سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

حضور رئیس کمیته ملی المپیک در کمپ تیم‌ های ملی کشتی​​​​​​​

حضور رئیس کمیته ملی المپیک در کمپ تیم‌ های ملی کشتی​​​​​​​
یاسین معصومی
یاسین معصومی

سیدرضا صالحی امیری امروز به کمپ تیم های ملی کشتی رفت

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به همراه جمعی از مسئولان این کمیته ظهر امروز در کمپ تیم های ملی کشتی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی حاضر شدند.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در ابتدای این دیدار که حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی نیز حضور داشت، ضمن خیرمقدم به میهمان حاضر، گفت:

حدود 104 نفر در اردوهای تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ما حضور دارند و اردوی تیم‌های کشتی آزاد نوجوانان در بروجرد و فرنگی جوانان در سیستان و بلوچستان نیز با حضور حدود 100 نفر در حال برگزاری است. همین تعداد نیز در قالب تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران و تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان در اردوهایی که به زودی در کرمان برگزار می‌شوند، حضور خواهند داشت.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد:

از سوی دیگر ما در رده نونهالان نیز مسابقاتی را در اردیبهشت ماه پیش رو داریم و اردوهای بسترسازی این رده سنی با توجه به اهمیت آن با حضور حدود 200 کشتی‌گیر و مربی در رشته‌های آزاد و فرنگی برگزار خواهد شد.
دبیر تصریح کرد:

به شخصه، دکتر صالحی امیری را به‌عنوان یک مدیر توانمند قبول دارم و می‌دانم که ایشان شرایط کشتی و سختی‌های آن را به خوبی درک می‌کند.
صالحی امیری نیز با اشاره به اینکه کشتی جزئی از فرهنگ ماست، گفت:

خوشحالم که کشتی را داریم. این رشته برای همه مردم ایران است و به شخص، مربوط نمی‌شود. همه باید از کشتی کشورمان محافظت و حمایت کنیم.
رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد:

با توجه به گزارشی که رئیس فدراسیون کشتی داد، مشخص است که هزینه‌های این رشته بالاست، ولی بودجه ورزش محدود است و ما نیز تلاش خود را خواهیم کرد که از این رشته حمایت بیشتری انجام دهیم، اما تا بودجه ورزش کشور ارتقا پیدا نکند، مشکلات حل نخواهد شد و باید به دنبال رفع این معضل باشیم. معتقدم که علیرضا دبیر مدیر توانمندی است و کار خود را بلد است و اگر گلایه‌هایی نیز دارد فقط برای ارتقای کشتی است.
او ادامه داد:

در این دو سال گذشته تحول خوبی در کشتی به وجود آمده و نتایجی که کشتی در رقابت‌های جهانی کسب کرد، بیانگر این موضوع است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.