شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱

یورگن کلوپ: ماتیپ به عنوان بهترین بازیکن ماه؟ به اندازه قهرمانی کارابائو کاپ جشن گرفتیم

یورگن کلوپ: ماتیپ به عنوان بهترین بازیکن ماه؟ به اندازه قهرمانی کارابائو کاپ جشن گرفتیم
یاسین معصومی
یاسین معصومی خبرنگار

روز گذشته جوئل ماتیپ با اعلام سایت لیگ برتر انگلیس، بالاتر از چه آدامز، رایان فریزر، هری کین، بن می و ویلفرد زاها به عنوان بهترین بازیکن ماه فوریه 2022 لیگ برتر انگلیس انتخاب شد. اما گویا به نظر می‌رسد کسی در لیورپول انتظار چنین چیزی را نداشته و همه افراد حاضر در این باشگاه علاوه بر اینکه خوشحال شدند، بسیار شوکه هم نیز شدند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، یورگن کلوپ در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل برایتون، در مورد جو تیم پس از با خبر شدن از انتخاب شدن جوئل ماتیپ به عنوان بهترین بازیکن ماه فوریه لیگ برتر صحبت کرده است. یورگن کلوپ در اینباره گفت:

قبل از برگزاری تمرین، ما جلسه‌ای داشتیم و در آن زمان همه از این موضوع خبردار نبودند. من زمانی متوجه آن شدم که تیاگو آلکانترا یک عکس در گروه فرستاد. من دیدم که او جایزه را در دستان خود دارد و پرسیدم آیا این واقعی است؟ سپس چیزی شبیه به جشن بعد از قهرمانی کارابائو کاپ رخ داد. واقعا باحال بود. جوئل یک چهره بسیار بسیار مشهور در تیم است. واضخ است که (نام) او زیاد تیتر نمی‌شود و من نیز چندین بار گفته‌ام که به جوایز انفرادی بازیکنان، زیاد علاقه‌ای ندارم. اما آن را درک می‌کنم. اگر کسی بود که باید این جایزه را به دست می‌آورد، منطقی بود که برای یک‌بار هم که شده آن شخص جوئل باشد. این واقعا عالی است.
کلوپ سپس از خبرنگاران حاضر در کنفرانس در مورد روند انتخاب بهترین بازیکن ماه لیگ برتر سوال کرده و گفت:

  چه کسانی رای می‌دهند؟ مردم یا یک هیئت داوران؟ آیا کسی این را می‌داند؟ البته که ببخشید که چنین سوالی را می‌پرسم. شما واقعا نمی‌دانید که چه کسی رای می‌دهد، مادرش رای داده؟ لیگ برتر چنین چیزی را انتخاب می‌کند؟ من اغلب از آن‌ها انتقاد می‌کنم اما باید بگویم تصمیمات بدتری نیز تاکنون گرفته‌اند.
کلوپ در ادامه در مورد ویژگی‌های شخصیتی جوئل ماتیپ و دست کم گرفته شدنش، صحبت کرد. کلوپ در اینباره گفت:

  باور کنید، اگر یک نفر در این سیاره وجود داشته باشد که به این موضوع که ما او را دست کم می‌گیریم اهمیت ندهد، آن شخص جوئل ماتیپ است. راستش را بخواهید او احتمالا تا الان حتی متوجه این موضوع هم نشده است. او تنها با بودن در کنار پسر‌هایش و فوتبال بازی کردن، لذت می‌برد. جوئل واقعا انسان باهوشی است. اما نه به این دلیل که او فکر می‌کند باید متفاوت باشد. به همین خاطر همه از دریافت جایزه توسط او خوشحال شدند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.