چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

از اختلاف برانکو و کی‌روش تا بسته شدن پنجره

داستــان سیــدجلال از فــرش تا عــرش

داستــان سیــدجلال از فــرش تا عــرش
سعید زاهدیان
سعید زاهدیان خبرنگار

برانکو تصمیم خود را برای فصل جدید گرفته بود؛ سیدجلال حسینی از پلن اصلی بازی پرسپولیس خارج شده بود. برانکو بهار سال 96 به این نتیجه رسیده ‌بود که قلب خط دفاعش را به محمد انصاری و شجاع خلیل‌زاده بسپارد. او آماده انجام این پروژه بود که چند اتفاق مهم رخ داد.

ایران ورزشی - برانکو تصمیم خود را برای فصل جدید گرفته بود؛ سیدجلال حسینی از پلن اصلی بازی پرسپولیس خارج شده بود. برانکو بهار سال 96 به این نتیجه رسیده ‌بود که قلب خط دفاعش را به محمد انصاری و شجاع خلیل‌زاده بسپارد. او آماده انجام این پروژه بود که چند اتفاق مهم رخ داد.
1-رابطه برانکو و کی‌روش شکرآب شد و این دو مربی با هم چالش شدیدی پیدا کردند. دلیل چالش، مصاحبه برانکو در خصوص ملی‌پوشانش بود. برانکو پس از بازگشت بازیکنانش از اردوی تیم‌ملی گفت: «بازیکنانم آماده به اردوی تیم‌ملی می‌روند و ناآماده بازمی‌گردند.» این جمله حسابی کی‌روش را عصبی کرد؛ مفهوم حرف برانکو این بود که سرمربی تیم‌ملی بازیکنان را بد تمرین می‌دهد و کی‌روش اصلاً نمی‌توانست این حرف را تحمل کند. خلاصه دعوا بالا گرفت.
2-سرمربی تیم‌ملی هم به این نتیجه رسیده بود که برای جام‌جهانی روسیه قلب خط دفاع تیمش را به بازیکنان جوان‌تری بسپارد؛ بازیکنانی نظیر پورعلی‌گنجی، مجید حسینی، محمد خانزاده، روزبه چشمی، محمد انصاری و ...! به همین دلیل بود که در دو بازی پایانی مقدماتی مقابل
کره جنوبی در سئول و سوریه در تهران از سیدجلال استفاده نکرد.
3-پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی منطقه غرب باید به مصاف الهلال می‌رفت. برانکو بر اساس پلن و برنامه‌ای که داشت، قلب خط دفاع را به ماهینی و شجاع خلیل‌زاده سپرد و در کمال ناباوری 4 گل از الهلال خورد. وقتی از برانکو درباره بازی ندادن به سیدجلال سؤال شد، سرمربی پرسپولیس مصدومیت را دلیل بازی ندادن به سیدجلال عنوان کرد اما رسانه‌ها می‌نوشتند که سیدجلال مصدوم نیست و برانکو برای رعایت ‌شأن این بازیکن، موضوع مصدومیت را پیش کشیده‌ است. کی‌روش هم که در دو بازی آخر مقدماتی مقابل کره‌جنوبی و سوریه به حسینی بازی نداده بود، در بازی‌های دوستانه و اردوهای تیم‌ملی مدام این مدافع را دعوت می‌کرد تا سیدجلال به بهانه‌ای تازه برای داستان لجبازی مربیان تبدیل شود.
4-هم برانکو و هم کی‌روش به این نتیجه رسیده بودند که سیدجلال را از ترکیب خود خارج کنند اما بسته شدن پنجره در آستانه بازی با الهلال، مصدومیت بازیکنانی نظیر ماهینی، محمد انصاری، ربیع‌خواه و از همه مهم‌تر دعوای برانکو- کی‌روش و تغییر مربی در پرسپولیس باعث شد تا سیدجلال لااقل تا نزدیک جام‌جهانی در تیم‌ملی بماند تا برانکو از سوی هواداران تحت فشار باشد که بازیکن ملی‌پوش را در ترکیب بگذارد. البته سیدجلال هم در این مدت، از اختلاف برانکو-کی‌روش و دو بار بسته شدن پنجره در فصل‌های مختلف نهایت استفاده را برد و گل‌های مهم و سرنوشت‌ساز زد که در قلب هواداران جایگاه ویژه‌ای پیدا کند و اما این روزها که در اوج ناآمادگی قرار دارد، هم یحیی مجبور به استفاده از این بازیکن شود. البته امکان دارد این آخرین فصل همکاری او و پرسپولیس باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.