دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

ژاوی: هدف اصلی ما کسب سهمیه لیگ قهرمانان است اما الان در لیگ اروپا هستیم و می خواهیم قهرمان شویم

ژاوی: هدف اصلی ما کسب سهمیه لیگ قهرمانان است اما الان در لیگ اروپا هستیم و می خواهیم قهرمان شویم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

 گزارش ایران ورزشی  و به نقل از موندو دپورتیوو، ژاوی در این کنفرانس خبری در مورد این که پیش از بازی فردا به بازیکنان چه خواهد گفت، توضیح داد:
چیزهای زیادی خواهم گفت. برای ما این یک فینال است. نیمه اول بازی رفت خوب نبود، با جنگندگی و شدت بازی نکردیم. مرجع و الگوی ما بازی مقابل اوساسوناست، جایی که با جنگندگی بازی کردیم و خیلی زود توانستیم گل بزنیم. فردا یک فینال است، در استادیومی که هواداران بیشتر تشویق می کنند و فریاد می زنند. باید تلاش کنیم همان کاری را که قبلاً در ناپل انجام دادیم، اینجا نیز انجام دهیم.
چه انتظاری از گالاتاسارای داری؟
این حس را دارم که خودمان را در بازی مشابهی با بازی رفت خواهیم دید. سعی خواهیم کرد راه حلی برای بهتر حمله کردن پیدا کنیم. اشتباهی کردیم و آن ها در خط دفاعی بسیار خوب بودند. اینیاکی پنیا فوق العاده بود. ما بسیار هیجان زده و مشتاق برای صعود به مرحله بعد هستیم.
بوسکتس می تواند در بازی فردا و ال کلاسیکو فیکس باشد؟
خواهیم دید. در حال حاضر روی بازی فردا متمرکزیم. پس از بازی فردا زمان برای فکر کردن به بازی یکشنبه خواهیم داشت. بوسکتس در سیستم و رهبری تیم بسیار ضروری است. او کاپیتان ما و عضوی کلیدی است.
اهمیت قهرمانی در لیگ اروپا؟
برای ما هدف اصلی این است که سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنیم. حال در لیگ اروپا هستیم که اگر در آن قهرمان شویم به ما امکان حضور در لیگ قهرمانان را می دهد. بسیار هیجان زده ایم، حتی اگر قهرمانی در لیگ اروپا باشد نیز ما به شدت خواهان آن هستیم.
پیامی برای بارسلونا در صورتی که رئال مادرید با ام باپه و هالند قرارداد ببندد؟
توافق با اسپاتیفای؟
فکر می کنم بسیار خوب است. اسپاتیفای برند مهم، جوان، مدرن و یک برند موسیقی است. بسیار خوشحال و راضی هستم. به بخش بازاریابی باشگاه بابت کارشان تبریک می گویم.
در مورد فن خال فکر می کنم او در بارسلونا کم ارزش شمرده شد، او عملکردی عالی داشت. من از خیلی از تفکرات فن خال استفاده می کنم. همیشه او را به یاد خواهم داشت زیرا او به من در تیم اصلی فرصت داد، او بسیار وسواسی و اهل کار بود.
بله آن را دیدیم و روی این که جنگنده تر و با شدت بیشتر بازی کنیم کار کرده ایم. سعی می کنیم بهتر از بازی رفت بازی کنیم. باید از خود انتقاد کنیم و ما بهترین بازی مان را انجام ندادیم. ما قبل از بازی رفت می دانستیم که بازی سختی خواهد بود اما من تصمیم گرفتم به پیکه که مصدومیتی جزئی داشت و بوسکتس که دقایق زیادی بازی کرده بود، استراحت دهم. این به معنای دست کم گرفتن گالاتاسارای نبود. ما می دانیم که آن ها سرمربی فوق العاده ای چون دومنک تورنت دارند که او را می شناسیم و می دانستیم بازی سختی را برای ما رقم خواهد زد.
با آن به صورت طبیعی برخورد می کنم، آن را دوست دارم. من فردی بسیار رقابت طلب و یک برنده هستم و دوست داریم چنین شرایطی را تجربه کنیم. بهترین نتیجه ممکن را در بازی رفت کسب نکردیم اما آن را به عنوان یک فرصت می بینم. ما در شرایط مشابهی مانند بازی در ناپل قرار داریم و از آن بازی بسیار قدرتمند خارج شدیم. این اروپاست و هیچ کسی قرار نیست چیزی را به شما تقدیم کند. مشکلات جسمانی، فراتر از هر چیزی ناراحت کننده است. سعی می کنیم برنامه خاصی داشته باشی تا بازیکنانی که فردا بازی می کنند به خوبی ریکاوری کنند و در شرایط خوبی به بازی یکشنبه برسند.
اگر در بازی فردا و ال کلاسیکو شکست بخورید، چه می شود؟
این حرف ها فرضیه هستند. اگر این اتفاق رخ دهد، باید با آن مواجه شده و کنار بیاییم و به کار روی آن چه انجام می دهیم، ادامه دهیم. حرف بیشتری نیست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.