پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

مجیدی در دربی سورپرایز دارد

داسیلوا - یامگا برگ‌های برنده فرهاد

داسیلوا - یامگا برگ‌های برنده فرهاد
رضا حمیدی
رضا حمیدی خبرنگار

دست فرهاد مجیدی برای دربی 98 باز است و در هیچ پستی برای انتخاب مردانش با تردید مواجه نیست. مهم‌ترین سؤال بعد از جدایی یزدانی و مرادمند درباره چیدمان خط دفاع و زوجی بود که فرهاد در بازی‌های آتی بخصوص دربی به کار خواهد گرفت که با درخشش داسیلوا در بازی با صنعت نفت آبادان خیال فرهاد بابت داشتن مدافعی آماده برطرف شده و به بسیاری از سؤالات پاسخ داده شده است.

ایران ورزشی - دست فرهاد مجیدی برای دربی 98 باز است و در هیچ پستی برای انتخاب مردانش با تردید مواجه نیست. مهم‌ترین سؤال بعد از جدایی یزدانی و مرادمند درباره چیدمان خط دفاع و زوجی بود که فرهاد در بازی‌های آتی بخصوص دربی به کار خواهد گرفت که با درخشش داسیلوا در بازی با صنعت نفت آبادان خیال فرهاد بابت داشتن مدافعی آماده برطرف شده و به بسیاری از سؤالات پاسخ داده شده است. حالا مجیدی در نقطه‌ای است که براحتی می‌تواند به داسیلوا تکیه کند و او را در کنار عارف غلامی، که او نیز تازه از بند مصدومیت چند ماهه رها شده و عملکرد قابل قبولی داشته، تکیه زند. مجیدی روی داسیلوا حساب می‌کند. یک برزیلی بلند قامت که اگر از آزمون دربی نیز سربلند خارج شود، مسئولان باشگاه استقلال را سخت وسوسه خواهد کرد تا قراردادش را تمدید کنند.
***
به جز ژستد که عملکرد نگران‌کننده‌ای داشته، خارجی‌های استقلال توفیقات مطلوبی در ترکیب داشته‌اند. حتی عزیزبک آمانوف نیز بسرعت توانست در ترکیب استقلال جا بیفتد و تبدیل به بازیکنی مؤثر شود. اما از همه اینها گذشته باید به اثرگذارترین خارجی استقلال در لیگ بیست و یکم اشاره داشت؛ کوین یامگا. بازیکنی با عیار بالا، قدرت بدنی مطلوب و هوش کافی در گشودن دروازه حریف. فرهاد مجیدی در این بازی بیش از دربی قبل که با تساوی به پایان رسید روی نبوغ بازیکن فرانسوی حساب خواهد کرد. شاید یامگا مرد گلزن استقلال در این بازی فوق حساس باشد. مجیدی به وقوع این اتفاق امید بسته است و یامگا را به مانند داسیلوای تازه از راه رسیده همچون برگ برنده‌ای در کنار خود می‌بیند.
***
استقلال تا هفته بیست و دوم نباخته است. شکست‌ناپذیری در سخت‌ترین بازی‌ها. این یک موهبت بزرگ برای تیمی محسوب می‌شود که سال‌ها در حسرت قهرمانی است. یک نقطه امید برای پایان دادن به دوران طول و دراز ناکامی در لیگ برتر. فرهاد مجیدی برای نزدیک شدن به جام قهرمانی اما باید این نبرد را متفاوت با همه بازی‌ها ببیند. پیروزی در این بازی بی‌شک او را با حاشیه امنیت بیشتر راهی بازی‌های آتی خواهد کرد و چه بسا داشتن فراغی آسوده بابت لیگ سبب شود استقلال در جام حذفی نیز با همه قوا ظاهر شده و برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر به دو جام دست یابد. مجیدی اما برای رسیدن به این دستاورد ابتدا باید خیالش را بابت لیگ آسوده کند، مأموریتی که از همین دربی می‌گذرد. پنجشنبه سرنوشت ساز.
***
سورپرایز مجیدی برای دربی 98 چیست؟ واقعیت این است که استقلال از ابتدای فصل تا به امروز اصلاً برای هوادارانش شگفتی و تعجب به همراه نداشته و همین که فرهاد بتواند همان نمایشی که در بازی‌های فصل جاری را از مردانش گرفته، دوباره تکرار کند، خود یک سورپرایز بزرگ است. بنابراین فرهاد مجیدی و همکارانش باید تنها یک هدف را دنبال کنند. هدف این است: تکرار دوباره آنچه خود تا به امروز خلق کرده‌اند. شاید مقابله با تیمی که وحید امیری که بی‌گمان یکی از بهترین‌های لیگ محسوب می‌شود، دشوار باشد. یا مهار مهدی ترابی که هر گاه از کناره‌ها نفوذ می‌کند انگار سدی را مقابل خود نمی‌بیند. این دو بازیکن بواقع عصای دست یحیی گل محمدی در خط آتش تیمش محسوب می‌شوند اما استقلال نیز ابزار کافی برای عبور از این چالش بزرگ را دارد. آری، بواقع پرسپولیس بزرگ‌ترین چالش استقلال برای تصاحب جام قهرمانی است و اگر سرخ‌‌ها موفق به کسب پیروزی در این بازی شوند، حتی ممکن است استقلال جام قهرمانی را هم از دست بدهد. بنابراین نباید در مقابل امتیاز این بازی بی‌تفاوت و مغرور بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.