چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

پرونده ای برای محرومیت دوباره پرسپولیس

پرسپولیس در باتلاق سوءمدیریت

پرسپولیس در باتلاق سوءمدیریت

باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات محروم است اما آیا تصور می‌کنید در تصمیماتش تاثیری خواهد گذاشت؟ احتمالا خیر.

سرانجام اتفاقی که پیش‌بینی‌ می‌شد، رخ داد و پرسپولیس به دلیل عدم پرداخت مطالبات برانکو، از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد. این در حالی است که واکنش باشگاه و آقای سرپرست به این محرومیت همان جمله همیشگی بود که در طول این چند ماه بارها و بارها تکرار شده: هواداران نگران نباشند! پرسپولیس با این سبک مدیریت به کجا خواهد رسید؟ با مدیری که از پرداخت بدهی‌ها عاجز است، چه آینده‌ای می‌توان متصور شد؟ پرونده امروز به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.

1

فرشاد کاس نژاد: باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات محروم است اما آیا تصور می‌کنید در تصمیماتش تاثیری خواهد گذاشت؟ احتمالا خیر. مدیران باشگاه همچنان ولع تولید بدهی دارند. باشگاه‌های دیگر ایران نیز به همین نوع حیات در بازار فوتبال عادت دارند. اما تنها راه مقابل این رفتارها، همین محرومیت‌هاست، برای پایان دادن به روندی خانمانسوز در باشگاه‌داری. در مدیرعامل پرسپولیس و ده‌ها باشگاه دیگر در ایران اساسا این باور که باید برای تغییر این شرایط تلاش کنند، زنده نیست. آنها درگیر بازی‌های اینستاگرامی و هوار و هوراهای مجازی از فلان خرید شده‌اند و خود را در همان نقد و تمجیدهای اغلب بیهوده و دم‌دستی می‌سنجند.

2

سام ستارزاده: ناراحت‌کننده‌تر از بسته‌شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی قهرمان بلامنازع چهار دوره اخیر لیگ و قرارگیری آن‌ها در آستانه تنبیه‌های بزرگ‌تر، ازجمله سقوط به دسته یک، خدشه‌دار شدن احترام متقابل میان آن‌ها و سرمربی‌ای است که نامش در تاریخشان جاودانه شده. مدیران پرسپولیس با برخورد نه‌چندان متعهدانه خود نسبت به پرونده برانکو، نه‌تنها به میراثی که از وی در پرسپولیس برجای مانده، بلکه به خاطرات خوش چهارساله پرفسور کروات و هواداران سرخ‌دل نیز خدشه وارد می‌کنند.

3

میعاد نیک: استفاده از افراد ناشایست و نادان در پست‌های مهم دولتی و پایگاه‌های حساس اجتماعی، خرابی‌هایی اقتصادی و فرهنگی را به‌بار می‌آورد که اثراتش به مرور در هوا پخش می‌شود تا بالاخره راه نفس را تنگ کند. از خریدهای انتحاری و قراردادهای رگباری باشگاه پرسپولیس طی یک هفته مشخص بود که قرار است پنجره‌ها بسته شوند و گرفتاری‌ها زیاد اما واکنش سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس تنها لبخند بود و دعوت هوادار به آرامش. دیوار حاشا آنقدر در اتاق مسئولین ورزش کشور بلند است که هر‌ قدر هم نردبان بگذاری، به انتهایش نخواهی رسید.

4

سامان موحدی راد: بی‌انصافی است اگر نگوییم درخشش پرسپولیس پنج سال اخیر بیش از هرکسی مدیون برانکو ایوانکویچ است. مردی که برای اثبات خودش به فوتبال ایران بازگشته بود و برای پرسپولیس بیش از یک سرمربی بود. او با ساخت زیرساخت‌هایی برای باشگاه پرسپولیس به همه ثابت کرد که مشکل فوتبال ایران ساختاری است و برانکو مربی خوبی است. پاسخ ساختار معیوب باشگاه پرسپولیس به این رفتار حرفهای چه بود؟ بی‌احترامی و سرانجام تنبیه شدن.

5

علی کمانگری: هوادار تأخیر یک‌ساله در پرداخت مطالبات برانکو را درک نمی‌کند. برای هوادار هنوز قابل پذیرش نیست چرا باشگاه در نیم‌فصل با عدم پرداخت مطالبات کالدرون، او را مجبور به فسخ یک‌طرفه‌ی قراردادش می‌کند، اما هم‌زمان برای گرفتن رضایت‌نامه‌ی یحیی از شهرخودرو و بعد هم قرارداد آقای سرمربی هزینه‌ی میلیاردی می‌کند. هوادار پیش خود می‌گوید چرا وقتی علیپور در نیم فصل پیشنهاد چند صد هزار دلاری از اروپا داشت و باشگاه هم طبق معمول غرق در بدهی‌های مالی بود، همان زمان اجازه‌ی خروج مهاجم قائم‌شهری را نداد تا مبلغی که کم هم نبود، دست باشگاه را بگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.