شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

حضور غیرقانونی علی مرادی در فدراسیون وزنه‌برداری

بی‌اعتنایی رئیس بازنشسته به حکم دیوان!

بی‌اعتنایی رئیس بازنشسته به حکم دیوان!
رضا عباسپور
رضا عباسپور خبرنگار

علاوه بر ماجرای بازنشستگی علی مرادی و دستور ریاست جمهوری به وزیر ورزش بابت عدم حضور و به کارگیری کارکنان رسمی این مجموعه در هیأت‌ها و فدراسیون‌های ورزشی، حکم ابطال انتخابات سال 98 فدراسیون وزنه‌برداری هم به واقع حجت را بر مجموعه ورزش کشور و خود علی مرادی بابت پایان فعالیت و ریاست او در وزنه‌برداری تمام کرد. با تمام این تفاسیر اما همچنان در برای علی مرادی روی همان پاشنه قبلی (تمکین نکردن و بی‌اعتنایی به قانون) می‌چرخد.

ایران ورزشی - علاوه بر ماجرای بازنشستگی علی مرادی و دستور ریاست جمهوری به وزیر ورزش بابت عدم حضور و به کارگیری کارکنان رسمی این مجموعه در هیأت‌ها و فدراسیون‌های ورزشی، حکم ابطال انتخابات سال 98 فدراسیون وزنه‌برداری هم به واقع حجت را بر مجموعه ورزش کشور و خود علی مرادی بابت پایان فعالیت و ریاست او در وزنه‌برداری تمام کرد. با تمام این تفاسیر اما همچنان در  برای علی مرادی روی همان پاشنه قبلی (تمکین نکردن و بی‌اعتنایی به قانون) می‌چرخد.
اگرچه هنوز پرونده بازنشستگی علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری روی میز   وزیر   ورزش باز است، 2 اتفاق ویژه و جدید (ابتدا دستور صریح رئیس‌جمهوری بابت عدم به کارگیری کارکنان و مدیران وزارت ورزش در هیأت‌ها و فدراسیون‌های ورزشی، همین‌طور حکم ابطال انتخابات سال 98 فدراسیون وزنه‌برداری که علی‌ مرادی در آن برای مرتبه دوم رأی آورد) تکمیل کننده این موضوع شده تا دیگر راه دررویی پیش روی علی مرادی برای دور زدن قانون و تمکین نکردن از احکام و ادله صادره قانونی وجود نداشته باشد. اما با تمام این موانع و مستندات قانونی که هم رسانه‌ای شده و هم به مرادی ابلاغ شده است، او چند روزی است به فدراسیون برگشته و مشتاق‌تر از قبل، انگار که آب از آب تکان نخورده و هیچ اتفاقی تا به امروز رخ نداده، سکان ریاست فدراسیون را دست گرفته و سفت و محکم سرجایش نشسته است.
این در حالی است که گویا رئیس بازنشسته وزنه‌برداری با دستور وزیر مجدداً حق امضایش که در دوره تعلیق از او سلب شده بود، در سیستم اتوماسیون اداری مجدداً تا اطلاع ثانوی فعال شده تا مراودات اداری روزمره وزنه‌برداری روی زمین نماند. اما سؤال مهم این است، اصلاً گیریم علی مرادی بازنشسته نیست و دستور صریح رئیس‌جمهور بابت عدم به کارگیری کارمندان و مدیران وزارت ورزش در فدراسیون‌ها و هیأت‌های ورزشی هم مثلاً به او نمی‌خورد. اما او و مجموعه تصمیم‌ساز ورزش کشور با حکم ابطال مجمع انتخاباتی سال 98 که در دیوان عدالت اداری رأی بدوی گرفته است چه می‌خواهند بکنند؟ حکم دیوان که دیگر داستان بازنشستگی و موارد دیگر نیست که آنها هرطور دلشان خواست با آن برخورد کنند. زیرا این حکم، حکمی قانونی است که دیگر راه فرار و گریزی برای هیچ مرجعی باقی نمی‌گذارد. قطعاً حضور علی مرادی همین الان در فدراسیون وزنه‌برداری طبق حکم رسمی و قانونی دیوان عدالت، تخلفی مضاعف هم برای او و هم برای مجموعه تصمیم‌ساز ورزش کشور به شمار می‌رود. بنابراین حتی اگر تا اینجای کار سعی می‌شد با ماجرای علی مرادی به هر دلیل مماشات شود، الان دیگر ماندن او نه به صلاح خودش است و نه به صلاح ورزش کشور.
مطمئناً در شرایط فعلی که دیوان عدالت اداری رأی بدوی بر ابطال مجمع انتخاباتی وزنه‌برداری در سال 98 داده است، قانون حکم می‌کند که علی مرادی در بیست روز فرصتی که برای تجدید نظرخواهی به او و وزارت ورزش داده شده است، از هر گونه فعالیت در فدراسیون وزنه‌برداری و مجموعه ورزش کشور تعلیق شود تا زمان اعلام رأی قطعی دادگاه. بعد از آن اگر تجدید نظرخواهی قطعی شد، مرادی کنار گذاشته شود. اگر هم رأی به هر دلیل در دادگاه تجدیدنظر شکسته شد، او برگردد و فعالیتش را ادامه دهد. اگرچه مرادی بازنشسته است و مطمئناً زور زدن برای ماندگاری بیشتر، سوابق مدیریتی او را بیش از قبل نابود کرده و تخریب می‌کند. حتی برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که رئیس بازنشسته وزنه‌برداری سوای فشارهای زیادی که روی مجموعه ورزش کشور برای ماندن گذاشته است، تهدید کرده که اگر این شرایط برای او ادامه‌د‌ار باشد، پای فدراسیون جهانی وزنه‌برداری و کمیته بین‌المللی المپیک را بابت دخالت دولت در فدراسیون‌های ورزشی وسط می‌کشد! به هر روی باید دید رویکرد وزارت ورزش نسبت به تخلفات پی‌درپی رئیس بازنشسته وزنه‌برداری چیست و تا چه زمان قرار است این استخوان لای زخم برای اهالی وزنه‌برداری ادامه داشته باشد؟

کپی
نظرات
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1401/1/27 - 11:07
آدم پُررو و باندباز به همچین آدمی میگن!»»در دورۀ ریاست وی بر وزنه برداری کشور»»وزنه برداری کشور دستاورد ضعیفی داشت و برخی از بهترین وزنه برداران ایران که میتوانستن برای ایران در جهانی و المپیک مدال بگیرند،»توسط وی و باندش حذف شدند»»مانند پولادمرد وزنه برداری ایران»بهادر مولایی«که بیشک اگر وی را ناجوانمردانه کنار نمی گذاشتند»»الان رکورد وزنه برداری سنگین وزن دنیا مال ایران بود،نه گرجستان./دستهایی در کار بودند که نگذارند ایران قهرمان سنگین وزن جهان شود... .
rateup 1
 ratedown 1

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.