جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱

دیدار وزیر ورزش با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام

ایران میزبان پرورش اندام قهرمانی جوانان جهان شد

ایران میزبان پرورش اندام قهرمانی جوانان جهان شد
یاسین معصومی
یاسین معصومی خبرنگار

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در دیدار با رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام تأکید کرد، در جهت مبارزه با دوپینگ باید تلاشی جدی صورت پذیرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، طی نشستی با حضور رافائل سانتونخا رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام و عبدالمهدی نصیرزاده رییس فدراسیون بدنسازی ایران و اصحاب رسانه تفاهم نامه رسمی میزبانی دو رویداد جهانی در سال ٢٠٢٢ به امضا رسید.

با امضای این تفاهم‌نامه میزبانی فیتنس چلنج قهرمانی جهان و پرورش اندام جوانان جهان در سال ٢٠٢٢ به ایران اعطا شد.
به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام در ایران اظهار داشت:

از آقای رافائل سانتونخا و فدراسیون جهانی تشکر می‌کنم که در کنار فدراسیون ایران هستند و از فدراسیون و آقای نصیرزاده حمایت می‌کنند. امیدوارم که مجموعه فدراسیون برنامه‌های مدونی را برای مسابقات داخل و خارج از کشور برنامه‌ریزی کنند.
وی افزود:

دو دیدگاه کلی نسبت به رشته پرورش‌اندام در ایران وجود دارد. یک نگاه بحث عمومی این رشته است که خیلی از مردم کشور برای اینکه فیزیک بدنی مناسب داشته باشند به آن روی می‌آورند. دوم اینکه افراد دیگری هستند که به صورت حرفه‌ای و در بُعد قهرمانی این رشته فعالیت می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد:

ما وظیفه داریم که مباحث آموزشی را به شکل خوب در بین افرادی که به این رشته علاقه دارند، نهادینه کنیم. ورزشکاران علاقه‌مند به این رشته نباید برای رسیدن به شکل مطلوب عجله کنند و به صورت اصولی ورزش خود را ادامه دهند.
سجادی افزود:

با توجه به اینکه فدراسیون ایران این درخواست را دارد که این رشته وارد بازی‌های آسیایی شود، درخواست ما این است که آقای رافائل از رابطه خود استفاده کند و زمینه ایجاد این درخواست را فراهم کند. همچنین نیاز است که جلسات مشترک بین فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی برای کنترل دوپینگ برگزار شود.
رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام نیز در این دیدار اظهار داشت:

باعث خرسندی است که یک قهرمان ملی و شخصیت ورزشی در رأس وزارت ورزش و جوانان ایران قرار دارد و قطعاً این اتفاق ثمرات خوبی برای ورزش ایران در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد:

جوانان رشته ورزشی پرورش اندام را برای خود یک آرمان می‌دادند و برای ما افتخار است که در خدمت همه این ورزشکاران باشیم. در این ورزش همه باید سلامت باشند و همه تلاش ما این است کسانی که در این رشته فعالیت دارند در مسیر درستی گام بردارند.
رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام ادامه داد:

ما از وجود ایرانی‌ها در فدراسیون جهانی بهره می‌گیریم، چون توانایی خوبی دارند. ایران از ظرفیت و توانمندی خوبی برای میزبانی از مسابقات بین‌المللی برخوردار است. کشور ایران متشکل از زبان‌ها و قومیت‌های مختلف است و این باعث می‌شود کسانی که از همه جهان به مسابقات می‌آیند، با این قومیت‌ها و فرهنگ مردم ایران آشنا شوند.
رافائل گفت:

یکی از اعتقادها و اهداف اصلی ما در فدراسیون جهانی کنترل و مبارزه با دوپینگ است و در این راستا هر کاری انجام می‌دهیم و با فدراسیون ایران نیز همکاری خواهیم داشت.
عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی و شهرام عظیمی سرپرست دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان نیز در این جلسه حضور داشتند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.