جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱

داسیلوا، سورپرایز بازی با نفت

استقلالی‌ها: قراردادش را تمدید کنید!

استقلالی‌ها: قراردادش را تمدید کنید!
رضا حمیدی
رضا حمیدی خبرنگار

صید برزیلی استقلال در همان بازی نخست توانست چشم‌ها را به سمت و سوی خود خیره کند. بازیکنی با قد بلند، سری تراشیده و اندامی که آماده نشان می‌دهد.

ایران ورزشی - صید برزیلی استقلال در همان بازی نخست توانست چشم‌ها را به سمت و سوی خود خیره کند. بازیکنی با قد بلند، سری تراشیده و اندامی که آماده نشان می‌دهد.
نمایش رافائل داسیلوا در بازی نخست با استقلال درست برخلاف آن چیزی است که در باشگاهش الفیصلی عربستان پشت سر گذاشت. او به گونه‌ای از این باشگاه جدا شد که عملاً در لیست مازاد قرار داشت و هرگز نتوانسته بود عملکرد مطلوبی از خود بجا بگذارد. حاصل حضور او در ترکیب الفیصلی باخت‌های پی در پی و شرایطی کاملاً ناامید کننده بود اما انگار داسیلوا می‌خواهد سرنوشت متفاوتی را در استقلال رقم بزند و در باشگاهی که اکنون مدعی اول قهرمانی است روزهای جدیدی را در کارنامه ورزشی خود به ثبت برساند. داسیلوا به حدی در بازی با صنعت نفت آبادان مطمئن و با اعتماد به نفس در قلب خط دفاع استقلال حاضر شد که تحسین کارشناسان استقلالی را برانگیخت. علاوه بر تمجید‌هایی که از سوی رسانه‌ها شد شاهین بیانی نیز این بازیکن را با چنین جملاتی ستود: «مهمتر از برد دیروز مقابل نفت آبادان شکل بازی سیلوا بود، حتم بدانید ضعف خط دفاع استقلال در سال‌های گذشته با حضور سیلوا برطرف خواهد شد. حتی در زمان استراماچونی هم این مشکل وجود داشت و تیم استقلال با وجودی که خوب بازی می‌کرد از نبود یک مدافع با تجربه ضربه می‌خورد ولی حالا مجیدی یک مهره با تجربه در اختیار دارد که می‌تواند از او در خط دفاعی استفاده کند.»
اما آیا حقیقت داسیلوا همین بازی با صنعت نفت آبادان است؟ شاید این سؤال ذهن سرمربی استقلال را هم درگیر خود کند تا با وسواس بیشتر به سراغ انتخاب ترکیب اصلی تیمش در دربی برود.
استقلال پنجشنبه هفته جاری رخ در رخ رقیب دیرینه‌اش قرار می‌گیرد و در این بازی دیگر چشمی و دانشگر غایب نیستند که او دغدغه‌ای بابت بازی گرفتن از مردانش در پست دفاع میانی داشته باشد. دست مجیدی کاملاً باز است و او حالا داسیلوا را هم که از اولین آزمون با استقلال سربلند بیرون آمده درکنار خود دارد تا با آرامش بیشتری ترکیب بازی با پرسپولیس را انتخاب کند. داسیلوا به حدی مطمئن ظاهر شده که حتی ممکن است سرمربی استقلال را به سمت بازی با دفاع سه نفری نیز پیش ببرد.
تصمیمی که بعد از جدایی یزدانی و مرادمند دیگر از سوی سرمربی استقلال اتخاذ نشد و او تیمش را با آرایش دفاع چهار نفره راهی لیگ کرد. درخشش داسیلوا در قدم اول اما موجب می‌شود مجیدی بازهم به این آرایش تاکتیکی فکر کند و احتمالاً این برزیلی را در کنار عارف غلامی و محمد دانشگر در پست دفاع تیمش قرار دهد و از روزبه چشمی به عنوان یک گزینه جانشین و یا در خط میانی بهره بگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.