شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

فوتبال به تو بدهکار ماند

فوتبال به تو بدهکار ماند
علی جوادی
علی جوادی سردبیر روزنامه ایران ورزشی

مرتضی قنبرپور روز پنجشنبه چهره در نقاب خاک کشید. او را همه کارشناسان فوتبال ایران می‌شناسند؛ همه آنها که با تاریخ تیم فوتبال سایپا و دلیل قد کشیدنش در فوتبال کشور آشنایی دارند. قنبرپور نقشی غیر قابل انکار در صعود سریع سایپا از دسته سوم تهران تا قله فوتبال ایران داشت و اگر حالا اینقدر ناشناس باقی مانده به دلیل جفایی است که در حق او شده. سال 75 که برای سایپا بازی می‌کردم، همه عشق او به سایپا را از نزدیک دیدم.

ایران ورزشی - مرتضی قنبرپور روز پنجشنبه چهره در نقاب خاک کشید. او را همه کارشناسان فوتبال ایران می‌شناسند؛ همه آنها که با تاریخ تیم فوتبال سایپا و دلیل قد کشیدنش در فوتبال کشور آشنایی دارند. قنبرپور نقشی غیر قابل انکار در صعود سریع سایپا از دسته سوم تهران تا قله فوتبال ایران داشت و اگر حالا اینقدر ناشناس باقی مانده به دلیل جفایی است که در حق او شده. سال 75 که برای سایپا بازی می‌کردم، همه عشق او به سایپا را از نزدیک دیدم. نه برای تیم که برای کارگران کارخانه هم پدری و برادری می‌کرد. بعدها که فوتبال را کنار گذاشتم و جدی‌تر به رسانه پرداختم، تلاش فراوانی می‌کرد به من یادآوری کند در حق برادر کوچکش مصطفی جفا شده. مدام می‌گفت «این پسر خیلی برای فوتبال زحمت کشید؛ اما به حقش نرسید» فارغ از آنکه خود بزرگترین قربانی بی‌مهری و بی‌معرفتی فوتبال بود.
مرتضی قنبرپور نجیبانه و بی‌ادعا برای فوتبال زحمت کشید و بارها مورد بی‌مهری قرار گرفت؛ اما دم نزد. او رفت در حالی که فوتبال خیلی بدهکارش بود.
مصطفی که نجابت و صبر را از بزرگترش آموخته دیروز به من گفت: فوتبال به او بدهکار ماند... من می‌نویسم: آقا مرتضی که رفت. فوتبال بدهکار مصطفی و دیگر نجیبان باقی نماند. «آقا»هایی که برای ماندن و دیده شدن و قراردادهای میلیاردی، فریاد نمی‌زنند؛ چون شیوه به هم زدن بازی و بلوا را نمی‌دانند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.