادامه دهد بار دیگر پرونده‌ای جدید پیش روی وزنه‌برداری ایران باز کرد. پرونده‌ای که بیشتر از تأیید یا رد قطعی ماجرای بازنشستگی علی مرادی، شبیه به حفظ حرمت این مدیر باسابقه به واسطه حواشی که برای او ایجاد شده است و کنترل فضای متشنج فعلی حاکم بر وزنه‌برداری است.

ساز ناکوک!
تقریباً دوماه پیش (اوایل دی‌ماه 1400) بود که وزارت ورزش طی ابلاغیه‌ای رسمی به علی مرادی رئیس پیشین فدراسیون وزنه‌برداری اعلام کرد که به استناد ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری او بازنشسته شده و دیگر نمی‌تواند به‌عنوان رئیس در فدراسیون وزنه‌برداری حضور داشته باشد. مرادی بعد از گرفتن ابلاغیه، ابتدا بیانیه‌ای نوشت و با قبول ضمنی بازنشستگی خود، یکسری انتقادات را نیز به نحوه کنار گذاشتنش از سیستم مدیریتی وزنه‌برداری به وزارت ورزش وارد کرد. اما خیلی طول نکشید که تعلل عجیب مسئولان ورزش کشور در معرفی سریع سرپرست و جانشین علی مرادی در فدراسیون وزنه‌برداری، موجب شد تا رئیس بازنشسته وزنه‌برداری از پذیرش بازنشستگی و بیانیه‌ عجولانه‌ای که بعد از دریافت حکم بازنشستگی‌اش منتشر کرده بود پشیمان شده و بار دیگر روی موضع قبلی خود (بازنشسته نبودن) پافشاری کند. همین موضوع کافی بود تا وزنه‌برداری وارد فاز جدیدی از حواشی و درگیری‌های زیرپوستی و پشت پرده برای حفظ کرسی ریاست شود. حواشی که بلاتکلیفی وزنه‌برداری را به‌دنبال داشت و سردرگمی خانواده وزنه‌برداری ایران را. هر از گاهی هم برخی از مسئولان وزارت ورزش در این خصوص اظهار نظرهای متناقضی مطرح می‌کردند. البته همه آنها متفق‌القول به بازنشسته بودن علی مرادی تأکید داشتند. فقط چون علی مرادی نسبت به حکم خود اعتراض داشت و به سازمان بازنشستگی و تأمین اجتماعی هم بابت این موضوع شکایت کرده بود، معتقد بودند که باید منتظر ماند تا پروسه زمانی قانونی در این مورد ویژه سپری شود و نهایتاً مراجع قانونی نظر نهایی و قطعی در این خصوص را به وزارت ورزش اعلام کنند. حتی سید محمد پولادگر معاون قهرمانی وزیر و علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش بعد از ابلاغ حکم بازنشستگی به علی مرادی، در مصاحبه‌های خود، بازنشستگی مرادی را تأیید کرده و معرفی جانشین و سرپرست جدید وزنه‌برداری را منوط کرده بودند به بعد از تعیین تکلیف قطعی اعتراض علی مرادی. همه چیز تقریباً مهیای معرفی سرپرست فدراسیون بود که بار دیگر مصاحبه وزیر ورزش در حاشیه مراسم افتتاح خانه تیروکمان در مجموعه ورزشی آزادی، وزنه‌برداری را وارد فاز جدیدی کرد که تقریباً انتظارش را نداشتیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.