پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

شروع رقابتهای دوومیدانی قهرمانی داخل سالن جهان - بلگراد

فصیحی و تفتیان روی خط استارت

فصیحی و تفتیان روی خط استارت
مهری رنجبر
مهری رنجبر

مسابقه دوومیدانی داخل سالن جهان برای ایران را فرزانه فصیحی استارت می زند. این رقابتها بعداز تعویق دوساله به جای آمریکا در بلگراد صربستان برگزار می شود و از ایران هم حسن تفتیان و فرزانه فصیحی دو دونده سرعتی المپیکی، تنها سهمیه جهانی را گرفته اند.

به گزارش ایران ورزشی؛ مسابقه دوومیدانی  داخل سالن جهان برای ایران را فرزانه فصیحی استارت می زند. این رقابتها بعداز تعویق دوساله به جای آمریکا در بلگراد صربستان برگزار می شود و از ایران هم حسن تفتیان و فرزانه فصیحی دو دونده سرعتی المپیکی، تنها سهمیه  جهانی را گرفته اند. فرزانه فصیحی که امسال دویدن در 100 متر المپیک را تجربه کرده ،مثل سال قبل با اردوی چند ماهه در صربستان آماده شده، طبق برنامه فردا در ماده 60 متر زنان روی خط استارت قرار می گیرد تا با دونده های سرعتی بزرگ دنیا رقابت کند. دونده هایی از آمریکا، آلمان، جامائیکا، لهستان، سوئیس ، ایتالیا که این فصل رکوردهای خیلی خوبی هم ثبت کرده اند. با این حال فرزانه هم خودش را آماده می داند:«خدا را شکر وضعیتم خوب است. من  کار سختی دارم، اما می خواهم بهترین خودم باشم.» با برگزار مسابقه  نیمه نهایی و فینال به ترتیب  ساعت 20 و 40 دقیقه و ساعت  23 و 25 دقیقه  فرداشب تکلیف سه نفر اول این ماده مشخص می شود.
حسن تفتیان رکورد دار 100 متر ایران هم دومین ایرانی ودونده سرعتی ایران است که در قهرمانی داخل سالن جهان می دود. او البته تجربه این رقابتها را در سال 2018 بیرمنگام دارد. تفتیان که یک ماهی در فرانسه تمرین کرد، با برگشت به ایران آخرین تمرینات را در ورزشگاه امام رضا(ع) انجام داد و دیشب راهی بلگراد شد. دونده سرعتی ایران شنبه صبح  مسابقه دارد. او کارش را سخت می داند:« من شرایط خوبی دارم. به هر حال سهمیه جهانی دوومیدانی را گرفته ام، مسابقه ای بزرگ. هر چند دوومیدانی در ایران شناخته شده نیست. امیدوارم در حضور دونده های بزرگی مثل کریستیم کلمن رکورددار 60 متر دنیا،جاکوبز قهرمان المپیک و دونده های خوب دیگر. من هم از تجربه دوره های قبل برای رقابت با انها استفاده می کنم.»

برنامه مسابقات قهرمانی جهان -به وقت ایران
جمعه 27 اسفند
فرزانه فصیحی -۶۰متر
مقدماتی 12:45
نیمه نهایی 20:40
فینال 23:25
شنبه 28 اسفند
حسن تفتیان-۶۰متر
مقدماتی 13:15
نیمه نهایی 21:10
فینال 23:50

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.