سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱

پایان یک شایعه؛ عابدزاده به اردوی تیم ملی می‌آید

پرواز امیـــر به سئـــول

پرواز امیـــر به سئـــول
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

امیر عابدزاده آنقدر برای پونفرادینا مهره‌ای کلیدی و مؤثر بوده که بولو، سرمربی این تیم هرگز نمی‌تواند ترکیب آرمانی‌اش را بدون حضور او ترسیم کند.

به گزارش ایران ورزشی؛  امیر عابدزاده آنقدر برای پونفرادینا مهره‌ای کلیدی و مؤثر بوده که  بولو، سرمربی این تیم هرگز نمی‌تواند ترکیب آرمانی‌اش را بدون حضور او ترسیم کند. یک بررسی گذرا پیرامون دیدارهایی که امیر به علت حضور در اردوی تیم ملی ایران از دست داده، نشان می‌دهد که پونفرادنیا تا چه حد متضرر شده و چه امتیازهایی را از دست داده است. عابدزاده این فصل در 5 بازی پونفرادینا غیبت داشته که نتیجه‌اش تنها کسب یک امتیاز از سوی این تیم بوده است. 2 شکست 2 بر یک و 2 بر صفر مقابل تنه‌ریف، شکست 2 بر صفر برابر اوویه‌دو، باخت یک بر صفر در تقابل با بورگس و تساوی یک-یک با رئال سوسیه‌داد ب، نتایجی است که پونفرادینا در غیاب امیر گرفته است. لوئیس گارسیا، دروازه‌بان کلمبیایی که به جای امیر درون دروازه پونفرادینا ایستاده، کلین‌شیتی به‌نام خود ثبت نکرده و 8 بار هم دروازه‌اش باز شده است.
به همین خاطر و بعد از قطعی شدن صعود تیم ملی ایران به جام جهانی 2022 بود که بولو، سرمربی پونفرادینا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که دوست دارد در ادامه مسیر صعود به لالیگا، امیر عابدزاده را در اختیار داشته باشد. او در این مصاحبه به تمجید از دروازه‌بان ایرانی تیمش پرداخت و تأکید کرد که او بازیکنی کلیدی و بدون جانشین در ترکیب تیمش است. آمار امیر هم این نکته را به وضوح نمایان می‌کند. او در 26 دیداری که درون دروازه پونفرادینا ایستاده، 25 گل خورده و توانسته سیوهایی مهم و فراوان را در هر بازی به‌نام خود ثبت کند و دروازه پونفرادینا را نجات بدهد. به همین دلیل هم هست که سرمربی پونفرادینا اصرار دارد تا به هر قیمتی، امیر را در ترکیب پونفرادینا حفظ کند و او را به اردوی تیم ملی ایران نفرستد.
پونفرادینا از 31 بازی، 50 امتیاز به دست آورده و در جایگاه پنجم جدول رده‌بندی ایستاده. با حفظ همین روند کنونی، این تیم می‌تواند راهی پلی‌ْآف صعود به لالیگا شود و بخت خود را برای حضور در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی در اسپانیا بیازماید. برای رسیدن به این هدف و البته حفظ نتایج کنونی، نیاز است پونفرادینا با تمام قوا به مصاف رقبا برود. با این حال اردوی تیم ملی ایران هم در آستانه آغاز است و عابدزاده یکی از بازیکنان کلیدی دراگان اسکوچیچ هم محسوب می‌شود. با توجه به اینکه سگوندالیگا در فیفادی هم برگزار می‌شود، پونفرادینا باید مقابل حریفان بازی کند و تیم ملی هم به ملاقات کره‌جنوبی و لبنان برود.
صحبت از این بود که پونفرادینا برای هفته‌های آینده هم عابدزاده را در اختیار داشته باشد و او به اردوی تیم ملی نیاید اما به نظر می‌رسد این اتفاق رخ نداده و عابدزاده سرحال و قبراق و بعد از کلین‌شیتی ویژه در زمین مالاگا به ایران می‌آید تا برابر کره‌جنوبی هم از دروازه تیم ملی محافظت کند. او که در تیم ملی تنها یک گل دریافت کرده و بارها کلین‌شیت کرده، انتخاب اول دراگان اسکوچیچ برای بازی با کره‌‌جنوبی درون دروازه است. به همین خاطر، امیر بعد از بازی هفته آینده مقابل ایبار صدرنشین به اردوی تیم ملی در سئول ملحق می‌شود و فقط بازی پونفرادینا برابر میراندس را از دست می‌دهد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.