پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

انتخابات کمیته ملی المپیک به پاییز موکول شد

مجمــع پرماجــرا

مجمــع پرماجــرا
آزاده پیراکوه
آزاده پیراکوه خبرنگار

مهم‌ترین گردهمایی مدیران ورزش در قالب مجمع کمیته ملی المپیک عصر روز سه‌شنبه در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. مجمعی که به نسبت سه مجمع قبلی که به ریاست صالحی امیری برگزار شده بود، کاملاً تفاوت داشت. علیرضا دبیر با توپ پر در مجمع حاضر شد و همین کافی بود تا بعد از صحبت‌های مسئول مالی او اعتراضش را شروع کند

ایران وررزشی - مهم‌ترین گردهمایی مدیران ورزش در قالب مجمع کمیته ملی المپیک عصر روز سه‌شنبه در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. مجمعی که به نسبت سه مجمع قبلی که به ریاست صالحی امیری برگزار شده بود، کاملاً تفاوت داشت. علیرضا دبیر با توپ پر در مجمع حاضر شد و همین کافی بود تا بعد از صحبت‌های مسئول مالی او اعتراضش را شروع کند. او خطاب به بابایی، مدیر مالی کمیته ملی المپیک گفت: «من گفتم شما صحبت نکن. حالا که صحبت کردی، باید جواب من را بدهی.» او تأکید کرد حسابرس باید گزارش بدهد که البته همین اتفاق هم افتاد. این شروع انتقادهای علیرضا دبیر بود. رئیس فدراسیون کشتی از کاهش بودجه فدراسیونش انتقاد کرد و گفت: «در سال ۹۶ بودجه کشتی ۵ میلیارد بوده، چه اتفاقی افتاده که به دو میلیارد رسیده است.»
او به هیأت اجرایی نقدهای تندی مطرح کرد و در ادامه فضل‌الله باقرزاده و محمد علیپور، رؤسای فدراسیون‌های شمشیربازی و انجمن‌های ورزشی که عضو هیأت اجرایی هستند، به او واکنش نشان دادند. کار به جایی رسید که این افراد حرف‌های تندی را نثار هم کردند به طوری‌که علیپور گفت: «تو زمانی که نایب رئیس کمیته ملی المپیک بودی، نمی‌گذاشتی بودجه پیشنهادی رسول خادم تأیید شود.»
دبیر تأکید کرد که وقتی از فدراسیون او انتظار مدال‌آوری می‌رود، باید توجه شود و وقتی دید علیپور و باقرزاده همچنان ادامه می‌دهند، گفت: «ان‌شاءالله شمشیربازی در بازی‌های آسیایی مدال می‌آورد.» او به علیپور هم گفت هر وقت فدراسیونت المپیکی‌ شد، حرف می‌زنیم.
دبیر خطاب به علیپور ادامه داد: «من حرفم را می‌زنم و مثل شما نیستم که با تغییر وزیر بروم و با او ببندم.»
در لابه‌لای این صحبت‌ها، حمید سجادی که در مجمع حضور داشت، بدون اینکه حرفی بزند یا خروجش از مجمع را اطلاع دهد، سالن جلسه را ترک کرد و سپس پولادگر گفت، نمایندگان مجلس منتظر وزیر بودند و او به این خاطر رفته است!
در ادامه بیشترین اعتراض علیرضا دبیر به کیکاووس سعیدی بود که پیش‌تر گفته بود، کمیته به کشتی ۱۷ میلیارد تومان پول داده که در نهایت صالحی امیری تأکید کرد حرف دبیر درست است و تمام پول پرداختی به فدراسیون کشتی، هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.
در این بین رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک تمام سعی‌اش را کرد تا مدیریت جلسه را بر عهده بگیرد و چند بار به اعضای هیأت اجرایی توضیح داد که پاسخ ندهند و شنونده باشند. در مواردی هم که دبیر به موضوعات مالی اشاره کرد، صالحی امیری شخصاً پاسخ داد و سعی کرد موضوعات را شفاف کند.
بعد از این کشمکش که البته تا آخر مجمع هم به نوعی ادامه داشت، موضوع زمان برگزاری انتخابات مطرح شد که برگزاری مجمع انتخاباتی در بهار و پاییز به رأی
گذاشته شد.
باقرزاده درباره آیین‌نامه توضیح داد؛ اینکه روند گرفتن تأیید کمیته بین‌المللی المپیک طول می‌کشد و نباید در تعیین زمان مجمع ریسک کرد. علیپور هم به عنوان عضو هیأت اجرایی پیشنهاد تعویق مجمع را مطرح کرد اما صالحی امیری گفت تأکید او برگزاری مجمع در سریع‌ترین زمان ممکن است.
آرش میراسماعیلی پیشنهاد داد که رأی‌گیری مخفی باشد اما این پیشنهاد رأی نیاورد و در نهایت اعضا با بالا بردن دست رأی دادند.
۱۷ عضو مجمع موافق برگزاری مجمع در بهار بودند که با توجه به ۲۲ نفری که به برگزاری انتخابات در پاییز رأی دادند، این پیشنهاد رأی نیاورد و تصمیم بر تعویق ۶ ماهه انتخابات شد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.