دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

قضاوت سطحی از اولین نمایش خریدهای پرسپولیس

هیچ کدام ناامیدمان نکردند

هیچ کدام ناامیدمان نکردند

محمدقراگزلو/ پرسپولیس در بازگشت به لیگ قهرمانان و بازی تعیین‌کننده مقابل التعاون با چهره‌ای جدید پا به ورزشگاه EDUCATION CITY گذاشت. اگر تعاون با دو خارجی تازه‌وارد به مصاف سرخ‌ها آمده بود و می‌شد بقیه ترکیب این تیم را حدس زد ولی یحیی 5 بازیکن جدیدش را به زمین فرستاد و مطابق پیش‌بینی‌ها نیمی از تیمش را تغییر داد.
مطابق انتظار با حضور 5 بازیکن جدید در ترکیب اصلی که کمتر از دو هفته از حضورشان در پرسپولیس می‌گذشت نیمه نخست هیچ چیز سر جای خودش نبود و تیم در حمله خالی از برنامه، کار ترکیبی و خلاقیت و در دفاع از هم گسیخته و ناموزون به نظر می‌رسید.
تیم یحیی خوش‌شانس بود که در اوج این لجام گسیختگی و ناهماهنگی گلی دریافت نکرد تا در نیمه دوم همچنان امیدوار به صعود باشد. اتفاق همین هم شد و با بهتر شدن شکل تیم در دفاع و حمله، التعاون در زمین خودش محبوس شد تا اینکه گل سرنوشت‌ساز از راه رسید و پرسپولیس به سه امتیاز ارزشمند دست یافت.
گل‌محمدی در این مسابقه 5 بازیکن تازه‌وارد را در ترکیب اصلی قرار داد و یکی را هم به عنوان نفر تعویضی به زمین فرستاد. علی شجاعی تنها بازیکن تازه‌وارد تیم به لیست این مسابقه راه پیدا نکرد چرا که به لحاظ بدنی عقب‌تر از سایر نفرات تیم است اما بعد از نمایش اول در مورد خریدهای پرسپولیس می‌توان تا حدودی قضاوت کرد هر چند این بازی به لحاظ زمان کوتاه حضور این بازیکنان در تمرینات و حضور در تنها یک مسابقه تدارکاتی، یک قضاوت سطحی و اولیه درباره آنها خواهد بود و تنها عملکردشان در این نود دقیقه بررسی شده است:
 
حامد لک: خب طبیعتاً همه نمایش او را دیده‌اند و به عبارتی می‌توان گفت لک خیلی زود جای خود را در دل هواداران باز کرده چرا که در یک مسابقه فینال‌گونه نمایش مثبتی داشت و دو سه بار دروازه تیمش را نجات داد تا پرسپولیس را در بازی نگه دارد. نمایش لک در این بازی درست بود اما نباید او و کادر فنی را ذوق‌زده کند چرا که روزهای سختی در انتظار این دروازه‌بان خواهد بود. لک همچنین باید اضافه کاری‌هایش در زمین را فراموش کند؛ کاری که یک بار در اواخر مسابقه انجام داد و بی‌دلیل خودش را روی زمین انداخت.
 
سعید آقایی: مدافع چپ آذری پرسپولیس در نیمه اول شروع بدی نداشت اما کم کم مشخص شد بین او و شجاع ارتباط درستی وجود ندارد. آقایی همچنین نتوانست با احسان پهلوان همکاری داشته باشد و تنها چند ارسال مواج داشت که چشم بسته انجام شد. او در نیمه نخست دو بار مقابل هافبک حریف وا داد و نزدیک بود تیمش بهای سنگینی بپردازد اما در نیمه دوم شرایط بهتری پیدا کرد و در مجموع نمایش ناامید‌کننده‌ای نداشت.
میلاد سرلک: اوایل مسابقه زیاد در جریان بازی نبود و به نظر می‌رسید نه می‌تواند از خط دفاع توپ بگیرد و به خط جلو برساند، نه ارتباط و همکاری خوبی با احمد نوراللهی داشت اما کم‌کم شرایط برای او هم بهتر شد. سرلک در نیمه دوم در حفظ و چرخش توپ و محاصره کردن حریف نقش بهتری ایفا کرد هر چند باید خیلی بهتراز اینها باشد تا بتواند همچنان کامیابی‌نیا را روی نیمکت نگه دارد.
احسان پهلوان: از او توقع بیشتری می‌رفت چرا که در بازی تدارکاتی با شهر خودرو کادر فنی را امیدوار کرده بود. پهلوان در نیمه نخست در جریان بازی نبود و تقریباً تمام کارهای ترکیبی و اقدامش برای حمله ناکام ماند. او در مواقعی که در موقعیت یک کار ویژه قرار می‌گرفت برای شوت زدن و دادن یک پاس تعیین‌کننده اعتماد به نفس لازم را نداشت هر چند ناهماهنگی‌ها بیشتر مانع خراب شدن ایده‌هایش می‌شد. در نیمه دوم به نظر می‌رسید پهلوان تعویض شود اما یحیی، بشار را بیرون کشید و پهلوان هم زمانی که نیاز به حفظ توپ بود مثبت بازی کرد.
 
عیسی آل کثیر: در نیمه نخست که پرسپولیس هیچ چیز برای ارائه نداشت می‌شد آل کثیر را مؤثرترین بازیکن تیم در فاز حمله دانست. هر چند او شوت به چارچوب نداشت و موقعیت خطرناکی خلق نکرد اما هم چند فرار خوب داشت هم یکی دو پاس خلاقانه داد هم در چند نوبت سعی کرد با ضربات غافلگیر‌کننده دروازه حریف را باز کند. یک بار هم که فرار و شوکش به دفاع حریف موقعیتی نصیب امیری کرد که وحید به موقع نرسید. در مجموع آل کثیر نمایش امیدوار‌کننده‌ای داشت آن هم وقتی بدانیم ناهماهنگی‌ها امکان رسیدن توپ به خط حمله را بسیار کم کرده و خود مهاجمان باید کاری می‌کردند.
 
آرمان رمضانی: مطابق انتظار برای بیست دقیقه پایانی و پلن B به بازی رفت تا بلکه پرسپولیس با سانتر از جناحین، اوت‌های بلند و بازی مستقیم کاری انجام دهد اما با گل شجاع دیگر نیاز به فعالیت چندان او در باکس جریمه حریف نبود چرا که پرسپولیس عقب رفت و مشغول حفظ گل زده‌اش شد و توپ چندانی به رمضانی نرسید.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.