شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

آنتونیو کونته: از کار کردن در تاتنهام لذت می برم؛ هری کین می تواند بهترین مهاجم جهان شود

آنتونیو کونته: از کار کردن در تاتنهام لذت می برم؛ هری کین می تواند بهترین مهاجم جهان شود
یاسین معصومی
یاسین معصومی

آنتونیو کونته معتقد است بازی مقابل منچسترسیتی برای هیچ تیمی آسان نیست و سیتیزن ها بهترین تیم دنیا با بهترین سرمربی دنیا هستند.

به گزارش ایران ورزشی، آنتونیو کونته در این کنفرانس خبری در مورد مصدومان تیمش گفت:

در مورد رایان سسنیون خبرهای بدی داریم. او دچار مصدومیت عضلانی شده و شاید تا بعد از بازی های ملی او را در اختیار نداشته باشیم. در مورد اسکیپ و تانگانگا، باید صبر کنیم. آن ها هنوز آماده نیستند.
در مورد وضعیت چلسی نظرتان چیست و توماس توخل چگونه واکنش نشان خواهد داد؟

حقیقتش من فقط در مورد آن شنیده ام. امروز صبح ما تمرین داشتیم. این وضعیت آسان نیست. حقیقتش باعث تاسف نیز هست چون من سابقه حضور در چلسی به عنوان سرمربی را دارم و دو فصل از حضور در این باشگاه لذت بردم. همچنین دو جام با آن ها کسب نمودم و در این باشگاه کار کردم. شنیدن چنین وضعیتی باعث تاسف و ناراحتی است. این شرایط نه برای بازیکنان و نه برای توماس توخل، نه برای هواداران و در کل برای هیچ کسی در باشگاه چلسی آسان و ساده نیست.

صادقانه بگویم امیدوارم در کل وضعیت پیش آمده بین روسیه و اوکراین به پایان برسد و به صلح برسند زیرا این بسیار مهم است. سپس اتفاقات دیگری که به دنبال این جنگ و درگیری رخ داده است، حل و فصل شود. فکر می کنم این اتفاقات درست نیست. بهترین ها را برای چلسی آرزو می کنم چون در این باشگاه کار کردم، دو فصل آن جا لذت بردم. قطعاً عاشق تیم و باشگاهی هستم که در گذشته در آن کار کرده ام. هر تیمی را که قبلاً در آن کار کرده ام دوست دارم. امیدوارم بهترین ها برای آن ها اتفاق بیافتد.
برخی از افراد می گویند شما فرد مناسبی برای هدایت منچستریونایتد نیستید. چرا مردم به شما شک دارند؟

صادقانه بگویم، فکر می کنم زمانی که منچستریونایتد تصمیم به اخراج سولسشر گرفت، من با تاتنهام قرارداد بستم. از انجام این کار لذت بردم زیرا در آن لحظه، این وضعیت و کار کردن در باشگاهی مدرن با استادیوم و زمین تمرینی فوق العاده و با وظیفه بزرگی برای تلاش برای ساختن چیزی مهم و تیمی رقابتی برای آینده را برای خود بسیار خوب دیدم. سپس با تاتنهام قرارداد بستم و اخراج سولسشر پس از پیوستن من به تاتنهام اتفاق افتاد اما حقیقتش، من روی کارم در تاتنهام بسیار متمرکز بودم و هستم. در حدی که این اخبار را نخواندم. زمان حال برای من تاتنهام است. از کار کردن با این باشگاه و بازیکنان بسیار لذت می برم و در تلاشیم پیشرفت کنیم، سطحمان را بالا ببریم و این هدف من در حال حاضر است. تکرار می کنم، از کار کردن در تاتنهام لذت می برم.
هری کین گفت شما رشته های بیشتری به کمان او اضافه کرده اید. چگونه روی عملکرد او تاثیر داشتید؟

فکر می کنم هر بازیکنی از زمانی که فوتبال بازی کردن را آغاز می کند تا زمان خداحافظی از فوتبال، امکان پیشرفت دارد. تمام بازیکنان خوش شانس هستند که این فرصت را دارند زیرا در طول دوران حرفه ای تان، شما می توانید تجربه های بسیار زیاد و متفاوتی داشته باشید، چیزهای زیادی یاد بگیرید و چمدان خود را پربارتر کنید. در مورد هری، ما در مورد مهاجمی در کلاس جهانی صحبت می کنیم. بسیار خوش شانسم که بازیکنی مانند او را در اختیار دارم و با او کار می کنم چون همیشه گفته ام، در مورد بازیکن و در عین حال شخص فوق العاده ای صحبت می کنیم. او همیشه برای کار کردن در دسترس است، سخت تلاش می کند و الگویی برای سایرین است. او هر روز تمایل، انگیزه و شوق خود برای پیشرفت را نشان می دهد و سعی می کند قوی تر و قوی تر شود. فکر می کنم او می تواند بهترین مهاجم جهان شود.
از شکست منچستریونایتد مقابل منچسترسیتی چه چیزی فهمیدی و انتظار واکنشی از سوی منچستریونایتد را دارید؟

اول از همه این که بازی کردن مقابل منچسترسیتی برای هیچ تیمی آسان نیست. من منچسترسیتی را در حال حاضر بهترین تیم دنیا می دانم. آن ها بهترین سرمربی دنیا و بازیکنانی فوق العاده را دارند که سال هاست در کنار هم کار می کنند. بازی کردن مقابل منچسترسیتی و امتیاز گرفتن از این تیم ساده نیست. برای منچستریونایتد، تاتنهام، لیورپول، چلسی، برای هر تیمی وضعیت در مقابل منچسترسیتی همین است.
در نیمه اول منچستریونایتد نیز بازی خوبی ارائه کرد چون جنگندگی زیادی داشتند و سعی کردند منچسترسیتی را تحت فشار بگذارند اما این کافی نبود. در نیمه دوم ادامه پرسینگ از بالا، تحت فشار گذاشتن حریف و حفظ جنگندگی نیمه اول، برای منچستریونایتد بسیار سخت بود. سپس منچسترسیتی از ویژگی های بازیکنان خود بهره برد و سه امتیاز را کسب کرد. اما من به این گوش کردم که پپ گفت «این شاید بهترین بازی ای بود که ما انجام دادیم». او این را گفت که این بهترین سطحی بود که منچسترسیتی با او به آن رسید. این یعنی منچسترسیتی بازی فوق العاده ای انجام داد و منچستریونایتد تلاش کرد تا بهترین عملکردش را داشته باشد. اما مطمئناً باز هم می گویم، منچسترسیتی تیمی است که بازی مقابل آن کار ساده ای نیست.
در مورد وضعیت اسکیپ نگرانید؟ مطمئنید او را پیش از پایان فصل در اختیار خواهید داشت؟

بله. قطعاً کمی نگرانم چون همه چیز با درد کشاله ران آغاز شد و حال الان، در مورد دو ماه یا دو ماه و نیم دوری او از میادین صحبت می کنیم. من هافبک های زیادی در اختیار ندارم. رودریگو بنتانکور، پیر امیل هویبرگ، اسکیپ و وینکس. این که مدت زیادی اسکیپ را در اختیار نداشته باشیم ساده نیست و باید امیدوار باشم که دیگر در خط هافبک مصدومیتی نداشته باشیم.
مصدومیت سسنیون مجدداً از ناحیه همسترینگ است؟

بله ما در مورد یک مشکل جدید صحبت نمی کنیم. در مورد وضعیتی صحبت می کنیم که متاسفانه دائماً تکرار می شود. نه تنها در این فصل، بلکه در گذشته نیز همین طور بوده است. قطعاً ما باید با تیم پزشکی راه حلی برای کمک به بازیکن پیدا کنیم. او از نظر جسمانی بسیار قدرتمند است و گاهی شاید قوی بودن زیاد از نظر جسمانی، به جای این که برای بدنتان خوب باشد، برای آن مشکل ساز شود. اگر از حدی که بدنت می تواند متحمل شود بسیار قوی تر باشی، مشکل ایجاد می شود و صحبت در مورد آن سخت است زیرا در مورد علم صحبت می کنیم. قطعاً بسیار ناامیدیم. امیدوارم بهترین راه حل برای کمک به او را پیدا کنیم تا دیگر مصدومیت های زیادی نداشته باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.