دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

توماس توخل: تا وقتی پیراهن کافی و اتوبوسی برای سفر داشته باشیم، سخت رقابت خواهیم کرد

توماس توخل: تا وقتی پیراهن کافی و اتوبوسی برای سفر داشته باشیم، سخت رقابت خواهیم کرد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

توماس توخل معتقد است بهترین راه برای مقابله با شرایط فعلی، کسب پیروزی و حفظ باور و اعتماد خود است.

به گزارش ایران ورزشی، توماس توخل در مورد این که چلسی با توجه به تحریم ها امکان تمدید قرارداد یا خرید بازیکن ندارد و آیا در این شرایط می توان کار کرد یا خیر، توضیح داد:

شاید الان برای صحبت در مورد این موضوع خیلی زود باشد. من دقیقاً نمی دانم که قوانین در این شرایط فعلی چیست و فکر می کنم همان طور که در بیانیه باشگاه اعلام شد، مذاکرات و صحبت هایی در مورد مجوز داده شده به باشگاه انجام خواهد شد. باید ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد. الان برای من خیلی منطقی نیست که در مورد این وضعیت نظری بدهم و چشم اندازی از تابستان آینده ارائه کنم. به همه کسانی که در باشگاه و همچنین دولت بریتانیا مسئول هستند اعتماد دارم تا راه حلی برای این مسئله پیدا کنند. راه حلی که به ادامه فصل ما و همچنین انجام کارهای مان در تابستان کمک کند. فکر می کنم این کاری است که ما الان می توانیم انجام دهیم. همه ما از خبرها سورپرایز شدیم و برای نظر دادن در مورد تابستان زود است.
با توقف همکاری با اسپانسر اصلی پیراهنتان یعنی ThreeUK، جلوی پیراهن تیم خالی می ماند و آیا از این وضعیت برای انتشار پیام صلح یا چیزی مانند آن استفاده خواهید کرد؟

ما همیشه می توانیم پیامی برای صلح داشته باشیم. این هرگز نمی تواند پیام اشتباهی باشد. شاید الان نگرانی ما این است که پیراهن کافی برای بازی تحت این تحریم ها را پیدا کنیم اما تا وقتی که پیراهن کافی و اتوبوسی برای سفر داشته باشیم، آن جا خواهیم بود و سخت رقابت خواهیم کرد. این چیزی است که همه می توانند از آن مطمئن باشند و همان چیزی است که از خودمان می خواهیم. وقتی در طوفانی بزرگ گیر کرده اید، کنار هم و قوی می مانید و از آن گذر می کنید. اما پیام های صلح هرگز نمی توانند اشتباه باشند.

آیا بازی یکشنبه از آن دسته بازی هاست که افراد بی طرف با توجه به مالکیت دو باشگاه، دوست ندارند هیچ یک از این دو تیم پیروز شوند؟

شاید اما من اهمیتی نمی دهم. از خودمان می خواهم که پیروز شویم. بازی سختی خواهد بود چون نیوکاسل بسیار قدرتمند است. این نیوکاسلی متفاوت است و آن ها نتایج خوبی کسب کرده اند. در نتیجه انتظار بازی بسیار سختی را دارم. متاسفم اما اهمیت زیادی به تماشاگران بی طرف و این که چه فکری می کنند، نمی دهم. در نهایت همه می خواهند از تماشای بازی ها لذت ببرند و سرگرم شوند و ما برای همین اینجا هستیم. در حال حاضر ما سعی می کنیم تا تمرکز داشته باشیم و نگرشمان را در مسیر درست نگه داریم. بازیکنان این کار را به شکلی بسیار قابل توجه انجام می دهند و به این مسئله در بازی یکشنبه نیاز داریم.
با توجه به شرایط فعلی، نمی توانید قرارداد سزار آزپیلیکوئتا، آنتونیو رودیگر و آندریاس کریستنسن را تمدید کنید. در مورد این مسئله به خاطر عجیب بودن وضعیت با آن ها صحبت خواهید کرد؟

بله، این مسئله امروز صبح تغییر کرد اما ما باید برای بازی آماده شویم. مطمئن نیستم که من فرد درست و مناسبی برای صحبت در مورد این مسائل باشم چون اطلاعات کاملی ندارم و همان طور که باشگاه گفت، در مورد مجوزها در حال صحبت با دولت هستیم. باید ببینیم چه اتفاقی می افتد. در مقطعی به خودم اجازه می دهم یک مربی فوتبال و مدیر تیم اصلی باشم. این وضعیت به کل باشگاه مربوط می شود. این وضعیت تیم زنان و آکادمی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین مطمئناً فکر نمی کنم که من مهم ترین و بهترین فرد برای دخالت در این قضیه باشم. این شرایط ما را متواضع می کند. من از بازی کردن مقابل نوریچ بسیار خوشحال بودم. وقتی گفتم اگر پیراهن کافی داشته باشیم برای بازی ها آن جا خواهم بود، منظورم همین بود. من با بهترین روحیه ممکن آن جا خواهم بود زیرا عاشق این بازی هستم.
بهترین راه برای بازیکنان شما برای مصون ماندن از تمام این بحث های تحریم و مجوز، ادامه دادن به کسب پیروزی است؟

ادامه کسب پیروزی همیشه بهترین راه است. همچنین برای ما شاید این کار در این لحظات و با وجود سر و صداهای پیش آمده، کمی سخت تر باشد. بعضی از بازیکنان احساس عدم اطمینان خواهند کرد. برخی ممکن است کمی ترسیده باشند. بعضی نگران خواهند شد. طبیعی است. و مسئله فقط بازیکنان نیست. افراد زیادی در بین کارکنان باشگاه داریم که شاید آن ها نیز نگران، ترسیده یا نامطمئن باشند. به همین خاطر بسیار مهم است که به اعتماد و باور خود ادامه دهیم. به خودمان تکیه می کنیم و در نهایت به خودمان اجازه می دهیم کسانی باشیم که از ورزش حفاظت می کنند چون ما باعث این شرایط نشدیم و نمی توانیم وضعیت را حل و فصل کنیم. این مسئله همچنین به ما آزادی می دهد تا در نهایت همچنان از کارمان لذت ببریم و مسئولیت گذاشتن تمام توانمان برای تیم را ادامه دهیم. این همان کاری است که می کنیم و من خوشحالم که هنوز می توانیم عملکرد خوبی داشته باشیم و نتیجه بگیریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.