جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱

رئیس اتحادیه تکواندو آسیا:برای ما مهم فدراسیون است نه شخص

رئیس اتحادیه تکواندو آسیا:برای ما مهم فدراسیون است نه شخص
یاسین معصومی
یاسین معصومی

رئیس اتحادیه تکواندو آسیا گفت: برای ما مهم نیست چه شخصی رئیس فدراسیون باشد برای ما خود فدراسیون مهم است.

به گزارش ایران ورزشی؛ «کی سوک لی» رئیس اتحادیه تکواندو آسیا در نشست خبری مسابقات بین المللی تهران اظهار داشت: به نظر من تکواندوی ایران از نظر فنی خوب بوده اما الان یک مقدار سطحش پایین آمده و باید تلاش کنند که بالا بیایند. در آسیا ایران یکی از قدرتمندترین ها است، اما الان ازبکستان مدال می گیرد و ایران نه. اگر یک مقاحیسه ای در مورد تعداد تکواندوکار در ایران داشته باشیم بیشتر از خیلی از کشورها است. چین و کره هم جمعیت تکواندوکار زیاید دارد اما آنها هم نمی توانند مدال بگیرند. طبیعت به ما درس می دهد، مثلا خورشید همیشه بالا نمی‌ماند و پایین تر هم می آید، بنابراین باید درس بگیریم تا روند رو به رشد داشته باشیم.

وی ادامه داد: بازیکن تمرین می کند اما به او درست یاد نمی دهند و فقط ضربه می زند و امتیاز نمی گیرد. باید از ذهن تان هم استفاده کنید نه فقط فیزیک بدنی ‌ ‌تان. من خودم یکی از تکواندوکارانی در کره بودم که در سال ۶۳ در فستیوال ملی این رشته را شروع کردم و در آن زمان فقط سعی می کردیم از هوگوهایی استفاده کنیم که بدن مان را محافظت کند. ما روی چوب تمرین می کردیم اما الان تشک های استاندارد است. وزن مشخصی نبود و فقط با هم مبارزه می‌کردیم.

رئیس اتحادیه تکواندو آسیا در مورد اینکه خودش اهل شرق آسیا است و چرا کشورهای آن منطقه در مسابقات شرکت نمی کنند، گفت: مشکل اصلی مشکل سیاست است و خیلی از کشورها نمی آیند. چین و چین تایپه نمی آیند و کره هم چون به خاطر مهری که در پاسپورت آنها می‌خورد، نمی توانند به آمریکا سفر کنند، اما در مسابقات کیش چون ویزا نمی خواست، دیدید که آمدند و شرکت کردند.

لی در مورد اینکه چرا اتحادیه جهانی در این قضایا دخالت نمی کند که مشکلی پیش نیاید، عنوان کرد: این مشکل در مسابقات منچستر وجود داشت و اتحادیه جهانی و آسیایی تلاش خود را می‌کند و این مشکل دولت ها است.
وی در مور  اینکه راهکار شما برای افت تکواندو آسیا چیست، عنوان کرد: در حال حاضر به جمع آوری اطلاعات و آنالیز آنها می‌پردازیم که مشکل کجاست.

رییس اتحادیه تکواندوی آسیا در مورد اینکه بعد از حضور ساعی در راس فدراسیون ایران، تعامل آسیا با تکواندوی ایران چگونه خواهد بود، عنوان کرد: وقتی یک کشور اتحادیه می شود، جزو خانواه این رشته است و برای ما مهم نیست که چه شخصی رئیس باشد و ما به شخص نگاه نمی کنیم و فدراسیون مهم است.

وی در خصوص کسب کرسی توسط ایرانی ها گفت: ما نمی توانیم از فرد حمایت کنیم و همه چیز قانون است و باید منصفانه پیش برود. نمی‌توانیم تمایزی قائل شویم و با او مخالفت کنیم. در حال حاضر نیز پولادگر تا سال ۲۰۲۵ نایب رئیس آسیا خواهد بود.

ناظر جهانی تکواندو: سطح آسیا افت نکرده، بلکه کشورهای دیگر رشد کرده‌اند

ناظر فدراسیون جهانی تکواندو گفت: سطح تکواندوی آسیا افت نکرده،  بلکه کشورهای دیگر خیلی رشد  کرده اند.

به گزارش فارس، ماهر ماگابله ناظر فدراسیون جهانی در مورد میزبانی ایران و اینکه این کشور می تواند قهرمانی آسیا و جهان را میزبانی کند، گفت: ایران از تاریخچه خوبی در تکواندو برخوردار است و الان ۴ رویداد را برگزار می‌کند. باید به این نکته هم توجه داشت که رقابت‌ها در شرایط کرونایی و طولانی مدت بوده و سطح مبارزات هم بالا است. اگر بخواهید میزبانی گرند پری یا قهرمانی جهان را میزبانی کنید باید یک پیشنهاد و طرح خوبی را به فدراسیون جهانی ارائه کنید.

وی در مورد مشکلات ویزا برای کشورها جهت حضور در مسابقات گفت: طبق دستورالعمل جدید جهانی میزبان باید تمام کارهای ویزا را انجام دهد و اگر تضمین ندهد، نمی تواند میزبانی بگیرد.

ماگابله در مورد اینکه راهکار شما برای افت تکواندو آسیا چیست، عنوان کرد: در گدشته چین، ایران کره و اردن و تایلند خوب بودند اما از زمانی که این رشته وارد المپیک شد کشورهایی مانند انگلیس با سرمایه گذاری خوب سطح خود را بالا برده اند. البته ما نمی گوییم سطح تکواندوی آسیا افت کرده بلکه کشورهای دیگر خیلی رشد کرده اند.

ناظر فدراسیون جهانی در مورد  اینکه حمایت ها از پاراتکواندو چگونه خواهد بود، عنوان کرد: این روزها تمرکز ما روی پاراتکواندو زیاد شده و در پارالمپیک توکیو نیز برای اولین‌بار شاهد برگزاری مسابقات این رشته بودیم و به دنبال اضافه کردن اوزان تا پنج وزن هستیم. در حال حاضر نیز شاهد افزایش علاقمندان هستیم. قبل از این ورزشکارانی که در پاراتکواندو فعالیت می‌کردند یک مقدار خجالتی بودند، اما الان خیلی بهتر شده و امیدواریم برای معلولان هم این فرصت را فراهم کنیم که فعالیت تکواندویی داشته باشند.

وی در خصوص تغییر قوانین داوری عنوان کرد: قرار است قوانین داوری از ما ژوئن تعییر کند. البته قرار بود  زودتر این اتفاق صورت بگیرد، اما برخی کشورها این آمادگی را نداشتند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.