یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

مربیگری در تیم‌های پایه لذتبخش است

آندو: استقلال این فصل دو جام می‌گیرد

آندو: استقلال این فصل دو جام می‌گیرد
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب خبرنگار

آیا استقلال می‌تواند برای اولین بار در تاریخ حضور خود در لیگ برتر صاحب دو جام شود؟ پرسپولیس در سال‌های اخیر موفق شد یک بار در دو جام قهرمان شود و برای نخستین بار در تاریخ حیاتش در لیگ برتر، به اصطلاح دبل کند.

ایران ورزشی - آیا استقلال می‌تواند برای اولین بار در تاریخ حضور خود در لیگ برتر صاحب دو جام شود؟ پرسپولیس در سال‌های اخیر موفق شد یک بار در دو جام قهرمان شود و برای نخستین بار در تاریخ حیاتش در لیگ برتر، به اصطلاح دبل کند. حالا نیز استقلال در وضعیتی است که به این هدف بسیار نزدیک است. آندرانیک تیموریان، بازیکن سابق استقلال که اکنون حرفه مربیگری را آغاز کرده، به دستیابی استقلال به این اهداف خوشبین است. او نیز اعتقاد دارد استقلال از ظرفیت‌های کافی برای دستیابی به دو جام لیگ و حذفی برخوردار است. آیا خواب‌های استقلالی‌ها در فصل جاری تعبیر خواهد شد؟

اخیراً در جشنواره‌ای در شهر مشهد با تیم آکادمی خودت حاضر بودی که نتایج قابل توجهی گرفتی.
جا دارد بار دیگر از مسئولان برگزاری این جشنواره در شهر مشهد تشکر ویژه داشته باشم. واقعاً زحمت کشیدند. از هیأت فوتبال تا شهرداری شهر مشهد همه در این کار بزرگ نقش داشتند. برنامه جذاب و نویی بود. امیدوارم در همه شهر‌ها چنین تورنمنت‌هایی برگزار شود.
در کنار تو خداداد عزیزی، مهدی رحمتی و حسین بادامکی هم در این جشنواره حضور داشتند و تیم‌های خود را به این رقابت آوردند که در نهایت آکادمی تو قهرمان شد.
برای من قهرمانی در این تورنمنت اهمیتی نداشت. فضایی که برای کسب تجربه ایجاد شد مهم بود. البته قهرمانی تیم من نشان داد که بچه‌های با استعدادی را در آکادمی داریم. امیدوارم این بازیکنان آینده درخشانی داشته باشند و بتوانند به فوتبال ایران خدمت کنند. آرزوی سربلندی دارم برای جوان‌های فوتبالیست و امیدوارم همه این بازیکنان روزی در بالاترین سطح بازی کنند.
استقلال هم راه قهرمانی را در لیگ جاری هموار کرده و شرایط ایده‌آلی در جدول دارد.
بازی‌های استقلال را تماشا می‌کنم. استقلال تیم محکمی است و خوب امتیاز جمع می‌کند. رمز موفقیت استقلال همدلی است و با وجود اینکه دو بازیکن کلیدی از خط دفاع جدا شدند اما شما دیدید که نتایج مطلوبی گرفته‌اند. این نشان می‌دهد روحیه خوبی در کانون تیم وجود دارد و بازیکنان بشدت با یکدیگر همدل و هماهنگ هستند. امیدوارم بعد از قهرمانی تیم آکادمی‌ام در جشنواره مشهد، استقلال هم قهرمان شود و دلم شاد شود. برای دیدن قهرمانی استقلال در لیگ لحظه‌شماری می‌کنم.
در جام حذفی هم استقلال اقبال کمی برای قهرمانی ندارد. دیروز در قرعه‌کشی به نساجی برخورد کرد.
اگر استقلال به اعصابش مسلط باشد و اجازه ندهد برخی حاشیه‌‌سازی‌ها در تیم رخنه کند تردید ندارم نه تنها در لیگ بلکه در جام حذفی هم قهرمان خواهد شد. شاید این فصل برای اولین بار بتوانیم دبل کنیم. کاری که در تاریخ لیگ برتر موفق به انجام آن نشده‌ایم. استقلال شانس بالایی برای رسیدن به دو جام دارد به شرطی که فضای ذهنی بازیکنان تا آخر فصل آرام باشد. با توجه به اینکه ما درگیر لیگ قهرمانان آسیا هم نیستیم بهترین فرصت است تا با تمرکز روی جام لیگ و جام حذفی بهترین نتیجه تاریخ لیگ برتر را ثبت کنیم و برای اولین بار در یک فصل دو جام بگیریم.
البته سبک بازی نتیجه‌گرایانه استقلال به دستیابی به این هدف کمک خواهد کرد.
همین‌طور است. تیم‌هایی که نتیجه‌گرا بازی می‌کنند شانس بیشتری برای موفقیت دارند. امیدوارم اتفاقات ناگواری در ادامه لیگ نیفتد. ضمن اینکه یک تذکر جدی باید به بازیکنان استقلال بدهیم. تا روزی که قهرمان لیگ نشدید تصور نکنید که کار تمام شده و به اهداف‌تان رسیده‌اید. بارها اتفاق افتاده که استقلال با وجود اختلاف امتیاز قابل توجه ناگهان موقعیت خود را از دست داده. بازیکنان باید باهوش باشند و هرگز انگیزه خود را از دست ندهند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.