دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

ادرسون: منچسترسیتی کیفیت لازم برای فتح سه گانه را دارد؛ فرناندینیو فراتر از یک کاپیتان است

ادرسون: منچسترسیتی کیفیت لازم برای فتح سه گانه را دارد؛ فرناندینیو فراتر از یک کاپیتان است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

ادرسون، دروازه بان برزیلی منچسترسیتی همراه با پپ گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از تقابل با اسپورتینگ لیسبون در لیگ قهرمانان اروپا حاضر شد و در مورد وضعیت زینچنکو، فرناندینیو و سایر مسائل صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، ادرسون در این کنفرانس خبری در مورد زینچنکو گفت:

لحظات بسیار سختی برای اوست. این کشور اوست. خانواده اش آن جا هستند. تجربه و درک این لحظات دلخراش برای ما که آن جا زندگی نمی کنیم، سخت است. می توانید تصور کنید که این اتفاقات برای او چگونه است؟ سخت است که ببینی هم تیمی ات رنج می کشد و غیر نظامیانی در کشوری دیگر رنج می برند. موضوع بسیار سختی است. ما سعی می کنیم به او قدرت دهیم و کمی شادی و خوشحالی به روزش اضافه کنیم اما می دانیم که شرایط چقدر سخت است. امیدوارم مشکل حل شود و شرایط کشورش به حالت عادی برگردد. با توجه به آسیب های وارد شده، تعداد افراد بی گناهی که به دلیل جنگی که به آن ها ربطی ندارد می میرند، این اتفاق بسیار سخت خواهد بود.
می توانید در این فصل فاتح لیگ برتر و لیگ قهرمانان شوید؟

بله البته. ما می دانیم که این ها رقابت های بسیار سختی هستند که چیزهای زیادی برای قهرمانی در آن ها لازم است. خستگی جسمی و احساسی زیادی وجود دارد. فصل گذشته ما فرصت انجام این کار را داشتیم اما در فینال شکست خوردیم. هدف ما این است که در هر تورنمنتی برای قهرمانی بازی کنیم. باید مسائل را قدم به قدم پیش ببریم. ما می دانیم که در هر رقابتی چالش هایی وجود دارد. هر بازی چالش های خودش را دارد و ما باید همه چیز را قدم به قدم پیش ببریم تا در آینده دستاوردهای بزرگی داشته باشیم.

فرناندینیو از الان مانند یک مربی رفتار می کند؟

من نمی گویم مربی، او رهبر بسیار قدرتمندی در تیم است. او بازیکنی بسیار مهم و باتجربه است که بیش از همه ما در منچسترسیتی بوده است. او فراتر از یک کاپیتان است، بازیکنان جوان را راهنمایی و از بازیکنان باتجربه تر حمایت می کند. او در کار روزانه مان کمک زیادی به ما می کند. می دانیم او چقدر در تیم مهم است، او شخصیتی حیاتی و اساسی در تیم ماست و این در طول هشت سال حضورش در منچسترسیتی خودش کاملاً مشخص بوده است. او اکنون سال نهم حضورش در این باشگاه را سپری می کند و امیدوارم بتواند به این کار ادامه دهد.
نمی دانم قصد و هدف او چیست اما فکر می کنم باشگاه هر کاری بتواند برای او انجام می دهد تا اینجا بماند چون آن ها می دانند فرناندینیو چه بازیکن مهمی است. او بازیکنان باتجربه را راهنمایی و نصیحت می کند. در طول بازی وقتی تیم در حال پیروز شدن است، بعضی بازیکنان ممکن است کمتر تلاش کنند و این چیزی است که او همیشه در موردش صحبت می کند. باید متمرکز باشید و همیشه به دنبال زدن گل دیگری باشید. به همین علت است که او چنین نقش رهبری ای در این تیم دارد.
اخراج مقابل اسپورتینگ لیسبون به عنوان نیمکت نشین؟

اگر درست به خاطر بیاورم، بازی جام حذفی پرتغال بود و من روی نیمکت بودم. بازی را 1-0 یا 2-1 باختیم، من به خاطر کلماتی که استفاده کردم اخراج شدم. در آن زمان بازیکن جوانی بودم و به اندازه الان تجربه نداشتم اما این درسی برای آینده من شد.
توانایی منچسترسیتی برای فتح سه گانه؟

قطعاً همین طور است. می دانیم این کار چقدر سخت است. یک فصل در اینجا در انگلیس بسیار پرتنش و سخت است، به خصوص در بازه باکسینگ دی که در بازه زمانی کوتاهی بازی های زیادی انجام می شود. این برای کل تیم سخت است. ما می دانیم این کار چقدر دشوار است اما کیفیت لازم برای انجام این کار را داریم. این را قبلاً نشان داده ایم و در حال حاضر نیز در حال نشان دادن آن هستیم. فکر می کنم ما کاملاً قادر به دستیابی به این دستاورد هستیم.
از زمان ترک پرتغال بازیکن بهتری شده ای؟

هر روز شما به تجربه خود اضافه می کنید. من چهار سال و نیم پیش بنفیکا را ترک کردم. لیگ انگلیس رقابت متفاوتی نسبت به فوتبال پرتغال است، ساختار، جو و سبک بازی متفاوت است. باید رشد می کردم و بالغ تر می شدم. بازی به بازی کمک زیادی به من کرده است. البته که دوره ای وجود دارد که در آن تجربه کمتری دارید اما چیزی که الان دارم تجربه می کنم، تجربه خوبی برای من است. من می بینم که چقدر رشد کرده ام و چقدر باید پیشرفت می کردم تا به جایی که الان هستم برسم. امیدوارم به همین روند ادامه دهم و حتی بهتر شوم.
بازیکنان پرتغالی منچسترسیتی به پیشرفت تو کمک کردند؟

وقتی به اینجا آمدم، فقط من و برناردو سیلوا بودیم. او را از قبل می شناختم. چند بازیکن برزیلی نیز اینجا بودند. آن ها باعث شدند که من واقعاً احساس راحتی کنم و به خوبی از من استقبال کردند. بازیکنان انگلیسی تیم نیز استقبال گرمی از من داشتند. اینجا گروه های دوستی و محبت زیادی دارم. با همه رابطه خوبی دارم و با هم شوخی داریم. این مسئله در داخل و خارج زمین به من کمک کرده است. این برای من و خانواده ام مهم بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.